Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung i9000 (Galaxy S) - Uszkodzone gniazdo karty SIM

30 Jan 2014 19:36 12258 11
  • Level 7  
    Cześć,

zarejestrowałem się licząc na Waszą pomoc lub sugestię. Wyciągając kartę uszkodziłem gniazdo karty SIM. Telefon działa lecz nie może wykryć mi karty. Tutaj filmik ułatwiający ilustracje mojego problemu: (chciałem wkleić linko do youtube'a, ale nie mogę więc wpiszcie "Samsung Galaxy S I9000 Take Apart/Tear down video" czy co tam chcecie). Gniazdo jest przykryte taką metalową obudową z czterema dziurkami. Pod trzema z nich są takie trzy złote piny. U mnie niestety jeden, bo dwa wyrwałem wyciągając kartę SIM (dokładniej wsadzając ramkę bez mini-SIM, przez co zahaczyłem o piny i niepotrzebnie ciągnąłem).

Co teraz mogę zrobić? Dodam, że na elektronice się nie znam. Znam jedynie podstawy lutowania. Czy byłbym w stanie w prosty sposób ściągnąć metalową obudowę i czy trochę cyny w miejsca brakujących pinów by coś dało? Jeżeli nie to czy serwis zająłby się tym i ile by to kosztowało? Czy niezbędna byłaby wymiana całej płytki, tej która jest przyczepiona do taśmy?

Z góry dzięki.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 38  
    Czytnik sim w i9000 jest na płytce więc kupujesz całą płytkę i zmieniasz, nie ma potrzeby lutowania. Naprawa jest bardzo prosta.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 7  
    O bardzo fajnie, dziękuję. A jak z odłączeniem starej i podłączeniem nowej? Co prawda rozkręciłem telefon, ale płytę główną jeszcze mam przyczepioną. Domyślam się, że muszę odczepić płytę główną, pod którą wchodzi taśma, a jak z rozpięciem i przypięciem taśmy?
  • Level 38  
    Trzeba wyciągnąć płytę ale poradzisz sobie z tym, jest masa filmików z instrukcją co i jak.
  • Level 22  
    Tak jak napisał kolega sm233, musisz rozebrać telefon, wyjąć płytę główną i zdemontować starą płytkę z czytnikiem karty SIM, filmiki z dokładnym instruktażem są np na YT, jest to banalne ;)
  • Level 7  
    Ok, to szukam takiej płytki i zamawiam. Jak będę miał problemy to się jeszcze odezwę. Dzięki :).
  • Level 25  
    Praktycznie wystarczy, ze odepniesz taśmy i płyta zejdzie z łatwością. Płyta od SIM jest chyba na kleju. Kilka sekund z suszarką i gładko zejdzie.
  • Level 7  
    Odczepiłem bez najmniejszych problemów płytę główną, a płytka na kartę SIM sama się odczepiła. Ta taśma chyba nie jest niczym przyklejana. Końcówka tej taśmy ma taki prostokącik, który po prostu się dociska do płyty głównej, przynajmniej według mnie na to wychodzi.

Swoją drogą jutro przejdę się do jakiegoś komisu, może akurat będą mieli taką płytkę. Jak nie to zamówię. Jeszcze raz dzięki Wam za pomoc :), bo już nawet myślałem, że będę musiał odkładać kasę na nowy telefon.