Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PYCH Green RFLink600 - Po update padł zasięg i zacina się

osliczka 30 Jan 2014 22:10 1860 2
    osliczka
    Level 14  
    Witam, przez kilka lat używałem spliterka RFLink600 do karty Cyfry żeby mieć tv na kilku odbiornikach w domu. W zestawie były 3 karty, dwie RFLink100 i jedna RFLink600. Po wykonaniu update do ostatniej wersji zauważyłem następujące objawy. Bardzo duży spadek zasięgu wszystkich kart. Wcześniej latały przez 2-3 ściany teraz praktycznie przez jedną jest problem.
    Obraz w dekoderach zacina się (zatrzymuje na kilka sekund) bardzo często.
    Czasami jest tak, że problem występuje dużo częściej jeśli włączone są dwa lub trzy dekodery jednocześnie. Zauważyłem również, że często problem nie występuje przez kilka godzin po włączeniu splitera natomiast nasila się wraz z działaniem urządzenia.
    Nie ma reguły, czasami idzie przez kilka godzin super i nagle zaczynają się przycinki.
    Nie jest to problem z samym sygnałem bo dekodery z samą kartą Cyfry pracują bezproblemowo.
    Oczywiście aktualizacja przebiegła bez problemu, karty też zaktualizowane i od nowa przypisane. O co może chodzić? Ktoś jeszcze używa tego sprzętu i może zaobserwował podobne objawy? dekodery to BSKA 5800 po przeróbce i wgrana Enigma2, jednak próbowałem z innymi i jest podobnie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    User removed account
    User removed account  
    osliczka
    Level 14  
    przepraszam, ale mógłbyś troszkę bardziej rozwinąć?
    da się z tym coś zrobić czy to celowe działanie ze strony Cyfry?
    Sądziłem że skoro działa to powinno stabilnie.
    Przecież kodowanie na starych kartach nie zmieniło się.
    Może będę próbował porozmawiać z działem techn. producenta żeby
    spytać o szczegóły. ZTCW sporo osób jedzie jeszcez na starych kartach ze względu na kilka odbiorników w domu.