Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw nagłośnieniowy do 6000 - 8000zł - duży garaż, imprezy

30 Sty 2014 22:57 1302 10
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie kolegów z Elektrody. Prosiłbym bardzo o pomoc w doborze nagłośnienia w kwocie 6000 - 8000 (w zasadzie duża rozbieżność, ale cholera sam jeszcze nie jestem pewien do końca finalnego budżetu). Co to ma być i gdzie by miało grać? Duży garaż na prywatnej posesji, w lato nagłośnienie wyciągane poza garaż, grane w małym "ogrodzie" za domem. Ogólnie ma być pewna, sprawdzona marka, JAKOŚĆ i że tak powiem - osoba ta stawia na "MOOC" :)

O czym myślę? Dwie satelity i dwa doły, albo dwie satelity i jeden dół, do tego końcówka, bez miksera, tylko jakiś CD z opcją USB wpinany bezpośrednio do końcówki.

EDIT: W grę mogą wejść jeszcze same dwie konkretne kolumny pełnopasmowe z powiedzmy 2x15" i tweeterem, ale nie wiem jak to się ma w praktyce w porównaniu do satelita + bas na ziemi? Na pewno łatwiejsze w obsłudze, ale to nie jest tutaj ważne. Także na takie propozycje też w razie czego liczę :)

Co polecacie z tego złożyć? Myślę, że dobrze było by się opierać chociażby o Thomanna, bo mam długą historię z tym sklepem, wiem jakie tam są konkurencyjne ceny i jak podchodzą chłopaki do klienta.

Bardzo proszę o pomoc i w razie sugestii/pytań na pewno też się udzielę :)

Pozdrawiam!
  • Użytkownik obserwowany
    Bez mixera zapomnij bo gdzie się podzieje korekcja dźwięku?

2x15" + driver są dobre na techno łupaninę(chyba, że siedzi tak 3" driver z podziałem około 800Hz = kolumna jest bardzo droga) ---> chyba, ze takie właśnie imprezy się tam mają odbywać.

Zestaw satelita + bas lepsza opcja - podejrzewam, że jak postawisz to co podałem niżej w garażu to głowa urwana i gacie z pupy ściągnięte od basu, środek czytelny a i mobilne to dość(basy troche niewygodnie się samemu nosi) a 2x15" zawsze będzie półśrodkiem a półśrodek nigdy nie jest dobry.

Jak z Thomanna to TA18x2(mieli ostatnio po 1300zł powystawówki) i ta12 aktywne(o te nie pytałem) i do tego mixer + podwójny cd i się mieścisz w budżecie a masz nówkę i w razie potrzeby fakbzdurę.
  • Poziom 10  
    valthol mam zestaw Pol Audio do sprzedania a twoim budżecie. Wysłałem PW
  • Poziom 10  
    Mam Kolumny 2x15" +2" driver . Kolumny zbudowane na głośnikach Eminence Delta 15A + driver 2" Eminence PSD 2002 . Sprzedam za 2 tyś zestaw . Kontakt priv . Mam jeszcze koncówkę do tego Hand Box ATX 1800.

PS: Zaznaczone na zdjęciu . Zestaw nagłośnieniowy do 6000 - 8000zł - duży garaż, imprezy
  • Użytkownik obserwowany
    Hehe i moje Ohmy widzę - jak cenisz Hand Boxa?
  • Poziom 10  
    PANICZKAMIL Kamilu znajome co :D jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Tobą :) Cenie 800 zł ponieważ końcówka ma mały problem i pasowało by ją było dać do serwisu .
  • Użytkownik obserwowany
    Napisz na PW co z tym wrzodem Hand Boxa ;)
  • Poziom 8  
    Panowie - załatwiam ten zestaw pewnemu znajomemu, także nie ma mowy o żadnych używkach i składakach - ma być papier, nówka i gwarancja, a ja wtedy będę 200% spokojniejszy o to wszystko, robię to grzecznościowo :D

Pytanie kolejne - w takim razie dwie satelity i 2 doły, czy 1 dół? Osobiście jestem za rozwiązaniem z jednym dołkiem bo
    a) można dostać taką końcówkę na 3 punkty - i jak tutaj się ma sprawa, co polecacie i czy w ogóle takie rozwiązanie jest popularne?
    b) to i tak WYSTARCZY, a lepiej więcej wsadzić kasy w 3 niż w 4 kolumny

Ktoś ma jakiś pomysł na już gotowy zestaw? Bardzo mi zależy na dobrym dopasowaniu końcówki mocowo do kolumn.

Z mikserem sprawa jest taka, że chciałem możliwie najbardziej uprościć tutaj wszystkie połączenia - jeśli na odtwarzaczu będzie korekcja no to przecież mogę ominąć mikser?
  • Poziom 10  
    A to kolega nie napisał że zestaw ma być nowy :P Popatrz sobie na LDM SAS 18 PRO . http://www.musiccenter.com.pl/product/6222/ld...8-pro-zestaw-naglasniajacy-1800w-18-2x10.html

Nie miałem styczności z tym sprzętem ale słyszałem wiele pozytywnych opinii .

No i cena zestawu 6700 .

Dodano po 0 [sekundy]:

A to kolega nie napisał że zestaw ma być nowy :P Popatrz sobie na LDM SAS 18 PRO . http://www.musiccenter.com.pl/product/6222/ld...8-pro-zestaw-naglasniajacy-1800w-18-2x10.html

Nie miałem styczności z tym sprzętem ale słyszałem wiele pozytywnych opinii .

No i cena zestawu 6700 .
  • Poziom 2  
    Panowie czego wchodzicie w jakieś ldmy itp skoro lepszy sprzęt spokojnie można znaleźć za tą kasę.

2x Opera 512 thomann.de/pl/db_technologies_opera_512dx.htm
    1x Sub Db thomann.de/pl/db_technologies_sub_15_d.htm

I masz za 6500 super zestaw którego nie trzeba się wstydzić. Mocy mu nie zabraknie oj nie, chyba że robi imprezy w ogrodzie na 150 osób.

W pomieszczeniu obskoczyłbyś tym spokojnie chałture na 200 osób. :)

Nie bujaj się w sprzęt pasywny nie ma sensu w tych pieniądzach. Opery w tym momencie są w śmiesznej cenie a super grają brzmieniowo.
  • Użytkownik obserwowany
    Do gych kolumn powyzej uwazam sub na 15 za slaby-slyszalem na weselu i po weselu jak prosilem o pelen ogien z tej kolumny jak sie zespol zwijal i szalu nie bylo niestety.