Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI

31 Sty 2014 00:00 2901 21
  • Poziom 7  
    Witam,
    Zaoferowałem się znajomym, że zrobie im starego laptopa jednak za nić w świecie nie mogę włączyć wifi, nawet się dowiedzieć jaka tem jest żeby dobrać odpowiedni sterownik.
    Wg. specyfikacji wifi jest, nawet z boku jest włącznik, a z przodu dioda (która mimo włączenia się nie zapala)
    Jak do tego dotrzeć? w Menedżerze urządzeń pokazuje tylko realtek rtl8139/810x family fast ethernet NIC (i po LAN-ie działa), drugie to "1394" ale to do tego wyjścia audio.

Znalazłem nawet sterowniki ale nie działają sterowniki.aristo.pl/notebooki_pc/Smart_300S/Windows_2k_XP/

Macie jakieś pomysły? Co zrobić?
  • PCBway
  • Admin grupy komputery
    aristek300 napisał:
    drugie to "1394" ale to do tego wyjścia audio.
    To tez karta sieciowa FireWire.

Odnośnie WIFI - sprawdź, czy nie zostało wyłączone w biosie.
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Sprawdzałem, nawet nie ma tam nic o wifi niestety.

Ok, FireWire, ale to mi niepotrzebne, wifi trzeba ;)
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź pod pokrywą, czy faktyczne, fizycznie znajduje się w nim karta sieciowa WIFI.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Aristo Smart 300 cl51
    Nie wykrywa żadnego pendrive (próbowałem 4, które w moim komputerze śmigają) ani karty SD
    Diody na pendriveach się świecą, ale system ich nie widzi

w biosie mam właczonaopcję USB mass storage, jakieś pomysły? są 3 porty, dwa obok siebie, w każdym jest to samo
  • Poziom 20  
    Witam

Jaki OS na laptopie?

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 7  
    Próbowałem już rozkręcać, strasznie ciężko się do niego dobrać.
    Wątpie by ktoś to wyciągał, włącznik z boku i symbol wifi przy diodach wskazywałoby, że jest.

Gdy ten przełącznik poruszam to dostaję komunikat
    "Wireless Communication Switch" is ON
    Do tego musiałem zainstalować program easy button ze strony w pierwszym poście.

Może w menedżerze widnieje w innej gałęzi? Jednak nie jest nigdzie napisane karta sieciowa etc
  • Poziom 7  
    XP z SP3
  • Poziom 20  
    Witam

Mój komputer -> PPM* -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> czy tutaj są widoczne pendrive'y ?

* - prawy przycisk myszy... ;-)

pozdrawiam

Wojtek
  • Admin grupy komputery
    A jest w menadżerze urządzeń, jakiekolwiek, inne urządzenie z żółtym wykrzyknikiem?
  • Poziom 7  
    Niestety nie

Chciałem nawet sprawdzić czy pod linuksem Puppy będzie to samo, ale nawet nie mam jak odpalic
  • Admin grupy komputery
    Pobierz program Aida64 lub Everest i daj z programu, w załączniku, pełny raport sprzętu.
  • Poziom 7  
    Rozkręciłem laptopa, jednak jak mam poznać czy tu jest wifi?
    Na co zwrócić uwagę? Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI Aristo Smart 300 cl51 - nie działają gniazda USB i brak WIFI
  • Poziom 20  
    Do czego był podłączony czarny kabel z końcówką (ten który na zdjęciu jest obok białego kabla)?

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 7  
    Prowadził razem z białym do ekranu
  • Admin grupy komputery
    Trzecie zdjęcie, to miejsce gdzie powinna być karta WIFI - nie ma jej.
  • Poziom 20  
    aristek300 napisał:
    Prowadził razem z białym do ekranu

Ale czy był podłączony do jakiejś karty wpiętej na płycie, bo to jest antena od karty bezprzewodowej, która powinna być wpięta w slot który przywołuje DriverMSG.

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 7  
    Nie, końcówka nawet już nie wychodziłaz monitora, czyli nie ma?
    Właśnie tu gdzie jest ten czarny kabel i przylepiec powinna być karta wifi, tak?