Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 323 k - Dźwięk z TV poprzez kabel optyczny

cristof50 31 Sty 2014 02:07 10353 37
  • #1 31 Sty 2014 02:07
    cristof50
    Poziom 6  

Witam.
    Aby nie korzystać non stop z włączonego amplitunera podłączyłem wszystko tzn. dekoder Netia, PS3 bezpośrednio do TV. Z telewizora kablem optycznym do amplitunera. Czy w ten sposób tracę na jakości odtwarzanego dźwięku np. z płyt blue-ray? Czy amplituner rozpoznaje jakie rodzaju jest kodowany dźwięk w filmie? Przyznam, że przy takim podłączeniu efekty są nie do końca zadowalające.

0 29
  • #2 31 Sty 2014 06:29
    m.tosiek
    Poziom 17  

Witam, dekoder, oraz Ps3 to kolega czym podłączył do telewizora?

0
  • #3 31 Sty 2014 08:27
    grubs
    Poziom 32  

Nie napisałeś jaki to TV ale w większości na wyjściu optycznym TV nie wystawia dźwięku 5.1 z zewnętrznych źródeł (czyli np podpiętych po HDMI) tylko stereo. Więc prawdopodobnie tracisz. Podłącz blue- ray i ps3 i dekoder(jak masz zew) do amplitunera przez hdmi a TV z amplitunerem również kablem HDMI tylko z wyjścia HDMI out.
    Napisz modele urządzeń które podłączasz.

0
  • #4 31 Sty 2014 09:38
    intenso
    Poziom 38  

kolega napisał że nie chce mieć ciągle włączonego amplituner dlatego dźwięk podaje do klocka za pomocą kabla optycznego .Tak przez kabel optyczny uzyskasz oczekiwany dźwięk w wersji 5.1 tylko że każde z tych urządzeń musisz podłączyć bezpośrednio do amplituner kablem optycznym.Prowadząc dźwięk z tv optycznym nie uzyskasz oczekiwanego efektu mimo to że po HDMI podajesz 5.1 ,tv zawsze degraduje dźwięk do postaci 2.0 .

-1
  • #5 31 Sty 2014 12:26
    m.tosiek
    Poziom 17  

Witam, dekoder, oraz Ps3 to kolega czym podłączył do telewizora?

0
  • #6 31 Sty 2014 12:28
    Polon_us
    Poziom 41  

intenso napisał:
    Podaj jaki masz model tv , być może posiada HDMI ARC ,wtedy to tylko kwestia ustawień i powinien być zamierzony efekt bez konieczności podłączania wszystkiego kablami optycznymi.

Mam mieszane uczucia, co do sensowności powyższego stwierdzenia.

intenso napisał:
    kolega napisał że nie chce mieć ciągle włączonego amplituner

Aby używać HDMI ARC, trzeba włączyć HDMI-CEC (czy to Anynet+ w Samsungu, czy Simplink w LG dla przykładu). Jest pewne ale. Efektem ubocznym będzie to, że włączenie telewizora spowoduje automatyczne włączenie wzmacniacza i na odwrót. Czyli dokładnie to, czego autor tematu chce uniknąć.

0
  • #7 31 Sty 2014 12:42
    intenso
    Poziom 38  

Tak się składa że funkcja ARC ma przewagę nad wyjściem optycznym i nie degraduje dźwięku do postaci 2.0 tylko działa jako "przelotka" przez która przechodzi sygnał audio w który nie ingeruje tv.Oryginalna ścieżka audio jest dalej przesyłana do HDMI ARC.

0
  • #8 31 Sty 2014 12:45
    Polon_us
    Poziom 41  

Napisałem "sensowność" w sensie włączania/wyłączania wzmacniacza razem z telewizorem. Czego autor tematu chce uniknąć.

Nie neguję połączenia ARC jako takiego i jego przewagi nad połączeniem optycznym :)

Dość nieszczęśliwie ująłem swoją kwestię. Mea culpa :(

Ale po nie przespanej nocy zdarza się :(

0
  • #9 31 Sty 2014 13:41
    cristof50
    Poziom 6  

Mój Tv to LGG42LW4500. Prawdopodobnie nie posiada ARC. Spróbuję podpiąć wszystko teraz do amplitunera, potem HDMI do TV i zobaczę czy jest jakaś zmiana. W poprzednim podłączeniu zero surrond

0
  • #10 31 Sty 2014 14:09
    grubs
    Poziom 32  

intenso napisał:
    Tak się składa że funkcja ARC ma przewagę nad wyjściem optycznym i nie degraduje dźwięku do postaci 2.0 tylko działa jako "przelotka" przez która przechodzi sygnał audio w który nie ingeruje tv.Oryginalna ścieżka audio jest dalej przesyłana do HDMI ARC.

Pierwsze słyszę. Jaka znowu przelotka? Możesz podać źródło Twoich informacji.

0
  • #11 31 Sty 2014 14:40
    cristof50
    Poziom 6  

cristof50 napisał:
    Mój Tv to LGG42LW4500. Prawdopodobnie nie posiada ARC. Spróbuję podpiąć wszystko teraz do amplitunera, potem HDMI do TV i zobaczę czy jest jakaś zmiana. W poprzednim podłączeniu zero surrond

Panowie zmieniłem podłączenie, niby efekt jest lepszy, Ale głośniki surrcound milczą. Puszczam film z dźwiękiem 5.1 Dolby Digital i nic w nich nie słyszę. Więc czy jest sens takiego podłączenia? W jakim systemie musi być nagrany film, aby usłyszeć efekt surround? Amplituner mam ustawiony na opcję "auto surround" czyli wychwytuje oryginalną ścieżkę dźwiękową.

0
  • #12 31 Sty 2014 15:42
    grubs
    Poziom 32  

Z czego puszczasz film?
    Podaj model urządzenia.

0
  • #13 31 Sty 2014 16:05
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli kolega używa BD (wpis#1) to trzeba sprawdzić jego ustawienia. Dla przykładu, w moim odtwarzaczu (Samsung jakiś tam), gdzie wykorzystuję wyjście optyczne ustawienia mam jak poniżej:

Digital Output -> Bitstream (Re-encode)
    PCM Down sampling -> OFF
    Dynamic Compression ->OFF (ten parametr chyba nie jest za bardzo istotny)
    Downmixing mode -> Surround Compatible

Wspomnę, tak na wszelki wypadek, że przy odtwarzaniu płyty, w jej Audio menu, trzeba upewnić się i wybrać DD czy DTS.

Powodzenia :)

0
  • #14 31 Sty 2014 17:34
    intenso
    Poziom 38  

grubs napisał:
    intenso napisał:

Pierwsze słyszę. Jaka znowu przelotka? Możesz podać źródło Twoich informacji.

nie wiesz co to przenosnia?

0
  • #15 31 Sty 2014 17:59
    grubs
    Poziom 32  

Tu nie chodzi o słowo przelotka tylko o teorie którą podałeś czyli że po ARC otrzyma dźwięk 5.1 z zewnętrznych źródeł podpiętych przez HDMI.
    Masz jakieś potwierdzenie tego co piszesz?

0
  • #16 31 Sty 2014 18:29
    cristof50
    Poziom 6  

grubs napisał:
    Z czego puszczasz film?
    Podaj model urządzenia.

Jeśli chodzi o filmy z płyt to PS3, inne to pendrive podpięty do dekodera Netii, lub bezpośrednio z kompa za pośrednictwem sieci domowej

0
  • #17 01 Lut 2014 12:19
    intenso
    Poziom 38  

grubs napisał:
    Tu nie chodzi o słowo przelotka tylko o teorie którą podałeś czyli że po ARC otrzyma dźwięk 5.1 z zewnętrznych źródeł podpiętych przez HDMI.
    Masz jakieś potwierdzenie tego co piszesz?

Nie no masz racje, mi nie chodziło o to ze podłączając urządzenie pod HDMI bodziemy mieli na wyjściu HDMI ARC dźwięk DD czy DTS,myślałem o odtwarzaniu z pendrive i DVB-t,nie wiem czemu wmieszałem w to Inne wejścia Hdmi. :|

0
  • #18 01 Lut 2014 12:59
    cristof50
    Poziom 6  

Czyli suma sumarum. Podłączając wszystko do TV a potem kablem optycznym do amplitunera tracę wszystkie oryginalne dźwięki. Aby je zachować muszę podłączyć wszystko do amplitunera i HDMI do TV. Aplituner włączony non stop. Szkoda

0
  • #19 01 Lut 2014 13:05
    grubs
    Poziom 32  

Tak. No ale w zasadzie po to jest kino domowe żeby z niego korzystać.

0
  • #20 01 Lut 2014 13:11
    intenso
    Poziom 38  

Kolego podłącz do tv wszystko za pomocą Hdmi a kablem optycznym Ps3 do amplitunera, a tuner netii do amplitunera optycznym lub koaksjalnym w zależności jakie wyjście cyfrowe posiada ten tuner.
    Stratny będziesz jedynie o dekodery DTS HD Master Audio i Dolby True HD które idą tylko po Hdmi ,ale nie ubolewaj nad tym ponieważ puszczając film w wyżej wymienionych dekoderach dźwięku amplituner otrzyma od Ps3 po optyku ścieżkę DTS i DD 5.1 i będziesz miał dziwiek przestrzenny.

0
  • #21 01 Lut 2014 14:34
    m.tosiek
    Poziom 17  

Witam, podłączając dekoder, oraz PS3 przez hdmi do tv, będziesz miał dźwięk w tv, a jak dodatkowo podłączysz to wszystko optycznym do amplitunera to uzyskasz dźwięk przestrzenny, i nie rozumiem w czym problem, niby dlaczego będziesz musiał włączać amplituner.

0
  • #22 01 Lut 2014 14:55
    grubs
    Poziom 32  

Nie będzie tego dźwięku miał, nie mąć i przeczytaj temat od początku.

0
  • #23 01 Lut 2014 15:19
    m.tosiek
    Poziom 17  

Nic nie mące, jak podłączy się toslinkiem z amplitunerem, tzn. PS3 optycznym z amplitunerem, dekoder też optycznym z amplitunerem, to ma wtedy 5.1, a jak chce oglądać w stereo to wyłącza amplituner i ma stereo przez głośniki w tv, i nie rozumiem w czym problem?

0
  • #24 01 Lut 2014 15:27
    cristof50
    Poziom 6  

m.tosiek napisał:
    Nic nie mące, jak podłączy się toslinkiem z amplitunerem, tzn. PS3 optycznym z amplitunerem, dekoder też optycznym z amplitunerem, to ma wtedy 5.1, a jak chce oglądać w stereo to wyłącza amplituner i ma stereo przez głośniki w tv, i nie rozumiem w czym problem?

Problem w tym, że mój amplituner ma tylko jedno wejście optyczne.... :|

0
  • #25 01 Lut 2014 15:29
    grubs
    Poziom 32  

Przepraszam źle Cię zrozumiałem.
    Oczywiście może tak zrobić co już pisał kolega intenso.

Co do odpowiedzi autora to należy dokupić konwerter z optical in na coax out.
    Poprawione

0
  • #26 01 Lut 2014 15:34
    intenso
    Poziom 38  

Czyli podłączysz pod nie Ps3.A jaki jest ten dekoder netii?

0
  • #27 02 Lut 2014 14:54
    cristof50
    Poziom 6  

Jednak wszystko musi być podpięte pod amplituner plus odpowiednie ustawienia w odtwarzaczach odnośnie audio. Jeśli ktoś zna inne metody, aby podpiąć wszystko do TV i nie tracić na dźwięku proszę o porady. Chciałbym włączać kino domowe okazjonalnie, podczas oglądania czego ciekawego, a nie cały czas. Oczywiście mogę przepuścić głos do TV (bez głośników amplitunera), ale zawsze musi być on włączony.

Dodano po 33 [sekundy]:

intenso napisał:
    Czyli podłączysz pod nie Ps3.A jaki jest ten dekoder netii?

To jest NetiaPlayer

0
  • #28 02 Lut 2014 15:25
    intenso
    Poziom 38  

Niema innej opcji jak przez dodatkowe kable audio,do tego teraz dochodzi problem z wejściem optycznym w amplitunerze bo jest jedno,PS3 i Netia Player maja wyjścia optyczne.Musisz się zastanowić z czego częściej korzystasz podpiąć dane urządzenie po optyku do amplitunera.Druga opcja to podpięcie wszystkiego do amplitunera za pomocą HDMI ale od tego się wzbraniasz,trzecia opcja zakup splitera optycznego (trójnika),czwarta opcja zakup amplitunera z funkcją HDMI Pass Through który przepuszcza obraz gdy jest wyłączony.

0
  • #29 02 Lut 2014 16:24
    cristof50
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Niema innej opcji jak przez dodatkowe kable audio,do tego teraz dochodzi problem z wejściem optycznym w amplitunerze bo jest jedno,PS3 i Netia Player maja wyjścia optyczne.Musisz się zastanowić z czego częściej korzystasz podpiąć dane urządzenie po optyku do amplitunera.Druga opcja to podpięcie wszystkiego do amplitunera za pomocą HDMI ale od tego się wzbraniasz,trzecia opcja zakup splitera optycznego (trójnika),czwarta opcja zakup amplitunera z funkcją HDMI Pass Through który przepuszcza obraz gdy jest wyłączony.

Ale ten splitter posiada dwa wyjścia, a chyba chodzi żeby miał dwa wejścia

0
  • #30 02 Lut 2014 16:31
    intenso
    Poziom 38  

A przeczytałeś dokładnie opis?Chyba nie.

0