Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO SED 1010 ciągle leje wodę i ją wypuszcza

MiQx 31 Sty 2014 08:23 1119 3
  • #1 31 Sty 2014 08:23
    MiQx
    Poziom 4  

Witam,

Mam problem z moją pralką. Awaria objawia się tym, że pralka ciągle wlewa wodę do bębna, po czym po chwili ją wypuszcza do kanalizacji (jakby robiła jakiś nowy rodzaj prania - przelewowe czy cos ;/).

Zanim zalożyłem wątek przeczytałem kilka tematów na forum, lecz odpowiedzi nie do końca znalazłem. Rozkręciłem pralkę, przeczyściłem wężyki odpływowe, sprawdziłem drożność węża od hydrostatu.

Wg, tego co wielu ludziom na forum pomogło, to być może powinienem zmienić hydrostat, lecz mam pytanie co do jego działania. W mojej pralce jest tak, że gdy wtłaczam do niego powietrze(jest szczelny, nie ma przedmuchów), słyszę pstryknięcie, gdy przestanę wtłaczać powietrze słyszę drugie pstryknięcie.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Na wszelki wypadek, zapytam jeszcze być może ktoś ma namiary na taniego fachowca z Białegostoku(w przypadku gdyby nie udało mi się z waszą pomocą zdiagnozować usterki) lub na jakiś sklep z częściami do pralki, gdyby okazały się potrzebne(najlepiej również z Białegostoku).

Liczę na waszą pomoc w temacie :)

Dodatkowo, zauważyłem, że wąż odpływowy w pralce leży na wysokości około 30 cm nad podłogą (zaczepiony tylko na jednym zaczepie od dołu) - zastanawiam się, czy wąż nie powinien znajdować się wyżej - być może to jest przyczyną nabierania i wypuszczania (przelewania) wody w pralce?

0 3
  • #2 31 Sty 2014 08:58
    nares
    Specjalista AGD

MiQx napisał:
    wąż odpływowy w pralce leży na wysokości około 30 cm nad podłogą

Za nisko - dwa razy wyżej.

0
  • #3 31 Sty 2014 09:20
    MiQx
    Poziom 4  

nares napisał:
    MiQx napisał:
    wąż odpływowy w pralce leży na wysokości około 30 cm nad podłogą

Za nisko - dwa razy wyżej.

Wąż umieszczony tak jak oryginalnie powinien być - na samą górę pralki - poprawiłem mocowanie węża. Problem nadal występuje.

Pralka napuszcza wodę, jednocześnie jakby ją spuszczając.

Czy przyczyną awarii może być hydrostat (jak napisałem pstryka on pierwszy raz w momencie dmuchania w niego, a drugi raz w momencie zaprzestania dmuchania - nie wiem czy jest on sprawny)? Być może coś innego jest przyczyną usterki?

0
  • #4 03 Lut 2014 08:15
    MiQx
    Poziom 4  

Pralka została sprzedana - kupiłem nową. Jak dla mnie temat może być zamknięty.

0