Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ardo/a500/ - Bęben trze o grzałke.

guzo123 31 Sty 2014 12:43 1899 14
  • #1 31 Sty 2014 12:43
    guzo123
    Poziom 6  

Witam, otóż mam taki problem przestało mi grzać wodę w pralce więc pomyślałem że to pewnie grzałka, postanowiłem ją wymienić samemu zakupiłem nową na allegro i okazało się to trafna diagnozą ;) Tylko jest kolejny problem kilka dni przed padnięciem grzałki pralka zaczęła ob coś obcierać myślałem że to może jakaś śruba ale wymieniając grzałkę na nową jak ja wkładałem to stawiała mi ona lekki opór nie skręcałem prali po zmianie grzałki i słychać ewidentnie ze bęben trze o grzałkę i mam takie pytanko co może być przyczyną i jak najlepiej się do tego zabrać ?.

1 14
  • #2 31 Sty 2014 13:03
    budiet
    Poziom 22  

A sprawdzałeś czy w pralce nie ma żadnych obcych ciał?
    mogło się coś przedostać pod będęn.

1
  • #3 31 Sty 2014 13:45
    guzo123
    Poziom 6  

Matka mówiła, że chyba 2 śrubki wpadły ale nic nie widać jedyny dostęp pod bęben mam po wyjęciu grzałki zdemontowałem ją i nic tam szczególnego nie widzę ;p czy to mogą być uszkodzone łożyska bębna ?;p

Ps. dodam jeszcze, że pralka ma już z 12 lat i nic w niej jeszcze nie było robione ;p

0
  • #4 31 Sty 2014 13:55
    budiet
    Poziom 22  

Łożysko też może ponosić winę, w każdym razie coś musiało uderzyć w grzałkę, wiec albo znalazło sie tam coś czego nie powinno być, lub jest to jakieś mechaniczne uszkodzenie pralki

0
  • #5 31 Sty 2014 13:58
    guzo123
    Poziom 6  

Użyłem normalnej latarki a nie z telefonu i nic tam nie widać. O grzałkę też nie powinien beben obijać bo jest element metalowy przyspawany który wygląda jak by miał właśnie chronić od tego grzałkę. Czyli wychodzi na to ze chyba będzie trzeba rozkręcać ją całą ;p zielony w tym jestem ale raczej nie popsuje ;D

0
  • #6 31 Sty 2014 14:16
    budiet
    Poziom 22  

Uszkodzenie łożysk mógł byś stwierdzić ruszając bębnem.
    Przypuszczam że jeśli coś uderzyło w grzałkę to było to coś co dostało się do pralki razem z praniem.

1
  • #7 31 Sty 2014 14:47
    guzo123
    Poziom 6  

Teraz zauważyłem że przy zwykłym praniu nic się nie dzieje tylko jak pralka odwirowuje i jest na maxymalnych obrotach i te koło ma lekki luz co jest połączone paskiem z silnikiem ale nie da się jego dokręcić ;/

0
  • #8 31 Sty 2014 14:55
    budiet
    Poziom 22  

Sprawdź, czy nie ma śruby od strony bębna (tzn. nie w środku pralki, tylko między bębnem pralki a kołem pasowym), no chyba że jest to koło jakoś wprasowane na swoje miejsce, w co osobiście wątpię.

0
  • #9 31 Sty 2014 15:10
    guzo123
    Poziom 6  

Po wsadzeniu nowej grzałki i 1 praniu ewidentnie widać że to bęben się ociera o tą grzałkę bo jest zeszlifowana w kilku miejscach. A od strony bębna nie ma śruby wygląda to jak by było one wpasowane na stałe albo była śruba od środka ;p

0
  • #10 31 Sty 2014 15:17
    budiet
    Poziom 22  

A tej grzałki nie da sie jakoś inaczej wsunąć, może jakaś podkładka by załatwiła sprawę?
    Przyjrzyj się dokładnie tej starej grzałce czy ona się może jakoś różni od tej nowej.

0
  • #11 31 Sty 2014 15:28
    guzo123
    Poziom 6  

Grzałka jest identyczna. Inaczej się włożyć jej nie da, zresztą ze starą było ostatnio to samo przy wirowaniu było mocne bicie. Grzałkę na 100% dobrze zamontowałem bo jest tam jeszcze taki metalowy element w który trzeba ją wepchnąć i on podtrzymuje ją.

0
  • #12 31 Sty 2014 15:36
    budiet
    Poziom 22  

Jeśli wszystko jest ok z grzałką i z tym metalowym elementem w który ją wsuwasz, to nie pozostaje nic innego jak mocowanie i ułożyskowanie bębna.
    Bo raczej wątpię żeby jej to samo przeszło, myślałem jeszcze o tym że może jak pranie sie nierówno rozłoży w bębnie to siła odśrodkowa zaczyna kołysać bębnem a nawet i całą pralką.

0
  • #13 31 Sty 2014 15:44
    guzo123
    Poziom 6  

Znalazłem na forum temat z inną pralką i u kogoś padł amortyzator. Ale zacznę od łożysk bo to koszt 30 zł z przesyłką.

0
  • #14 31 Sty 2014 16:07
    budiet
    Poziom 22  

Amortyzator to też bardzo możliwa przypadłość, ale chyba byś zauważył jak pralka sama wyskakuje z łazienki, pralni czy gdzie ją tam trzymasz.
    sprawdź też mocowanie silnika, może silnik ma jakieś luzy i będzie bujał całą pralką.

0