Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative CT4670 (SoundBlaster) - Rozgałęzienie gniazd słuchawkowych.

ufnalufi 31 Sty 2014 13:13 876 4
  • #1 31 Sty 2014 13:13
    ufnalufi
    Poziom 10  

Witam. Na rynku można spotkać wiele różnorakich rozgałęziaczy słuchawkowych, czasem nawet i na 5 par słuchawek.
    Mam w planach rozgałęzienie 2 gniazd słuchawkowych i podłączenie tam 2 zestawów głośników (ta karta jest kwadrofoniczna i ma 2 wyjścia). Jedne to zestaw 5.1, a drugie to 2 pary zwykłych głośników komputerowych.
    Moje pytanie brzmi: czy jest to bezpieczne zarówno dla głośników jak i dla karty dźwiękowej? Czy nic się im nie stanie, wolę najpierw zapytać, potem zrobić.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 31 Sty 2014 14:06
    budiet
    Poziom 22  

To jest bezpieczne bo impedancja wejściowa wzmacniacza jest bardzo duża, więc nawet jak ich podłączysz kilka to nic sie nie stanie.
    Jeśli chodzi o słuchawki to też mają wysoką impedancję.

0
  • #3 31 Sty 2014 18:01
    ufnalufi
    Poziom 10  

To znaczy, że mogę tak podłączyć i żadnemu urządzeniu nic się nie stanie? Proszę o potwierdzenie i bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #4 31 Sty 2014 18:17
    budiet
    Poziom 22  

Wejść wzmacniaczy możesz podłączyć dużo pod taki rozdzielacz, ze słuchawkami o dużej impedancji jest podobnie.
    Tylko nie rób odwrotnie tzn nie łącz czymś takim wielu sygnałów np gdybyś je chciał wprowadzić do wejścia liniowego lub mikrofonowego.

0
  • #5 26 Sie 2014 15:49
    ufnalufi
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Temat można zamknąć.

0