Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung GT-S 5610 - W nowym telefonie szybko pada bateria, mimo że rzadko używam

bebok12345 31 Sty 2014 13:57 4647 3
  • #1 31 Sty 2014 13:57
    bebok12345
    Poziom 10  

Kupiłem samsunga GT-S 5610 jakieś 2 miesiące temu w sklepie. Telefon był fabrycznie nowy ( folia na wyświetlaczu i td.) Przeczytałem, że telefon posiada najnowszą baterię typu li- ion, więc nie trzeba jej formatować, a powinno się często podładowywać. Z telefonu korzystam normalnie/ sporadycznie ( ze 2 minuty rozmowy dziennie, budzik, ze 2 smsy, 250 zdjęć notatek na tydz.). Po zakupie telefon posiadał baterię naładowaną w połowie, więc podładowałem go godzinkę do napełnienia paska (ponoć telefon sam odcina zasilanie z ładowarki po zakończeniu ładowania). Po tym ładowaniu bateria wytrzymała 1,5 tygodnia i po następnym doładowaniu ( z poziomu 25 % naładowania) znów 1,5 tyg. Od jakiś 2 tygodni telefon muszę podładowywać nawet co 2 dni, nawet jak nie robię nim zdjęć. Bateria traci kreski bardzo szybko.
    Stosowałem się do instrukcji i wielu sprawdzonych opinii w internecie odnośnie ładowania tego typu baterii i jest źle. Jak mogę naprawić błąd, żeby bateria trzymała znowu tydzień do półtora jak na początku użytkowania? Gdzie popełniłem błąd?

0 3
  • #3 04 Lut 2014 09:25
    bazyl_86
    Poziom 7  

Nie wiem, czy sama bateria podlega gwarancji, może telefon uległ zawilgoceniu?

0
  • #4 04 Lut 2014 14:28
    jaslawekja
    Poziom 9  

W 100% zgadzam się z tino2003. Miałem taki sam problem, kupiłem telefon w X-KOM w Bydgoszczy. Po tygodniu gdy stwierdziłem że to jednak nie kwestia formatowania baterii ani nic z tych rzeczy, poprosiłem o wymianę. O dziwno dostałem nowy telefon od ręki (może to jakaś masowa wada?). W każdym razie wielki plus za obsługę dla nich. Sam telefon oczywiście polecam, ale od razu po zakupie należy zwrócić uwagę na baterię.

0