Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej

GoToSleep22 31 Sty 2014 14:46 993 8
  • #1 31 Sty 2014 14:46
    GoToSleep22
    Poziom 4  

Witam.
    Chodzę do 3 klasy gimnazjum, ale ciągle sie zastanawiam gdzie iść do technikum?
    (Tylko technikum) nie wiem gdzie mam iść :/ Myślałem nad Organizacji reklamy lecz nie wiem czy znajde prace. Chodzi mi o prace w której można by było zarobić te 2000 zł na miesiąc . Nie wiem, nie mam żadnego takiego ulubionego zajęcia :/
    Proszę o pomoc :)

• #2 01 Lut 2014 13:24
    shaslyk135
    Poziom 9  

Popytaj starszych kolegów gdzie poszli i jak tam jest. Najlepiej wybrać szkołę zgodne z zainteresowaniami. Decyzja na całe życie należy do ciebie. Pracy nikt ci nie zagwarantuje.
    Czym zajmujesz się najczęściej?

• #3 01 Lut 2014 14:08
    komoda93
    Poziom 14  

2000 zł na miesiąc? No to może być elektryk, elektronik, teleinformatyk, mechanik samochodowy...... Można zarabiać dużą kasę, ale pod warunkiem,że jest się dobrym w danym fachu. Samo ukończenie kierunku nic ci nie gwarantuje. Wiedzę trzeba zrozumieć i uczyć sie w praktyce też.

• #4 01 Lut 2014 15:58
    MiotaczMagmy
    Poziom 10  

A co myślicie o mechatronice?
    Trochę się boję tego kierunku, że nie ogarnę,że za trudne itp.

• #5 01 Lut 2014 16:14
    PRL
    Poziom 33  

Ależ mechatronika tylko tajemniczo brzmi.:)
    A jest to, najprościej ujmując, połączenie mechaniki z elektronika.
    Szczegółowo, to podłączenie czujników i urządzeń wykonawczych do komputera.
    Nie bój się, tylko poczytaj.
    Za moich czasów były tylko książki, które trzeba było kupić, jak były dostępne...
    Teraz masz jeden klik i wszystko jasne.;)

• #6 01 Lut 2014 19:20
    MiotaczMagmy
    Poziom 10  

Czujniki można kupić w sklepie, a taki komputer już trzeba stworzyć samemu ? :D
    Z tego co wiem to płytki można kupić,a potem się je w jakiś sposób programuje np przez c++?

• #7 01 Lut 2014 21:26
    GoToSleep22
    Poziom 4  

komoda93 napisał:
    2000 zł na miesiąc? No to może być elektryk, elektronik, teleinformatyk, mechanik samochodowy...... Można zarabiać dużą kasę, ale pod warunkiem,że jest się dobrym w danym fachu. Samo ukończenie kierunku nic ci nie gwarantuje. Wiedzę trzeba zrozumieć i uczyć sie w praktyce też.

czym sie zajmuje teleinformatyk ? widzę dużo pozytywnych opinii na temat tego kierunku :) wgl. do jakiego technikum bym musiał iść żeby zostać tym teleinformatykiem i jakie oceny sa tam brane pod uwage jeżeli bym mógł wiedzieć ?

• #9 01 Lut 2014 22:31
    vatixxx
    Poziom 8  

Teleinformatyk to ekspert w dziedzinie Infrastruktury sieci Telefonicznych i Informatycznych, W mojej szkole na tym kierunku jest także bardzo dużo elektroniki. Teoretycznie po ukończeniu profilu teleinformatyka możesz pracować jako Informatyk, Technik Telekomunikacji,Elektronik, Jak zdobędziesz uprawnienia to także jako Elektryk :D

A u mnie było brane pod uwagę Fizyka,Matematyka,Polski, I Język obcy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME