Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica Opel Corsa B - nie grzeje , odpowietrzenie

31 Sty 2014 15:39 4356 12
  • Poziom 13  
    Witam wymieniłem samodzielnie nagrzewnice w corsie B. Kupiłem nową w sklepie. Po założeniu nowej z nawiewów leci chłodne powietrze nawet przy gorącym silniku po otwarciu termostatu. Rurki od strony silnika są gorące . Przed założeniem plastików , sprawdzałem i nagrzewnica była gorąca. Jak to naprawić. Płyn został dolany.
    płyn w zbiorniku przelewa się, ale gdy go dolałem nie chce zejść poziom cieczy w zbiorniku a dolałem tyle co mi go ubyło przez nagrzewnicę. Jak była stara nagrzewnica to leciało ciepłe powietrze.
    a jak ta nagrzewnicę odpowietrzyć??
  • Poziom 29  
    Zdejmij przewód doprowadzający ciepły płyn i zobacz czy w ogóle go doprowadza. Może przytkane jest gdzieś wcześniej. Odpowietrzyć powinna się sama.
  • Poziom 13  
    poziom płynu w zbiorniku zmalał
  • Poziom 29  
    Uzupełnij do max i obserwuj dalej
  • Poziom 25  
    andzej789 a jakiej firmy jest nagrzewnica która kupiles? Ja miałem identyczna sytuacje w Peugeocie 205 po wymianie nagrzewnicy na nowy zamiennik. Walczylem z tym długo, sprawdziłem wszystko co się dalo sprawdzić, i skonczylo się tym ze kupiłem oryginalna, uzywana nagrzewnice. Po zamontowaniu używanej Peugeot grzeje tak jak dawniej - w duze mrozy musze skrecac bo robi się sauna. Na nagrzewnicy nowej marki Thermotec leciało letnie powietrze przy właczeniu wentylatora na połowę, po włączeniu na max powietrze było prawie zimne. Rurki wchodzące i wychodzące były gorące aż parzyły. Po wyjęciu tej nowej zauwazylem ze jest na niej o połowę mniej tych "lamelek" aluminiowych -możliwe że to jest problemem
  • Poziom 29  
    cyborg39 napisał:
    Na nagrzewnicy nowej marki Thermotec

Sprzedałem nagrzewnic tej firmy (do różnych aut) chyba ze 30 szt w ciągu ostatnich 5 lat i z ani jedną nie potwierdził się przypadek o którym piszesz.
  • Poziom 25  
    Wiec sadzisz ze pisze nieprawdę? Nie mam podstaw żeby robic antyreklamę czy cos. Po prostu pisze czego doswiadczylem. Może niektóre nagrzewnice im "wychodzą" a inne nie. A może oni tylko pakuja i sprzedają nagrzewnice roznych producentow?
  • Poziom 28  
    Nie przyszło Ci na myśl że może Ty coś źle zrobiłeś podczas montażu?
    Ja też nie jedną nagrzewnice wymieniałem i jakoś nie było problemu z żadną pomimo różnych producentów, więc wydaje mi się dziwne to co piszesz.
  • Poziom 29  
    cyborg39 napisał:
    Wiec sadzisz ze pisze nieprawdę?

nie - po prostu wyrażam zdziwienie.
    Czasem i z Nissensa czy Behr`a się mina trafi
  • Poziom 25  
    Lolek, nie, nie przyszlo mi na myśl ze cos zle zrobiłem, walczylem pare miesięcy z kiepskim ogrzewaniem, a sama wymiana nagrzewnicy w 205 jest bardzo prosta-nie sposób cos zrobić zle. Poza tym jak pisałem sprawdziłem wszystko po kolei. Wymiana nagrzewnicy rozwiazala problem do końca. Poza tym ogladalem obydwie i roznica jest kolosalna w ilości lamelek-jestem pewien ze to jest problemem.
    Piasek - ok, może mi trafila się kiepska. Może założycielowi tematu rowniez
  • Poziom 13  
    Nagrzewnicę kupiłem firmy hart.

Dodano po 1 [minuty]:

Płyn mam wlać do max?? Tzn. do poziomu max??
  • Poziom 25  
    Tak, nawet wiecej przed odpowietrzeniem, dopiero po calkowitym odpowietrzeniu ukladu uzupelnij troche ponizej max
  • Poziom 13  
    ale juz weszlo tego plynu