Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego do karty graficznej .

Maniak15 31 Sty 2014 20:57 1152 6
  • #1 31 Sty 2014 20:57
    Maniak15
    Poziom 10  

Witam . Przeczesałem już troszkę google ale nie mogę znaleźć odpowiedzi . Czy karta Nvidia GeForce 9600gt ma wejście video ( video in ) ? W karcie mam 2 gniazda DVI i d-sub , z obydwu dvi mam obraz na monitorze Vga , korzystam z przejściówki DVI-Vga , ale nie tu problem . Mam Kino domowe Lg HT 305 SU i ma ono wyjście Hdmi i Chinch Out . Kino domowe mam dosłownie obok monitora Vga i chciałbym je podpiąć pod niego , ale problem jest taki ze przejściówki Scart - Vga nie są kompatybilne z monitorami ; / Słyszałem też o konwerterach , ale nie wchodzą one w grę ze względu na ich cenę . Więc wpadłem na pomysł , czy nie można by podpiąć Kina Domowego jego wyjściem HDMI do karty graficznej poprzez przejściówkę DVI-Hdmi , ale czy ta karta ma wejście ? Czy tylko wyjście . Dokładniej chodzi mi o to , żeby móc się przełączać w ustawieniach karty na Kino domowe poprzez Hdmi i odpowiednio kablem Vga karta przesyłała by obraz do Monitora , czy jest to możliwe ? Czy ta karta nie ma wejścia ? Proszę o pomoc . Tak bym podpiął Kino poprzez Chincha ( Video Out(Monitor) na kinie domowym Żółte gniazdo ) do telewizora , ale jest on dosyć daleko , a ja nie posiadam tak długiego kabla , i jest to pewnego rodzaju dyskomfort , bo kino domowe podpięte jest poprzez Aux do kompa , a żeby wejść do ustawień musiałbym zasuwać do telewizora .

0 6
  • #2 31 Sty 2014 21:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Maniak15 napisał:
    karta Nvidia GeForce 9600gt

A dokładnie, bo z tego co napisałeś nic nie wynika!.
    Ale z tego co do tej pory napisałeś wynika, że nie ma takiej możliwości, karta graficzna posiada TYLKO wyjścia sygnałowe, nie ma żadnych wejść.

0
  • #4 31 Sty 2014 21:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Maniak15 napisał:
    Mówiąc dokładnie mam 9600gt palita

To jest wejście, ale specyficzna przejściówka jest potrzebna na to "czarne" wejście.
    Jeśli jej nie masz, to nie podłączysz nic.
    Służy to do przechwytywania video, ale myślę, że najnowsze sterowniki Nvidia w ogóle już nie biorą tego portu pod uwagę, port będzie martwy, no chyba, że masz CD od tej grafiki i wszystko zeń zainstalujesz, ale to znowu sterowniki graficzne będą za stare.

I popraw zamieszczone zdjęcie, MUSI być na serwerze tego portalu!.

0
  • #5 31 Sty 2014 22:00
    Maniak15
    Poziom 10  

Właśnie mam taki kabelek od mojej starej Karty Radeon Hd 2400 S , ma on z Kable :

Pb Out ( Blue ) , Y Out ( Green ) , Pr Out ( Red ) Czy to chodzi o to ? Na Wtyczce jest narysowana strzałka w Góre i w Dół , czyli jak by wejście i wyjście i pisze na niej AsLink czyli chyba firma .

0
  • #6 31 Sty 2014 22:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Maniak15 napisał:
    Karty Radeon Hd 2400 S

Przecież kartę masz Nvidię, to jak chcesz by cos działało z Readona, skoro oni robili to w inny sposób.
    Albo oryginalna przejściówka od Nvidia, albo gdzieś kupiona, albo możesz zapomnieć.
    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że tym portem "pójdzie" tylko obraz!.

0
  • #7 31 Sty 2014 22:38
    Maniak15
    Poziom 10  

Masz rację , ale działa mi wyjście obrazu poprzez ten kabel na Tv . Jakość jest okropna ale działa , film da rady obejrzeć . Dobra dokupię kabelek i wszystko sprawdzę . Dzięki za pomoc .

0