Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung M2070W - Regeneracja

ponczek1985 31 Sty 2014 21:13 5439 7
  • #1 31 Sty 2014 21:13
    ponczek1985
    Poziom 9  

Witam,

Chciałem prosić o poradę dot. dalszej eksploatacji w/w sprzętu: otóż kupiłem sprzęt jakieś 3 tygodnie temu, wydrukowałem 202 strony zgodnie z tym, co pokazuje czip i jakież było moje zdziwienie gdy dziś pokazuje mi, że zostało 3% tuszu! Aż oniemiałem - przy takiej "ekonomii" drukowania chyba wrócę na atrament. Kilka pytań zatem:

1. Koszty tonerów póki co oscylują wokół 150 PLN +/- zatem rozsądnie byłoby regenerować tonery. Nie jest to trudne z tego co widziałem na innych tonerach ale czy ktoś z forumowiczów regenerował akurat ten model (MLT-D111S)?
    2. Co się stanie jak zużycie tuszu zejdzie do 0%? Drukarka mi się zablokuje?
    3. Czy do regeneracji wystarczy sam proszek czy muszę też kupić nowy czip? Czy może pozostać bieżący czip?
    4. Czy można w ogóle drukować bez czipa czy drukarka nie ruszy bez niego? Zastanawiam się czy jest to konieczne?

Pytani być może laickie ale jakoś tak w tej dziedzinie nie jestem zbyt światły:)

0 7
  • #2 31 Sty 2014 21:26
    ecoprint
    Poziom 21  

[quote="ponczek1985"]Witam,

Chciałem prosić o poradę dot. dalszej eksploatacji w/w sprzętu: otóż kupiłem sprzęt jakieś 3 tygodnie temu, wydrukowałem 202 strony zgodnie z tym, co pokazuje czip i jakież było moje zdziwienie gdy dziś pokazuje mi, że zostało 3% tuszu! Aż oniemiałem - przy takiej "ekonomii" drukowania chyba wrócę na atrament. Kilka pytań zatem:

1. Koszty tonerów póki co oscylują wokół 150 PLN +/- zatem rozsądnie byłoby regenerować tonery. Nie jest to trudne z tego co widziałem na innych tonerach ale czy ktoś z forumowiczów regenerował akurat ten model (MLT-D111S)?
    2. Co się stanie jak zużycie tuszu zejdzie do 0%? Drukarka mi się zablokuje?
    3. Czy do regeneracji wystarczy sam proszek czy muszę też kupić nowy czip? Czy może pozostać bieżący czip?
    4. Czy można w ogóle drukować bez czipa czy drukarka nie ruszy bez niego? Zastanawiam się czy jest to konieczne?

Pytani być może laickie ale jakoś tak w tej dziedzinie nie jestem zbyt światły:)
    witam
    1.model mlt 111 podobny do mlt101.
    2.tak, zablokujsie.
    3.do regeneracii potszebny proszek i czip. Biezancy bendzi jusz zablokowany.
    4.Drukarka nieruszy bez nowego czipu. Wyminana czipu koneczne.

0
  • #3 31 Sty 2014 21:33
    ponczek1985
    Poziom 9  

Ok, czyli tak jak przypuszczałem:/ Tak to się w ogóle nie opłaca drukować:/ Trochę się rozejrzałem po forum i widzę, że do części drukarek można zrobić fix-a czyli coś co rozumiem, że działa w ten sposób, że po włączeniu licznik się resetuje i można regenerować toner w nieskończoność. Czy do tego modelu da się już coś takiego zaaplikować czy zbyt nowy?

0
  • #4 31 Sty 2014 22:10
    ecoprint
    Poziom 21  

Jasne ze dasie fixa wgrac

1
  • #5 25 Maj 2014 10:40
    maskarador
    Poziom 2  

Czy w takim razie ktoś może zapodać jakiego fixa mozna tu wgrać?

0
  • #6 25 Maj 2014 19:39
    ecoprint
    Poziom 21  

Na dany momen fixyw na ten model niema, i niewiedomo kiedy bendzi. Na dany moment to tylko wymiana czipu. A jeszcze liepej to wsztszymacsie od zakupu tej modeli.

-1
  • #7 25 Maj 2014 20:49
    rys57
    Moderator

ecoprint napisał:

ecoprint napisał:
    Na dany momen fixyw na ten model niema

Jak to jest? Da się wgrać fixa, którego nie ma?

0
  • #8 25 Maj 2014 21:11
    ecoprint
    Poziom 21  

rys57 napisał:
    ecoprint napisał:

ecoprint napisał:
    Na dany momen fixyw na ten model niema

Jak to jest? Da się wgrać fixa, którego nie ma?

Mialem na mysli jak fix pojawisie to jasne ze dasie go wgrac. Czekac tszeba kiedy pojawisie. A ilie czekac? Tego niewiem.

0