Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Problem ze wzmacniaczem Denon PMA700 - strza造 w g這郾ikach.

31 Sty 2014 22:14 1317 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich!

Niedawno kupi貫m wzmacniacz Denona PMA 700V oraz g這郾iki Acoustic Energy Aegis One (g這sniki 8ohm 120W, wzmacniacz 8ohm 100W)
    Oba sprz皻y oczywi軼ie u篡wane .

Pod陰czy貫m tak jak nale篡, kupi貫m porz康ne kable - 1,5mm2, miedziane w Saturnie. Sprz皻 zacz掖 gra! Aby sprawdzi moc sprz皻u, podkr璚a貫m stopniowo g這郾o嗆 - na godzinie "11:00" sprz皻 gra dosy g這郾o, ale jeszcze nie tak, 瞠by s御iad bezpo鈔ednio za 軼ian narzeka. Na godzinie "12", g這郾iki strzelaj. 疾by by這 豉twiej, oto 2 filmiki na kt鏎ych udokumentowa貫m 'strza造':

Filmiki na youtube
    1. strza w 0:14
    com/watch?v=RSLccHLwkBg
    2. strza w 0:15 oraz 0:21
    com/watch?v=OnmUoXfxh6k

Z racji tego, 瞠 boj si co spali natychmiast 軼iszy貫m sprz皻.
    Oto moje pytania Smile
    Co jest przyczyn tych strza堯w? Dodam, 瞠 s one bardzo g這郾e, i na kamerze w telefonie prawie ich nie s造cha, strza造 s por闚nywalne z moc petardy Piccolo Sad
    Czy jest to wina wzmacniacza? Czy g這snik闚? Mo瞠 to ju kres ich mo磧iwo軼i? Rozmawia貫m z pewnymi osobami, jedna twierdzi 瞠 to wina wzmacniacza - brak charakterystycznych zniekszta販e d德i瘯u przed ich ko鎍闚k (ale zestawu s逝cha tylko na tym filmiku). Prosz zauwa篡c jak w drugim filmiku pracuje membrana w 0:18 - mo瞠 ju bardziej si wychyli nie mo瞠?

Ponadto, ze wzmacniacza troch "鄉ierdzi". Ja rozumiem 瞠 ka盥y sprz皻 elektroniczny troch czu, zw豉szcza jak ma tak du篡 radiator, ale po jakim czasie ten zapach zaczyna ju mdli. Ci篹ko powiedzie czy co tam si nie pali (jestem w te klocki zielony), ale sprz皻 'dzia豉', zapach jest podobny do zapachu zakurzonego strychu. Wzmacniacz dojecha do mnie wyczyszczony i to ca趾iem profesjonalnie.

Kontakt ze sprzedaj帷ym telefoniczny - zaleci psikn望 WD40 do ga趾i od g這郾o軼i (potencjometra? nie jestem pewnien czy to profesjonalna nazwa:) bo by mo瞠 tam jest "paproch", p騧niej wys豉貫m mu emailowo te 2 filmiki po czym zosta貫m zignorowany.

Chcia豚ym r闚nie zaznaczy, 瞠 jest to m鎩 pierwszy sprz皻 takiego typu, do tej pory korzysta貫m ze s逝chawek.

Wyj軼ie d德i瘯u - laptop z zewn皻rzn kart d德i瘯ow Xonar U1.

Je瞠li to grubsza sprawa, prosz o polecenie dobrego serwisu (albo osoby kt鏎a naprawd si na tym zna i nic nie zepsuje), najlepiej we Wroc豉wiu.

Pozdrawiam. Jacek
  • Poziom 18  
    Je瞠li te "cuda" nie dziej si podczas podkr璚ania g這郾o軼i to winowajc nie powinny by potencjometry, a do nich WD40 jak ju si nie piska tylko kupuje nowe bo z reszt s tanie.
    Pierw wyklucz problem z laptopem poprzez zastosowanie innego 廝鏚豉 sygna逝(telefon, inny laptop itp.).
    Co do smrodu, to raczej nie powinno go by, ew. gdy urz康zenie d逝窺zy czas zbiera這 brudy, ale wtedy smr鏚 nie powinien si stale wydobywa.
    Najlepiej to zapro kogo obeznanego, bo raczej b璠zie trudno a swoj kule do wr騜enia gdzie zawieruszy貫m :D