Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea Ring Plus - Cieknie woda z tylnej części ekspresu

31 Sty 2014 22:26 5358 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. W moim ekspresie jest usterka, a mianowicie cieknie woda podczas parzenia kawy. Gdy nalewam gorącą wodę wszystko jest ok.Problem jest tylko przy kawie. Woda jest ciepłą i czysta. Wymieniłem popularną uszczelkę na zaparzaczu (ta duża) i te wszystkie na tym brązowym palcu (4 sztuki). Po wymianie nadal się lało. Rozebrałem ekspres jeszcze bardziej i tam wewnątrz byłą woda (tam przy tych kołach zębatych. Obstawiam że się sączy z elektrozaworu. Tam chyba jakieś uszczelki są, prawda? Czy myślę w dobrym kierunku? Gdzie takie uszczelki kupić?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    Dzień dobry
    Prosze włączyć i zrobić kawę jak jest rozebrany od razu będzie widać z kąd się leje , w elektrozaworze są uszczelki ale nie występują jako części zamienne tylko z zaworem ,trzeba dobrać tak by pasowały prosze zwrócić uwagę by nie były za grube bo rozsadzi zawór , myśle że leje się z uszczelnienia zaworu para woda
    powodzenia
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 20  
    W tym ekspresie jest zawór wielodrogowy poza modelem Odea Go, elektrozawór występuje dopiero od modelu Syntia. Co prawda w tym zaworze jest cewka ale steruje ona tylko obniżeniem ciśnienia w układzie(charakterystyczny syk jak aktywujemy pare a następnie zakręcimy pokrętło). Jeśli masz wyciek z tego zaworu to dokupienie uszczelek niewiele da, zawór jest wykonany z plastiku woda przedostając się przez uszczelnienia wyżłobia plastik powodując że gniazda nie są idealnie okrągłe i tak będzie dalej ciękło. Niestety tylko wymiana na nowy, ale spróbować nigdy nie zaszkodzi. Daj znać jaki rezultat. Powodzenia.
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie,

pozwoliłem sobie odkopać temat, bo dotyczy podobnego problemu. Rozebrałem swój ekspres i ewidentnie ucieka mi woda przez zawór wielodrogowy. W sumie są to tylko krople, ale po kilku godzinach kuchnia pływa. Trzeba by wyłączać ekpres, ale nie o to tutaj chodzi. Próbowałem dostać takie części w miejscowych sklepach (aktualnie mieszkam w Gorzowie Wlkp.) ale bez rezultatu. Sklepy w Szczecinie też nie posiadają takich części. Panowie są specjalistami, to może doradzą gdzie kupić w/w część?

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Witam. Cześć kupisz w tym sklepie: North, tel.: 22 34 993 99, e-mail:north@north.pl
    Nr katalogowy: 0XD-51-CMMP-Z3Q, cena 79,90zł.
    Powodzenia w wymianie.Nalerzy tylko przełożyć cewkw ale to prościzna.