Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

energy 24 cte - grzeje , grzeje , grzeje ale krótkie przerwy między grzaniem.

31 Sty 2014 22:47 1815 2
  • Poziom 10  
    witam ...

Brotje Heizung energy 24 cte
    jest zima i kocioł ten jest przełączony na zimę. W obwodzie ma wpięty zewnętrzny regulator temperatury.
    Kocioł co kilka sekund włącza palniki i grzeje. Czyli trzyma max temperaturę na grzejniku. Pompa pracuje cicho , cały czas ... jak odłączę regulator zewnętrzny to nic się nie zmienia. , jak przełączę na lato to nadal pompa pracuje i nadal grzeje. Po prostu włączenie do prądu i przełączenie na lato lub zimę powoduje od razu grzanie.

domyśliłem się że ustrzelona jest płyta główna. Zamknąłem piecyk i zaczął normalnie działać.
    Po kilku włączeniach go do prądu znów usterka się pojawiła.
    Więc zawór trójdrożny :?: :?:
    Raczej nie , bo nie są odkręcane kurki. Jak się je odkręci to się normalnie zapala i normalnie gaśnie.
  • Poziom 9  
    witam
    a sprzawdzałeś przełącznik na cwu??
  • Poziom 10  
    właśnie dopadłem manuala.
    CWU to przełącznik pierwszeństwa :?: Pytam bo też się dziś jego doczepiłem.

Idąc dalej objawami ( skupiałem tylko nad C.O co było błędem ) doszłem do wniosku że ten przełącznik może być uszkodzony i powinien z dużym opóźnieniem wówczas załączyć grzanie wody użytkowej o ile ją w ogóle zapali.
    I faktycznie ... załącza nawet i po 20s , oczywiście nie jest ten czas regularnie powtarzający się ale nigdy nie odpala od razu. Zawsze po dłuższym czasie.
    I zacząłem nim ruszać ( tym przełącznikiem ) i brak w nim charakterystycznego kliknięcia typowego dla tego rodzaju przełączników.
    Więc do wymiany.
    Jutro go wymienię i poinformuję o zmianach.
    Tym czasem dziękuję za pomoc.