Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory plus wzmacniacz (yamaha lub Denon) na start

prezes-klubu 31 Sty 2014 23:33 1050 6
  • #1 31 Sty 2014 23:33
    prezes-klubu
    Poziom 2  

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i chciał bym się przy tej okazji ze wszystkimi przywitać. Prosił bym o pomoc w wyborze monitorów na początek plus jakiś wzmak cena zestawu 1200/1500 zł.
    Obecnie posiadam głośniki creative 5.1 (tak wiem porażka do słuchania muzyki) mam dosyć pierdzącego basu i dziur w pasmach. Zastanawiałem się także nad microlab solo 7c. Głośniki będą stać większość czasu w pokoju w akademiku wielkość około 10m. Typ muzyki jakiej słucham to rap/techno/drum&base, dlatego zależy mi na miękkim nisko schodzącym basie. Mój typ kolumn na razie to altusy 140.
    Piszcie swoje propozycje, pozdrawiam i dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

• #2 01 Lut 2014 18:00
    PawelMajda
    Poziom 14  

Altusy raczej nie schodzą zbyt nisko, a szczególnie w małych pomieszczeniach

• #4 02 Lut 2014 16:32
    PawelMajda
    Poziom 14  

Do stereo to tylko wzmacniacz, amplituner jakościowo wypada dużo gorzej.
    Do tak małych pomieszczeń wstawia się głównie monitory, mało jest połogówek które tam jakoś zagrają. Na czym w brzmieniu najbardziej ci zależy? Ma być głośno, czy dobrze?

Pozdrawiam

• #5 03 Lut 2014 00:16
    prezes-klubu
    Poziom 2  

Zależy mi, aby było dobrze i umiarkowanie głośno jeżeli monitory będą lepsze to proszę o podanie konkretnych przykładów.

• #6 03 Lut 2014 11:45
    PawelMajda
    Poziom 14  

Jakiej muzyki słuchasz?

• #7 07 Lut 2014 18:51
    nitros66
    Poziom 25  

PawelMajda napisał:
    Jakiej muzyki słuchasz?

Podane było w pierwszym poście.
    Za1200zł kupisz Tannoy m1/m2 lub MbQuart 390 i do tego wzmacniacz Denon PMA860. Do 10m^2 nic więcej nie potrzeba, te kolumny grają dobrze nawet w pomieszczeniach do 18-20m^2 więc w przyszłości sprzęt zda egzamin także poza akademikiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME