Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus - Komputer "pierdzi" cos w tym stylu

krychapl1997 31 Sty 2014 23:44 1485 9
  • #1 31 Sty 2014 23:44
    krychapl1997
    Poziom 7  

Witam mam problem. Dzisiaj rano wlaczylem komputer i cos zaczęło pierdziec system sie wlacza wszystko git ale te pierdzenie nie daje mi spokoju. Mam tez problem z grafika np gdy pisze cos lub szukam na google grafika jest rozmazana i wyostrzona gdy gram w csa jest wszystko dobrze tylko jak robie spraya tez taki niewyrazny i rozmazany. Specyfikacja kompa: płyta głowna asus p4pe2-x zasilacz Codegen 200x 350W(podobno czarna lista ale dobre 6 lat pracuje juz) 2gb ramu procek intel celeron d 320 2.41 ghz grafika geforce 6200 256mb(podobno jakas rdzeniowa choć za grosz nie wiem co to jest) Mam do wydania ok 150zl i jaki polecacie zasilacz z tych dobrych ale zeby byl jak najtanszy? Chcialbym jeszcze w niego włozyc procek pentiuma 4 3.0-3.4 ghz (socket 478). Czasami mialem taki problem gdy byl włączony metin2(dosc dobrze dziala) w pasku i pisalem na gg lub przegladalem neta to chcialem wejsc w tego metina z paska komputer sie nagle restartowal..

p.s Grafa jakby co ma gwarancje do maja. W listpadzie byl komputer w serwisie byl czyszczony z kurzu i wymieniana pasta na grafie i procku. Jakies przypuszczenia co do pierdzenia? System win xp pro sp3. Pozdrawiam i dzięki z góry. Sorry za błędy ale pisze z fona

0 9
  • Elmark
  • #2 01 Lut 2014 00:32
    kris6661991
    Poziom 25  

Sprawdź skąd to pochodzi, to proste. Oceń czy to dysk, nagrywarka, czy któryś z wentylatorów. Co do zasilacza, Codegen i 6 lat oznacza, że albo nie używałeś tego komputera przez 90% czasu, albo będzie nowy wpis do księgi cudów.
    Co do koniecznego zakupu nowego zasilacza: Delta, Fortron, Corsair. W szczególności polecam firmę Delta. Zasilacze może pięknie nie wyglądają (nie są czarne i szpanerskie) ale to solidny kawał dobrej elektroniki. Firma delta zajmuje się właściwie tylko profesjonalną produkcją zasilaczy, m in zasilacze tych firm siedzą w konsolach do gier (wszystkie Xbox, PlayStation, Sega) oraz w profesjonalnych urządzeniach elektronicznych i serwerach. Ich zasilacze (według mnie) są bardzo bezawaryjne. Sam przerobiłem 350-watowy zasilacz Delta jako zasilacz potężnej reklamy LED, która pobiera prąd ok 8A z szyny 12V, zasilacz pracuje bezawaryjnie 24/7 już od ok 3 lat....

0
  • Elmark
  • #3 01 Lut 2014 11:07
    krychapl1997
    Poziom 7  

kris6661991 napisał:
    Sprawdź skąd to pochodzi, to proste. Oceń czy to dysk, nagrywarka, czy któryś z wentylatorów. Co do zasilacza, Codegen i 6 lat oznacza, że albo nie używałeś tego komputera przez 90% czasu, albo będzie nowy wpis do księgi cudów.
    Co do koniecznego zakupu nowego zasilacza: Delta, Fortron, Corsair. W szczególności polecam firmę Delta. Zasilacze może pięknie nie wyglądają (nie są czarne i szpanerskie) ale to solidny kawał dobrej elektroniki. Firma delta zajmuje się właściwie tylko profesjonalną produkcją zasilaczy, m in zasilacze tych firm siedzą w konsolach do gier (wszystkie Xbox, PlayStation, Sega) oraz w profesjonalnych urządzeniach elektronicznych i serwerach. Ich zasilacze (według mnie) są bardzo bezawaryjne. Sam przerobiłem 350-watowy zasilacz Delta jako zasilacz potężnej reklamy LED, która pobiera prąd ok 8A z szyny 12V, zasilacz pracuje bezawaryjnie 24/7 już od ok 3 lat....

Na tym zasilaczu gralem ok co 5 h dziennie w cs i metina przez te 6 lat to jakos tytrzymal. Co do tego pierdzenia to tak jakby wlasnie od zasilacza lub grafy. I jeszcze ta grafika np odpalam kompa jest napis zapraszamy ale taki niewyrazny jakby grafa 16bit była. Ktos mi pisal ze jakis cooler mogl sie spalic lub jakis zwoj przeplywu pradu choć nie wiem co to jest.

0
  • #4 01 Lut 2014 11:26
    2253779
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Lut 2014 11:27
    krychapl1997
    Poziom 7  

Wczoraj go rozbieralem i widzialem ze wisiały jakies kable ale je poprawilem to nie wiem w czym wina.

0
  • #6 01 Lut 2014 11:29
    kokapetyl
    Poziom 43  

krychapl1997 napisał:
    Czasami mialem taki problem gdy byl włączony metin2(dosc dobrze dziala) w pasku i pisalem na gg lub przegladalem neta to chcialem wejsc w tego metina z paska komputer sie nagle restartowal..

Podaj jakie są temperatury, program HWMonitor (w spoczynku i w stresie, podczas jakieś gry)

0
  • #7 01 Lut 2014 11:36
    krychapl1997
    Poziom 7  

Teraz mam komputer odpiety ake pamietam z everesta:
    Spoczynek:
    dysk 35stopni
    procek 41
    grafika nawet 50+

Jak gralem:
    Dysk 40stopni
    procek 50-60stopni
    grafika do 70 stopni

0
  • #8 01 Lut 2014 11:46
    kokapetyl
    Poziom 43  

kokapetyl napisał:
    Podaj jakie są temperatury, program HWMonitor

0
  • #9 01 Lut 2014 13:25
    krychapl1997
    Poziom 7  

no mowie ze nie moge wlaczyc bo cos pierdzi jeszcze cos sie spali i dopiero wtedy bedzie

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Czy zasilacz Enlight moze byc? Tam pisze ze to dobra marka. Tutaj cena za nowy allegro.pl/zasilacz-atx-enlight-350w-gps-350eb-gw12m-vat-i3933568784.html oraz delta allegro.pl/zasilacz-atx-delta-350w-gps-350eb-200-gw12m-vat-i3928120836.html oba maja dobra cene. Ktory brač?

0
  • #10 04 Lut 2014 17:03
    krychapl1997
    Poziom 7  

Witam po pewnym czasie problem minął. Pytałem informatyka i mówił,że może być to z zimna( myślę,że tak bo w pokoju tam gdzie mam kompa jest nie palone przez noc).

Mam zdjęcia dotyczące gry z HWmonitor i SpeedFan'a. Oto one:

Ten ss u góry jest podczas korzystania komputera bez gier.

Tutaj jest podczas gry metin2 gdzie często sie resetował.

0