Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega OM205 - Rejestrator samochodowy, wgranie firmware.

01 Lut 2014 00:24 5910 7
  • Poziom 19  
    Witam.
    Mam taki rejestrator http://support.platinet.pl/car-dvr/omcdvr205
    pobrałem firmware, ale jak je wgrać do urządzenia bo nie ma instrukcji?
    Wgrywałem na kartę SD i wsadzałem, ale nic się raczej nie aktualizuje.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Procedura nie jest łatwa jak na pierwszy raz ale uda się to zrobić komuś kto np. zmieniał firmware w telefonach czy innych urządzeniach wymagających wskazania kilku plików potrzebnych oprócz firmware do aktualizacji.

Nigdzie nie natrafiłem na odpowiednio przygotowany plik, który po zgraniu na kartę posłużyłby do aktualizacji urządzenia w prosty sposób po włożeniu karty i włączeniu kamerki.

Nie wiem czy program zadziała z Win Vista/7/8, ja korzystałem z XP.
    Potrzebny jest program do aktualizowania oprogramowania układu wideo SPCA1628 (taki jest wykorzystywany w OM205) i odpowiednie firmware.
    W programie trzeba ustawić właściwe opcje (wybierając pliki konfiguracyjne) i podłączyć OM205 w trybie SETUP (bez akumulatora wciskamy przycisk MODE (czyli pierwszy z prawej na klapce z wyświetlaczem) i przy wciśniętym wkładamy kabel USB do komputera). W komputerze muszą być zainstalowane sterowniki do SPCA1628 (Webcam):

Sterowniki SPCA1628 (Platinet)
    Oficjalne firmware OM205 PL(Platinet)

Cała procedura wraz z plikami jest na stronie poniżej (w języku rosyjskim)

Pliki (archiwum rar)
    Opis procedury (pdf)

Interesuje nas folder "ISP TOOL(1628)" wszystkie pliki są w tym katalogu, najlepiej je sobie przekopiować w jeden folder a resztę usunąć (w tym archiwum jest trochę za dużo folderów)

W skrócie po uruchomieniu programu ISP 1628:

0. Podłączenie OM205 do komputera (tryb SETUP)
    Powinna być zaznaczona opcja "Auto Power Off", pozostałe nie zaznaczone.

Program po uruchomieniu wyświetla objaśnienia opcji więc możemy się z nimi zapoznać.
    Jeśli zaznaczymy "Silent Mode" to program nie zapyta o konfigurację tylko zacznie od razu zapis firmware do urządzenia, więc na początek nie zaznaczamy tej opcji.
    "Read Verify" - ta opcja spowoduje po zapisie ponowny odczyt i sprawdzenie czy firmware zapisał się poprawnie.
    Read (F6) - jeśli zaznaczona jest opcja "Read Flash Image" program zapisze oprogramowanie odczytane z urządzenia.

Naciskamy ISP (F5) otwiera się okno i wybieramy położenie plików
    1.Parameter File -> DS128_DCLK130
    2.ISP Core File-> ISP_SPI
    3. ISP Firmware File -> plik z firmware do OM205
    4.OK
    5. Następuje proces zapisu.
    Program podczas łączenia z kamerą i wgrywania oprogramowania wyświetla komunikaty, po których możemy się zorientować czy wszystko idzie tak jak powinno (po angielsku).
    6. Komunikat Auto power off success! informuje, że proces zakończył się pozytywnie i możemy odłączyć przewód USB.

Tytułem wyjaśnienia dlaczego ta strona i te pliki:
    OM205 zawiesił mi się kiedyś na całego, po włączeniu zielone tło lub "krzaczki", brak reakcji. Zacząłem szukać sposobu jak go ożywić zwłaszcza, że opisów ładowania oprogramowania brakuje. Trafiłem na stronę wsparcia Explay i znalazłem podobne modele z plikami i opisem jak wgrać soft.
    DVR-003HD ma trochę inny wygląd ale oprogramowanie jest to samo z wyjątkiem odwrotnego działania przycisków góra-dół i braku języka polskiego (ver. V008_2.1.3)
    Użyłem go do "ożywienia" kamery wgrywając jakiś czas później firmware ze strony Platinet (ver. 2012-07-13 SD)

Przyczyną zawieszania była karta SD Toshiba 16GB class 10 (biała) z jakiegoś powodu nie da się jej używać z Omegą (jak i wielu innych kart, opinie można znaleźć w sieci). Jakiś czas nagrywa, później następuje zawieszanie, wyjęcie baterii pomaga kilka razy, później już nie i wtedy trzeba załadować oprogramowanie.
  • Poziom 11  
    Witaj,
    mam problem z aktualizacją OM205. Kamery nie udaje się podłączyć w trybie SETUP. Niezależnie czy trzymam przycisk MODE czy nie, kamera próbuje się uruchomić normalnie. Przez to program jej nie widzi.
    Najciekawsze jest to że jakiś czas temu na podstawie Twojego opisu udało mi się ożywić moją kamerę. Teraz mam drugą z podobnymi objawami i nie potrafię jej podłączyć. Nie wiem czy to kwestia przeinstalowanego od tamtego czasu systemu na komputerze i teraz czegoś nie wgrałem, czy robię coś nie tak w procedurze.
    Jeszcze ciekawsze jest to, że jak próbuję podłączyć wtedy ożywioną (teraz w pełni działającą) kamerę, też jej nie widzi, uruchamia się tak jak przy normalnym połączeniu USB, nie wchodzi w SETUP.
    Co przeoczyłem w całej procedurze? :)
  • Poziom 12  
    Szczerze mówiąc to nie wiem. Jeśli chodzi o OM205 to może brak sterowników do kamery.
    W innym temacie napisałeś, że jest to model Omega omcdvr68 a tam wgrywa się oprogramowanie na kartę (musi mieć określoną nazwę) i uruchamia rejestrator. Procedura jest opisana na stronie Platinet.
  • Poziom 1  
    Może ktoś udostępnić program do aktualizowania oprogramowania układu wideo SPCA1628 ?
  • Poziom 12  
    Rosyjska strona na chwilę obecną nie działa (firma została przejęta przez firmę Fly i zostanie prawdopodobnie zamknięta), więc jeśli tak już pozostanie powyższe pliki będą w załączniku.
    Są tam sterowniki (dwie wersje: 1528v2237 i 1628v1010), program do SPCA1628, oryginalny pdf w języku rosyjskim z opisem i obydwa firmware do kamery.

Uzupełnienie 21.02.2016.
    Dodałem do załącznika inne (SPCA1628v1010) sterowniki do SPCA1628 i pdf z opisem jaki był na stronie Explay
  • Poziom 11  
    Witam, mam rejestrator Forever WideoRejestrator VR-100 o identycznym wyglądzie tło zielone, odwrócony obraz jednym słowem masakra, i mam pytanie czy oprogramowanie z Omegi będzie właściwe ?, bo innego nie mogę wyszukać.
    Pozdrawiam.
    Omega OM205 - Rejestrator samochodowy, wgranie firmware.
  • Poziom 10  
    W Twoim przypadku proponuję otworzyć obudowę samego wyświetlacza (2 śrubki) i poprawić taśmę lcd, u mnie fabrycznie była wciśnięta pod kątem ok 30" do gniazda i skrajne piny z jednej ze stron taśmy nie stykały jak trzeba. Rezultatem był czasami odwrócony obraz, czasami całkowicie biały LCD.