Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odszyfrowanie danych + ratunek Windy

zmiennik83 01 Lut 2014 09:44 1269 5
  • #1 01 Lut 2014 09:44
    zmiennik83
    Poziom 8  

Witam.
    Chciałbym odszyfrować partycję dysku (niesystemową) zaszyfrowaną TrueCryptem.
    Mam hasło, jednak doczytałem, że nie jest możliwe zrobienie tego bez sformatowania tej partycji. (bo nie jest partycją systemową)
    Można dane sobie przegrać podłączając wolumin przez ten program (wtedy zmienia się litera partycji), ale problem polega na tym, że ta partycja jest bootująca i chciałbym aby taka została - więc zwykłe przegranie danych nie wchodzi w grę.

Generalnie o co mi chodzi. Jak sklonować partycję tak, żeby bootowała po odtworzeniu jej na innej literze dysku?
    Trochę czytałem w necie, że po klonowaniu partycji ludzie mieli problem z bootowaniem.
    Czy ktoś zna jakieś dobre tytuły programów do klonowania pod Windows (7), które nie zepsują bootowania? ?

A może jest inne wyjście z tej sytuacji, aby korzystać dalej z tego Windowsa na zaszyfrowanym dysku? Ponieważ odszyfrowanie ma tylko na celu korzystanie dalej z tego OS, który się tam znajduje, a po zaszyfrowaniu straciłem dostęp do tej partycji niemal całkowicie (oprócz podpinania jej przez TrueCrypt.)

Dodam, najprościej to ujmując, że problem dotyczy mojego drugiego dysku twardego, na którym znajduje się mój drugi OS, ale nie jest to dysk systemowy z punktu widzenia TrueCrypt. (Bo sytemowe dyski/partycje da się odszyfrować bez formatu - jednak niestety mnie to nie dotyczy)

Bardzo proszę o pomoc.

0 5
  • #2 03 Lut 2014 21:12
    zmiennik83
    Poziom 8  

naprawdę nikt nie wie?
    Myślalem, że tu siedzą profesjonalisci, chętni do pomocy, a tu rozczarowanie :<

0
  • #3 03 Lut 2014 21:31
    Robert B
    Poziom 43  

Odszyfruj, zrób klona i zaszyfruj go ponownie.

0
  • #4 03 Lut 2014 21:35
    linuks
    Spec od komputerów

Litera jaką windows przypisuje partycji nie ma nic wspólnego z bootowaniem partycji. Wszystkie programy klonujące zachowują atrybuty partycji.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lut 2014 12:27
    azxxc
    Poziom 16  

Jeżeli został zaszyfrowany dysk systemowy to nie da się odszyfrować poszczególnych partycji tylko cały dysk, można oczywiście sformatować wybraną partycję np. z poziomu systemu zainstalowanego na innym dysku ale wtedy nie będzie do niej dostępu z poziomu zaszyfrowanego systemu który jest na tym samym dysku (będzie jako niesformatowana).
    Jeśli chodzi o klonowanie zaszyfrowanej partycji - nie wiem jak inne programy do kopii posektorowych, ja używam NortonGhost z CD-ROMu z tym że: partycja docelowa ma identyczny rozmiar jak klonowana i w NortonGhost options zakładka Image/Tape zmienić z Default na Image All (niby bez tej zmiany program również nie znajdując systemu plików robi kopie posektorową ale system na docelowej partycji nie wstaje tylko zawiesza się przed oknem logowaniem) oczywiście później przy docelowym dysku uruchamiamy plytę TrueCrypt Rescue Disk i wgrywamy MBR TrueCrypta oraz Volume Header - chasło i system powinie wstać.
    Co do reszty pytań, niestety ale są zbyt zawile opisane i po prostu nie bardzo można ogarnąć o co chodzi, być może dało by się to rozwiązać w jakiś sposób np. dodając w TrueCrypt tą partycje do ulubionych z opcją automatycznego podmontowywania przy starcie systemu ??????

0
  • #6 17 Maj 2014 21:51
    zmiennik83
    Poziom 8  

nie znalazłem rozwiązania, musiałem sformatować zaszyfrowaną partycję.

wychodzi na to, że nie da sie rozszyfrować raz zaszyfrowanej partycji (chyba, że jest to partycja systemowa)

dzieki

-1