Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra c 1.8 02r. - Błędy w esp, abs. Cim?

01 Lut 2014 10:40 3666 1
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam vectra c 1.8 122km 2002r. Bez gazu.

Podczas jazdy zapalił sie check elektroniki (wystający klucz z samochodu).
    Następnie zaświecił się esp i abs.
    Wskaźniki obrotów i prędkości, opadły na zero. Przejechałem tak około kilometra i zauważyłem że kierunkowskazy działają prawidłowo ale nie słychać przerywacza.
    Zatrzymałem i wyłączyłem. Ponowne uruchomienie bylo możliwe dopiero za 3-4razem. Na początku po przekręceniu, świecił się ten check,samochód głuchy (słychać było tylko jakiś przekaźnik.
    Po zapaleniu wszystko wróciło do normy.
    Jeździłem parę dni i zapalał się co jakiś czas na sekundę ten sam check i na stałe esp(bez abs) np 0 lub 2 razy dziennie.
    Podjechałem do mechanika podłączył komputer. Błędów nałapał od groma niemal w każdym module. Nie jestem w stanie powiedzieć jakie ale ogromna większość jak pamiętam to błąd komunikacji z modułem skrętu kierownicy.
    Mechanik wykasował błędy (pojawiły sie ponownie)poradził auto elektryka wiec po paru dniach trafiłem do dobrego ale on podobno wykasował błędy," testował cały dzień" i nic się nie działo.
    Elektryk skasował 50 za wykasowanie. Samochód odebrałem rano od elektryka i po 200m zaczeło sie to samo co na początku czyli abs esp licznik.
    Dojechałem do pracy wyłączyłem, zapalił/odblokował sie za 3 razem.

Przez dwa dni nic sie nie dzieje nie zapala kontrolka i wszystko ok.
    Dziś/jutro zapali sie pewnie do wyłączenia silnika esp a za tydzień wszystko.

Zapala bez problemów poza tymi dwoma razami. Dzwoniłem do elektryka ale wyglada na niechętnego do naprawy.
    Sugerował że może to po nocy.

Abs i esp działa.
    Macie pomysł co to może być?
    Może ktoś miał coś podobnego?
  • Poziom 10  
    Okazało się że to cim.
    Nie zapalała mi się kierownica na wyświetlaczu, co trochę myliło.
    Polecam naprawę w Radomiu.