Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka wychłodzona od zewnątrz

31 Mar 2005 23:07 2060 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Z przyczyn oczywistych (brak kasy) zakupiłem lodówkę fachowo zregenerowaną przez ludzi, którzy robią to masowo. Konkretnie jest to obudowa chłodziarko-zamrażarki Candy (143 cm wys, dwie szuflady na dole, parownik między komorą chłodzenia a zamrażania), ze sprężarką zdaje się Whirlpoola. Z zakupu jestem zadowolony. Przez prawie dwa miesiące nie zaobserwowałem żadnych wahań temperatury (mierzonej 2x/dzień termometrami, które umieściłem w obu komorach), szronienia, przemarzania ścianek itd. Problem pojawił się przed kilkoma dniami, kiedy pomalowałem kuchnię i zostawiłem otwarte okno na święta. Po 3 dniach zastałem lodówkę totalnie rozmrożoną do temperatury otoczenia tj. +15 stopni. Domyślam się, że długotrwały spadek temperatury poniżej 10 stopni "oszukał" czujnik, natomiast trochę dziwi mnie fakt, że lodówka nie wznowiła pracy kiedy temperatura otoczenia podniosła się do tych 15 stopni. Podjęła ją dopiero po kilkunastogodzinnej przerwie, kiedy temperatura otoczenia podskoczyła do 18 stopni. Wcześniejsze wyłączanie z sieci, godzinne wietrzenie nic nie dawało. Teraz znów pracuje prawidłowo. Ponieważ mam na nią jeszcze kilka miesięcy gwarancji, chciałbym wiedzieć, czy takie zachowanie jest normalne, tj. czy przyjąć:
    1. wariant optymistyczny: izolacja jest tak dobra, że jak już solidnie wychłodziło ją od zewnątrz, to musi potrwać zanim zmieni się temperatura przy czujniku (?)
    2. wariant pesymistyczny: termostat do bani, niedobrany do obudowy (?)
    Będę wdzięczny za sugestie i przepraszam jeśli to banalny problem, ale chłodnictwo to nie moja branża.
    P.S. Kapilara jest dopchnięta do końca, a otwór przez który wchodzi do obudowy uszczelniony plasteliną.
  • Poziom 10  
    witam
    sugerowałbym sprawdzenie termostatu przez serwisantów...zanim minie okres gwarancyjny
    w/g mnie powinna sie uruchomic samoczynnie znacznie wczesniej..no chyba ze mial miejsce dlugotrwały zanik napiecia w sieci...a to jest małoprawdopodobne
    w kazdym badz razie praca termostatu nie dokonca jest prawidlowa
    pozdrawiam
  • Poziom 41  
    sądze że wszystko jest OK .po długim wychłodzeniu lodówka musi dojść do swojej temperatury,jeśli byłby uszkodzony termostat to by się niezączała również po każdym wyłączeniu.
  • Poziom 12  
    Witam. Lodówka sprawna termostat uruchamia ją zawsze jeżeli temperatura otoczenia powyżej 16 stopni, poniżej pali się tylko lampka i głucha cisza.