Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford,mondeo,mk3 - Na LPG da się jechać tylko gdy jadę na biegu i na początku sza

01 Lut 2014 13:20 1449 3
  • Poziom 17  
    Witam . Na Lpg da się przełączyć tylko podczas jazdy na biegu .Na biegu jałowym gaśnie . Po przełączeniu na gaz mam wrażenie że silnik pracuje najpierw na jednym po chwili na dwóch potem trzech i czterech cylindrach i wtedy jest już dobrze .Problem nasila się na mrozie a prawie zanika gdy jest +25 C . Gdy jest -12 na gazie nie da się jechać w ogóle .Nie pomaga nawet gdy przełączam silnik full nagrzany .
    Auto grzeje kabinę w normie. Filtr gazu wyczyszczony. Moja instalacja ma 3 lata, centralka i reduktor Lovato (na wtryskach nie widać oznaczeń) auto mondeo mk3 2001 r 2.0
    Kupiłem sobie interfejs i co udało mi się sprawdzić : temp gazu +1 (taka sama jak na zewnątrz )po nagrzaniu silnika do +30 temp gazu +5 i rośnie , po 10 minutach temp gazu +12
    Temperatura reduktora niedostępna. Ciśnienie na zimnym 1 bar po nagrzaniu 2.08 bara .Auto kalibracja nic nie dała
    Czy ktoś z was miał podobny problem ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    guciofilucio napisał:
    Ciśnienie na zimnym 1 bar po nagrzaniu 2.08 bara

Na zimnym ciśnienie dobre, na ciepłym o wiele za wysokie. Skoro nie ma oznaczeń na wtryskiwaczach to zrób zdjęcie i wstaw tutaj ale po objawach to raczej ich wina.
  • Poziom 17  
    Tak miałeś rację to wina wtrysków gazowych a dokładnie elektrozaworów .Rozebrałem je i tam jest cewka i tłoczek .Wszystkie tłoczki były zatarte .
    Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu olejem wazelinowym wszystko wróciło do normy ale tylko na jakiś czas .
    Wtryski miały od spodu napis Lovato i miały przejechane 30 tyś.