Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie tv, kina domowego i cyfry +

maciejcmg 01 Lut 2014 13:49 1446 8
  • #1 01 Lut 2014 13:49
    maciejcmg
    Poziom 6  

Mam problem gdyż po połaczeniu kina domowego mam głos tylko w dwóch z 5 głośnikach i na subie. Dekoder mam połączony z tv hdmi , kini połaczome jackami z dekoderem a tv przez hdmi z tv. W kinie mam optical ale w tv brak więc odpada. Co proponujecie aby dźwięk był we wszystkich głośnikach ??

0 8
  • #2 01 Lut 2014 13:50
    grubs
    Poziom 32  

Ciężko jest coś doradzić bo nie wiemy o jakim sprzęcie mówisz.
    Zacznij od wypisania wszystkich modeli urządzeń które podłączasz a wybierze się optymalne rozwiązanie.

0
  • #3 01 Lut 2014 13:55
    maciejcmg
    Poziom 6  

Telewizor to Lg ls345t kino to samsung ht-f4500 telewizor i dekoder posiadają euro więc może to jakieś wyjście? A i dekoder z kinem jest połączony przejciówką że dwa jacki są połaczone w jednego i ten jeden jest w dekoderze

0
  • #5 01 Lut 2014 14:43
    maciejcmg
    Poziom 6  

Sagemcom ds183 cpl

0
  • #6 01 Lut 2014 14:51
    grubs
    Poziom 32  

Żeby uzyskać dźwięk 5.1 potrzebujesz taki konwerter
    połączenie tv, kina domowego i cyfry +

Pamiętaj że musi być coaxial in na optical out a nie odwrotnie. Koszt ok 70 żł.
    Wtedy podłączasz dekoder kablem coaxialnym lub jakimś porządnym na chinche z wyjścia spdif dekodera (sprawdź czy masz takie gniazdo i czy jest na chinche)
    z wejściem coax in konwertera. Potem kablem optycznym łączysz wyjście optical out z wejściem optical in w kinie domowym.

Chyba że masz możliwość wymiany dekodera na taki z wyjściem optycznym wtedy nie będzie problemu bo sam kabel optyczny wystarczy.

0
  • Pomocny post
    #8 01 Lut 2014 15:22
    grubs
    Poziom 32  

Tylko po co ci ta złączka jak tam jest wyjście cyfrowe dźwięku. I nie powinno być jack tylko chinch czyli RCA.
    Czyli możesz zrobić tak jak napisałem.

0
  • #9 01 Lut 2014 15:45
    maciejcmg
    Poziom 6  

Ok wielkie dzięki

0