Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1.8 TSI - Szarpanie silnika.

01 Lut 2014 13:52 8151 9
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich, mam pewien problem ze swoim passatem 1.8 TSI , otóż na niskich obrotach (na jakimkolwiek biegu , zimny , ciepły , na luzie) szarpie silnikiem. Byłem z nim u mechanika stwierdzili jakiś tam błąd na komputerze ,wymienili łańcuch rozrządu gdyż stwierdzili że jest rozciągnięty. Po odbiorze samochodu było wszystko dobrze
    ( nie szarpało silnikiem ) problem pojawił się znowu nastepnego dnia , zapaliła się kontrolka związana z niesprawnością układu wydechowego i znowu zaczeło szarpać silnikiem. Zauważyłem że podczas szarpania przygasają światła. Dodam że cewki były sprawdzone, przepustnica i kolektor ssący przeczyszczone. Myśle że może to być zawór EGR chciałem go wyczyścić ale jest on w takim miejscu że trzeba pół silnika wyjąć aby się do niego dostać.Macie może jakieś pomysły co to może być. Z góry dziękuję.
  • Poziom 32  
    Świeci kontrolka= jest błąd sterownika. Trzeba odczytać numer błędu bo bez tego to szukanie igły w stogu siana.
  • Poziom 7  
    Nie pamiętam dokładnie jaki był numer ale pisało "wypadanie zapłonu 2,3 cylinder".
  • Poziom 9  
    no to masz prawie jak w banku że cewki lub świece do d**. Zamień cewkę z cylindra 2-giego z tą z cylindra 4 i sprawdź czy wypadanie zapłonu pozostanie na 2-gim cylindrze czy przeniesie się na 4.
  • Poziom 7  
    Cewki były sprawdzane zamieniane z innego samochodu, przekładane świece wymienione na nowe i nic.
  • Poziom 9  
    rozumiem że wtryski bezpośrednie nie były zamieniane?
  • Poziom 7  
    Tego nie wiem , ale wiem że wtryski były sprawdzane i wszystko jest z nimi ok.
  • Poziom 9  
    no ja bym spróbował z tymi wtryskami jeszcze no i znalazł wszystkie kody błędów jakie występują. Jak kolega wyżej napisał bez tego się nie obejdzie.
  • Poziom 7  
    Ja już sam nie wiem, wtryski były dwa razy sprawdzane a błąd jaki pokazywał to tylko ten.
  • Poziom 32  
    Wpadanie zapłonu na 2,3 cylindrze. Czyli nie odpala czasami 2,3 cylinder. Spowodowane to może być brakiem iskry (cewka zła,przewody do niej), brak kompresji (sprawdzić kompresję) lub też brak paliwa (zacinąjące się wtryski ,zamenić).