Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje WGB28E - Zbyt wolny przepływ w instalacji

bartek158 01 Feb 2014 14:08 1866 4
    bartek158
    Level 9  
    Witam
    Jakieś 10 dni temu uruchomiliśmy piec Brotje WGB28E - ogrzewa bliźniak w każdym po 16 kaloryferów . Po kilku dniach udało się wyregulować na nastawach wstępnych grzejnków ( tych co są wmontowane w grzejnik - widoczne po zdjęciu głowic ) tak aby wszystkie kaloryfery grzały w miare równomiernie. Temperatury są zbliżone w całym domu jednak wszystkie kaloryfery są letnie od połowy w dół.
    Można to zniwelować zwiększając siłę grzania ale myślę , że zwiększenie przepływu pompy też będzie dobrym rozwiązaniem. W jaki sposób można wyregulować pompe ( jest wbudowana w piec) - na 99% robi się to z poziomu menu ale nie mogę tego namierzyć.
    Druga rzecz która też może pomóc to przeczyszczenie filtru pompy c.o. - jak to zrobić ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    Witam,

mamy do czynienia z regulacją pogodową? Oprócz faktu że grzejniki "są letnie od połowy w dół" to jest również chłodno w pomieszczeniach?

Zmiana prędkości obrotowej możliwa jest przez zmianę adresu kodowego - polecam instrukcję serwisową kotła (strona 60).

http://pliki.bimsplus.com.pl/Broetje/download/IM/IM%20ECOTHERM%20PLUS%20WGB%2015-38%20C.pdf

Filtr c.o. ma osadnik z filtrem który się wykręca. Jeżeli nie ma za/przed nim zaworów odcinających to niestety czeka cię częściowe spuszczanie wody.
    bartek158
    Level 9  
    Dzięki za tą instrukcję serwisową , szukałem jej dzisiaj bezskutecznie. Niestety nie mogę sie dostać do tych ustawień Programy 884 i 885 są dostępne tylko z poziomu OEM. Każdy piec ma swoje osobne hasło ? Jest szansa aby je jakoś zdobyć ? Pytam bo lubię takie rzeczy robić sam a biorąc pod uwagę ,że ustawienie tego przepływu może wymagać 2-3 korekt i przemnażając to przez 7 dni (średni czas oczekiwania na autoryzowanego serwisanta) to miną mrozy i w przyszłym roku zabawa zacznie się od nowa.
    Tak , mam podłączony czujnik temperatury zewnętrznej. Ogólnie piec chodzi praktycznie non stop aby utrzymać temp 21 stopni. Mierzyłem temperatury : na górze grzejnika 51 na dole 24 stopnie ( wartości są trochę różne w zależności od odległości grzejnika od pieca.
    Na szczęście instalator założył zawory przed i za filtrem. Filtr był czysty , więc jedyne co pozostaje to regulacja pracy pompy.
    Brotje WGB28E - Zbyt wolny przepływ w instalacji
    zybie
    Level 30  
    Proszę informację czy problem w tym że zimno w domu czy zimne grzejniki.
    bartek158
    Level 9  
    Zimno w domu. Szczególnie na poddaszu gdzie jest najdalej od pieca i największa różnica wysokości. Ktoś ma jakiś pomysł co do hasła OEM ? Ktoś może coś pomóc w sprawie hasła ?