Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak cugu w kominie termy , spaliny wracają TLENEK WĘGLA

01 Feb 2014 14:56 2301 5
  • Level 21  
    Witam mam problem w domu jednorodzinnym parterowym. Mam mała łazienkę 3m x 2m bez okna i wentylacji, jedyna wentylacja to od dołu drzwi dziury i nad drzwiami kratka do przedpokoju.W łazience mam termę z otwartym spalaniem przez nią było już raz podtrucie tlenkiem węgla, terma sprawna byl serwis i sprawdzał, kominiarz stwierdził ze musze rozszczelnić wszędzie okna i wietrzyć ,ale zima to trochę kłopotliwe,Teraz tez czuje spaliny w łazience, w domu mam 2 kominy 1 od termy w łazience , a drugi w kotłowni na zewnątrz z niego tez jest na"środku" domu w kuchni wentylacja komin od pieca co i wentylacja sa ok jest to komin "otwarty" od termy jest z daszkiem otwory +/- pieść podziana

Proszę o rady co z tym fantem mogę zrobić, może wybić okienko w łazience na zewnątrz?

Brak cugu w kominie termy , spaliny wracają TLENEK WĘGLA Brak cugu w kominie termy , spaliny wracają TLENEK WĘGLA

• Level 37  
    Kratka wentylacyjna cały czas działa dobrze? Ona przy niedostatku powietrza "konkuruje" z kominem kotła. Najlepiej rozszczelniać okna. Możesz na duze mrozy zalepić papierem połowę kratki wentylacyjnej żeby zmniejszyć jej "ciąg".
  • Level 21  
    Kratka wentylacyjna jest tylko w kuchni (środek domu) i ona jest razem z kominem od pieca co i tam wszystko (piec i wentylacja) działa super,rekach nawet czuć ze "ciągnie" , problem jest z kominem od termy , w łazience nie mam kratki wentylacyjnej , tylko w ścianie dziurę z łazienki do przedpokoju
  • Level 21  
    Na każdy 1 m3 spalonego gazu musimy doprowadzić, z zewnątrz, 10 m3 powietrza.
  • Level 21  
    Czy okienko w łazienkę przy kąpieli, tzn przy odpalonej termie i uchylonym okienkiem rozwiąże problem ?

• Level 37  
    maciekchn wrote:
    Kratka wentylacyjna jest tylko w kuchni (środek domu) i ona jest razem z kominem od pieca co i tam wszystko (piec i wentylacja) działa super,rekach nawet czuć ze "ciągnie" , problem jest z kominem od termy , w łazience nie mam kratki wentylacyjnej , tylko w ścianie dziurę z łazienki do przedpokoju

Masz to wszystko w jednym domu, prawda? Dom masz szczelny, prawda? Masz otwory pomiedzy łazienką, a resztą domu, prawda? To przyjmij do wiadomości że reszta domu może wpływać na sytuację łazienki.
    Weź sobie zapal papierora albo kadzidełko albo jakąś parafinową świeczkę i sprawdź dymem, płomieniem na otworach łazienki (i kratkach) gdzie dokładnie płynie powietrze, bo coś mi się wydaje że raczej idzie z łazienki do kuchni. Taką samą metodą posprawdzaj przy otwartych oknah (po kilku minutach takiego otwarcia), przy rozszczelnionych oknach, przy zaślepionej kratce w kuchni itp. Generalnie eksperymentuj.