Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór smart tv około 42 cale w kwocie od 2 do 3 tys. zł

Qu4k 01 Lut 2014 14:59 2244 11
  • #1 01 Lut 2014 14:59
    Qu4k
    Poziom 14  

Witam, rodzicie przy okazji remontu salonu postanowili wymienić obecny telewizor. Budżet nie jest ściśle określony więc proszę Was o 3 propozycje, mianowicie w przedziale 2tyś, 2,5tyś oraz 3tyś zł. Oto informacje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~28m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3/4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? różnie, zazwyczaj 2 lub 4.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Siedzimy pod lekkim kątem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na przeciwko telewizora nie ma okna, są po bokach, ale nie dostarczają za dużo światła.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32lc25r
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Chcemy oczywiście aby był jak najlepszy w swojej cenie, chcemy by był to smart tv oraz nie wiem czy to możliwe ale ciekawą opcją było by automatycznie włączające się kino domowe przy włączaniu telewizora.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na razie tylko wbudowany tuner, później może cyfra.
    10 Jakie urządzenia? Kino domowe (Denon AVR-1306 z kolumnami Eltax) okazyjnie PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 3/4 godziny dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? trudno powiedzieć
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? okazyjnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? również tylko czasami
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? około 42cale może troszkę więcej
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie mam zdania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? tak jak pisałem wyżej, proszę o 3 propozycje, 2 , 2,5 oraz 3 tyś zł. Z naciskiem na 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może posiadać, ale co do aktywne/pasywne to nie wiem, nie mam zdania

Proszę o pomoc :) Również bardzo proszę o wskazanie jaka będzie różnica między propozycją za 2000zł a za 3000zł.

Pozdrawiam

• #3 02 Lut 2014 20:34
    Qu4k
    Poziom 14  

Dziękuję za propozycję. Doczytałem, iż za uruchamianie kina domowego razem z telewizorem odpowiedzialna jest funkcja ANYNET, czy amplituner również musi posiadać tę opcję czy tylko telewizor ? Oraz prosił bym jeszcze o jakieś propozycje od Samsunga oczywiście jeżeli jest coś dobrego z innych firm również proszę :)

Pozdrawiam
    ---
    Odświeżam :)

Moderowany przez _PREDATOR_:

A ja uprzedzam, że jeszcze jeden post pod postem i dam upomnienie!

• #4 04 Lut 2014 19:49
    jacekRCA
    Poziom 25  

Obejrzał bym na Twoim miejscu te trzy: LG 47LA641S, Philips 42PFL6008K, Samsung UE40F6510 . Zapisz sobie numery i szukaj, najlepiej w mm albo saturonie, ale to w zależności od wielkości sklepu, im większy tym powinno być większe prawdopodobieństwo że je znajdziesz. Do Philipsa dodają przy zakupie telefon, albo table. Natomiast w LG masz bardzo dobre smart TV, i sterowanie interakcja człowiek-tv. Świetnie skrojony pilot Magic Remote. Rzuć też okiem na stron euro, żeby sprawdzić parametry.

• #5 05 Lut 2014 00:42
    doied
    Poziom 14  

odległość do tv jest dość spora, osobiście mam samsunga 40f6400, którego podziwiam z około 250 cm. Polecał bym tv 46'' lub więcej. Moja propozycja to samsung 46F6500, ewentualnie niższy model 46F6400. Smatv tv od samsunga bardziej mi przypadło do gustu niż to LG. Zresztą nie podoba mi się polityka prywatności LG, zaraz przeczytam opinię że przecież wszystkie firmy zbierają informację o tym co robimy poprzez ich produkty podłączone do sieci. Jednak tylko LG miało "lukę" w oprogramowaniu która te dane przesyłała bezpośrednio do podmiotów zajmujących się statystyką. Wszystko podobno zostało naprawione ( nie wiem, nie interesowałem się dalej tym tematem) po prostu ta firma dużo straciła w moich oczach i na jakiś czas odpuszczę sobie zakup ich produktów.

• #8 07 Lut 2014 17:35
    Qu4k
    Poziom 14  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Widzę, że ten Philips 42PFL 6008 jest polecany bardzo często, ale niestety kilka tematów niżej można zleźć wątek, gdzie autor kupił ten telewizor i nie jest zadowolony :/ I to mnie trochę do niego zniechęca. Wyczytałem jednak ze ma on trochę lepszą jakość obrazu od Samsunga 46F6500 ale z drugiej strony mając wybierać między kiepskim oprogramowaniem (bo dużo osób na to narzeka u Philipsa) a trochę gorszym obrazem to chyba jednak wolał bym Samsunga. Spodobał mi się również podany wyżej Panasonic 42Et60, ale szczerze mówiąc bardziej odpowiada mi pilot dotykowy od Samsunga co dla mnie też jest ważną rzeczą. Tylko czy jest sens wydawać kolejne 500zł za pilota i troszkę większą matrycę ? Teraz mam do Was jeszcze pytanie, jak wygląda sprawa oprogramowania od Panasonica ? Jest lepiej niż w Philipsie ? Oraz jakie są istotne różnice między modelami Samsunga 46F6500 a 46F6400 ? I jeszcze chciałbym się dopytać w sprawie tego ANYNET, jak to w końcu jest ? Ta funkcja włącza urządzenia czy tylko je wyłącza ? I czy będzie to współpracowało z amplitunerem który nie posiada anynet ?

Pozdrawiam

• #9 07 Lut 2014 18:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pamiętaj że wszystko zależy od potrzeb.
    I nie każdemu jednakowo podoba się miss świata.
    Philips ma najważniejszą zaletę z tych podanych modeli - jakość obrazu !!!

• #10 07 Lut 2014 18:42
    Qu4k
    Poziom 14  

LOCOLOCO napisał:
    Pamiętaj że wszystko zależy od potrzeb.
    I nie każdemu jednakowo podoba się miss świata.
    Philips ma najważniejszą zaletę z tych podanych modeli - jakość obrazu !!!

Tylko co mi po jakości której różnicy szary człowiek tj ja nie mając tych 2 telewizorów koło siebie nie dostrzeże skoro podobno system to straszna udręka na tych Philisach :/ Jak myślicie Samsung jest przereklamowany czy rzeczywiście ma najwięcej w sobie tego "Smart" ?

• #11 08 Lut 2014 14:42
    elemen_th
    Poziom 29  

Jeżeli zależy Ci na syferkach i smart'ach to weź Samsunga Ja tam jestem zdaniem, ze TV się ogląda a reszta to dodatek.
    Nie wiem jaki typem oglądacza jesteś, z 95% ludzi nie ustawia w ogóle TV tylko działa na jednym z predefiniowanych ustawień więc nawet jak kupisz najlepszy TV a go dobrze nie ustawisz to obraz i tak będzie nieakceptowalny. Model za 1500zł skalibrowany będzie świecił lepiej niż model za 5tyś z włączonym trybem jaskrawy albo coś takiego.
    Dla przykładu, ostatnio kolega kupił za 1200 philipsa w biedronce, oglądał na gotowych ustawieniach i mu się podobało, po 30 minutach testów i ustawień stwierdził, że ma całkiem inny TV niż jak go kupił. Wcześniej twierdził, że obraz mu odpowiada z gotowców a po kalibracji stwierdził, że jednak gotowce są do kitu i jego tv może znacznie więcej.

• #12 08 Lut 2014 14:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz rację. Wszystko inne można zawsze dokupić - jakości obrazu - NIE!
    Dokupisz sobie dongla z androidem lub BD z dowolnymi aplikacjami i będzie dwa w jednym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME