Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczerwień po raz n-ty...

31 Mar 2005 23:22 1641 6
  • Poziom 21  
    Mam pilota na układzie SAA3010T kwarc 450kHz oraz odbiornik podczerwieni SFH5110-36 podłączony prawidłowo i zgodnie z aplikacją do procka 89S52...

Z dotychczasowych prób wnioskuję, że jest coś nie tak z pilotem...

Sytuacja wygląda tak:
    Na odległość 0-5cm dane wysyłane z pilota są odbierane przez odbiornik i wyświetlane na LCD (adres i komenda)
    Przy odległości 5-7cm dane wyświetlane są iście losowe.
    Powyżej 7cm układ zachowuje sie jakby nie widział wogóle pilota - na wyświetlaczu pojawia sie Adr:63 Com:63.

Myślę, że to wina zastosowanego kwarcu w pilocie, bo odbiornik jest podłączony zgodnie z aplikacją (rezystor podciągający,kondzioł 10µF przy samiutkim odbiorniku,rezystor 100Ohm od zasilania +5V) na kablu 25cm długości. [na 3cm kabla też nie działał poprawnie].

Co zrobić? Czy bawić się w zmienianie kwarcu czy może to jednak coś innego - tylko CO ?!?
  • Poziom 28  
    Urządzenie pracuje poprawnie tak jak piszesz sprawdz na jaką długość fali masz diode/nadawczą/ może w tym problem.
  • Poziom 21  
    Dioda to LD271...

Ale to chyba nie pilot tylko odbiornik... Bo mam girdera z odbiornikiem TSOP17xx i działa poprawnie (sterowałem kursorem myszy na kompie)... Tylko nie pamiętam na jaką częstotliwość to TSOP (xx=??)
  • Poziom 21  
    Nie wiem czmu ten SFh nie chciał działać podłaczyłem TSOP1736 i śmiga... Pozdro!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    TSOP1736 jest chyba najczęściej stosowany (Pioneer; RC-5). Opis ma wytłoczony z góry.
    Light-I
  • Poziom 12  
    witam
    na jakim kodzie działają piloty z tv thomson? rc5? czy innym?
    zrobiłem sobie odbiornik podczerwieni i na pilotach z curtisa i watsona działa i pokazuje adres i komende, a z pilota z thomsona nie działa...
    pozdrawiam