Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu CYFRAL SLIM

Semerchet 01 Lut 2014 15:41 13452 7
  • #1 01 Lut 2014 15:41
    Semerchet
    Poziom 8  

Marka: CYFRAL
    Model: SLIM (v2.0)
    Chassis (płyta lub główne podzespoły):ROHS
    Inne (uwagi): brak

Proszę o wytłumaczenia jak podłączyć 6 żyłowy przewód do nowego domofonu. Poniżej zdjęcie starego podłączenia:

Nowy domofon (CYFRAL SLIM 2012 V2.0):

2 7
  • #3 01 Lut 2014 16:09
    Semerchet
    Poziom 8  

Mógł byś mi powiedzieć które przewody są przewodami LINE a które GND?

4
  • #4 01 Lut 2014 16:22
    Foxtrott
    Poziom 34  

Masz podane telefony w instrukcji, nic nie stoi na przeszkodzie by poświęcić 5 min na rozmowę z człowiekiem ,który składa te unifony ... na pewno pomogą , wujek gugle nie gryzie....

0
  • Pomocny post
    #5 01 Lut 2014 16:24
    jaro41
    Poziom 25  

To nie są kompatybilne unifony, niestety

1
  • #6 01 Lut 2014 16:31
    Semerchet
    Poziom 8  

jaro41 napisał:
    To ni są kompatybilne unifony, niestety

Jaki model powinienem kupić? Co musi mieć nowy aparat aby można go było zamontować?

0
  • #8 06 Wrz 2016 15:41
    kacza159
    Poziom 8  

Witam miałem podobny problem nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale udało mi się to ogarnąć metodą prób i błędów, temat stary ale może ktoś akurat skorzysta na tym :)
    No to tak jeśli ktoś ma paragon to niech spróbuje wymienić domofon na 6 żył ale jak ktoś nie może go zwrócić
    to idzie go przerobić przynajmniej mi się udało i działa ale wymaga lutowania i każdy to robi na
    na własne ryzyko :)
    No to tak zacznijmy od starego domofonu opisze co do czego jest :

1-Słuchawka
    2-Mikrofon
    3-Wywołanie
    4-Masa
    5-Zaczep otwierania Drzwi 1
    6-Zaczep otwierania Drzwi 2
    7- mostek od wywołania

Dobra przechodzimy dalej jak to podłączyć będzie potrzeba do tego zadania lutownica i małą kostka 3 torowa.

Tak jak na zdjęciu każda kolorowa kropka do dany kolor kabla ze starego domofonu reszta kolorów po prostu dowolna.

Lutowanie na płytce od drugiej strony na stykach.

no to zaczynamy:
    Najpierw lutowanie i pod pięcie kostki
    Do zielonego kabla wychodzącego z układu lutujemy dowolny kabelek oczywiście na odwrocie płytki do styku, w moim przykładzie jest to fioletowy kabelek
    który puszczamy prosto do kostki do jednego z torów :)

następnie lutujemy otwieranie drzwi na odwrocie płytki przynajmniej na tej jest możliwość dolutowania 2 kabelków ślepo zakończonych czyli nie biorącej udziału w ogóle w układzie lutuje tak jak na zdjęciu dwa kable na każdym ze styków w moim przykładzie to jest różowy i szary kabelek miernikiem można od razu sprawdzić czy guzik działa następnie puszczamy te dwa kabelki do osobnych torów w kostce :)

dodam jeszcze ze w tym domofonie mała kostka pasuje idealnie w tym miejscu co na zdjęciu :)

1-biały(słuchawka) 2-brązowy(mikrofon) kabel skręcamy i wpinamy do gniazda L+
    4-czarny(masa) wpinamy do L-
    3-żółty(wywołanie) wpinamy do kostki z kolorem żółtym
    5-niebieski(otwieranie1) wpinamy do kostki z kolorem niebieski
    6-zielony(otwieranie2) wpinamy do kostki z kolorem zielony

w sumie 5 i 6 nie ważne jak się podłączy powinno działać

teraz pozostaje poskręcać i zamontować :)

Te podłączenie ma jeden wadę wywołanie jest podłączone bezpośrednio
    do słuchawki więc to oznacza że zadzwoni nawet gdy słuchawka jest podniesiona :/ ale tak poza tym działa bez problemu :)

Przepraszam ale nie wszystko dziala jak powinno to znaczy chodzi o otwieranie drzwi niestety jak sie podlaczy to wszystko robi sie zwarcie ja odlutowalem przycisk i usunolem dwa styki zeby nie wchodzily w uklad i przylutowalem i dziala :)

3