Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot z 2004 - Oryginalny pilot szybko rozładowywuje baterię

pmu 01 Lut 2014 16:05 5091 10
  • #1 01 Lut 2014 16:05
    pmu
    Poziom 9  

Chodzi o pilot do Peugeota 206 widoczny na załączonym obrazku.
    Pilot w stanie spoczynku czerpie z baterii 10.3mA, co uniemożliwia jego normalne używanie.
    Zmierzyłem oba mikro-łączniki. Działają prawidłowo. Wymyłem cały w spirytusie czyszcząc delikatnym pędzelkiem. Bez efektu.
    Jeżeli jest ktoś, kto wie jak urządzenie przywrócić do normalnego działania, to proszę o radę.

1 10
  • #3 01 Lut 2014 21:35
    pmu
    Poziom 9  

Wylutowałem oba. Bez zmian
    Wymyłem ponownie, tym razem w IPA.
    Bez zmian ciągnie 10.3mA.

0
  • #4 03 Mar 2014 20:12
    pmu
    Poziom 9  

No cóż. Jak nie da się tego reperować, to zostaje szukać sprawną używkę.

1
  • #5 10 Mar 2014 09:32
    Emce_Pence
    Poziom 10  

Najpewniejszą opcja to przelut procesora na taką samą płytkę - używkę.

0
  • #6 11 Mar 2014 20:36
    pmu
    Poziom 9  

Coś jeszcze mi chodzi po głowie. Nie mam drugiego pilota, aby pomierzyć elementy. Nie mam też schematu. Więc nie mam, póki co porównać, który element nawalił.
    Chodzi mi po głowie, że uszkodzony jest któryś element, od którego zależy jak często pilot z centralką negocjują zmianę kodu. Następuje to wielokrotnie za często, wiec bateria jest rozładowywana wielokrotnie szybciej.
    Prawdopodobieństwo, że przyczyna jest inna jest duże, ale wiedza jakie powinny być wartości elementów dyskretnych przyda się.
    Gdzie można znaleźć schemat pilota? Tego konkretnego pilota, albo transpondera zbudowanego na układzie Motorola 510300 75078020 CTEMO4O4J.

Tak, czy inaczej muszę znaleźć i kupić używany pilot tego typu.

1
  • #7 12 Sty 2015 14:45
    Emce_Pence
    Poziom 10  

Najczęściej uszkodzeniu ulega procesor i nic nie można z tym zrobić.

3
  • #8 10 Lut 2017 15:20
    lenti
    Poziom 13  

Mam podobny problem z pilotem z 206. U mnie w stanie spoczynku układ pobiera około 300 uA prądu, a bateria pada po około 1 tygodniu. Drogą element po elemencie doszedłem, że na 100% uszkodzony jest mikrokontroler (prawdopodobnie padł jakiś z nieużywanych pinów lub program wysypał się tak, że nie wchodzi w stan uśpienia).

Doszedłem już do tego, że prostą procedurą do samochodu można jedynie przyuczyć nowy pilot, a używanego nie.

Czy zna ktoś jakieś sposoby na przyuczenie używanego pilota?
    Podobno piloty parowane są z transponderami imobilizera.
    Czy jedyna droga przy używany pilocie to:
    1. Odczyt używanego pilota
    2. Użycie specjalnego kalkulatora do obliczenia wartości dla transpondera
    3. Zaprogramowanie nowego transpondera
    4. Przy pomocy odpowiedniego programu i interfejsu diagnostycznego nauczenie samochodu, że nowy transponder i pilot są do niego przypisane?

0
  • #9 10 Lut 2017 21:16
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Możesz tylko przyuczyć nowy kluczyk z pilotem. Musi być niekodowany transponder z nową płytką pilota. Na etapie produkcji jakaś część kodu transpondera (najprawdopodobniej ID) jest zapisywana w procku pilota. Trenowałem kilka razy m.in. na Peugeot 206, 307, Citroenie C3 próbę zapisu używanej płytki pilota. Dodam, że sprzętem diagnostycznym dedykowanym do powyższych modeli. Miałem pin kody do tych samochodów i nic z tego. Transponder zawsze się zapisywał, a pilot był niewidzialny dla samochodu.

0
  • #10 11 Lut 2017 12:57
    lenti
    Poziom 13  

Czy kolega orientuje się gdzie można nabyć nowy pilot?
    Na aliexpressie są piloty o takim samym numerze, ale wyglądają lekko inaczej. Czy będą pasować? (Nie daję linku, bo przez link moderatorzy usunęli poprzedniego posta, wystarczy wpisać w aliexpressie 73373067c i wyszukać)
    Czy konieczny będzie też zakup czystego transpondera?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

0
  • #11 12 Lut 2017 22:24
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Nie rozumiesz kolego. Pisałem wyżej, że część kodu transpondera jest zapisana w pilocie mimo, że są to osobne urządzenia. Więc jeśli kupisz płytkę pilota nic z nią i tak nie zrobisz. Chyba, że potrafisz lub znasz kogoś kto potrafi sparować transponder z płytką pilota. Ja np. nikogo takiego nie znam. Musi być oryginalny nowy klucz z pilotem i z transponderem, który jest sparowany z płytką pilota. Popytaj u gości, którzy dorabiają klucze w twoim mieście ile kosztuje nowy kluczyk z pilotem.

0