Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40D5003 - menu serwisowe

kabakero 01 Feb 2014 16:05 4458 10
    kabakero
    Level 8  
    Witam,
    Kiedyś kopiłem Samsung UE40D5003 nie odtwarza filmów z USB... Spoko zmieniłem ust w menu serwisowym model na 5005 i dział :D ale teraz gdy jest TV naziemna jak wciskam info o danym kanale/filmie nie ma polskich znaków ( ą ź ż ć ę ś itp ) czy czasem nie jest to wina zmiany tego modelu ? jaka wartość jest w menu serwisowym fabrycznie ustawiona czy ktoś wie ... ? Proszę o pomoc ? Ojciec ma starszy model samsunga LCD i wszystkie znaki PL ma mimo ze nasze menu wygląda identycznie ...
    Proszę o pomoc jaką wartość trzeba ustawić ( wrócić do ustawień fabrycznych ) może to zadziała ... Robiłem już opcje w menu serv. przywróć ustawiania fabryczne i nie pomogło dalej jest 5005 ;/

Pozdrawiam
    Tomek
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kabakero
    Level 8  
    Hmmm.. chyba jestem za glupi na to .. nie moge znalesc ;/
    kabakero
    Level 8  
    no niestety ;/ ja mam Samsung UE40D5003
    baki
    Level 20  
    Witam.
    Srawdź w menue-trybik(plug&play)-język-preferencje jakie masz języki.
    Jak tam jest Ok to w trybie serwisowym sprawdź czy w Option- lokal set ustawione jest na EU ,jak jest to zrób factory reset. Po zmianie modelu mogły się źle przepisać dane. Po resecie znikną wszystkie ustawienia więc jak masz kablówkę to lepiej skopiuj sobie listę na pena.
    Pozdr.
    kabakero
    Level 8  
    jest tak jak piszesz EU w menu serwisowym robiłem factory reset i nie pomogło ;/
    baki
    Level 20  
    Witam.
    Może by pomogło w trybie serwisowym w Option zmienić język z angielskiego na polski ale z normalnego pilota ta opcja jest niewidoczna. Sprawdź czy jak wybierzesz stary model 5003 to będzie j.polski? Trzeba by sprawdzić na jaki rynek był robiony ten 5005. I tak masz szczęście ,że przy zmianie nie wyłączył się obraz ,bo w tym 5005 mógł być inny panel!! A te ustawienia są przepisywane z pamięci. Sprawdź to. Sprawdź czy instrukcja obsługi w tym 5005 jest też po polsku?
    Pozdr.
    kabakero
    Level 8  
    Czyli poprzednia wartosc w menu serwisowym to 5003 bo o to mi wlasnie chodzi .... model zmienilem poniewaz moj tv nie odtwarzal filmow z usb .... prosze przecxytaj poczatek moj pierwszy post w tym temacie bo juz sam nie wiem ... co mam zrobić
    baki
    Level 20  
    Kupiłeś model ue40d5003 w trybie serwisowym w Menue-Option -Model wybrałeś
    5005 aby czytał filmy z pena. Jak wybrałeś 5005 to trzeba wyjść z trybu serwisowego i ponownie włączyć telewizor, potem wyłączyć na czuwanie i wejść w tryb serwisowy i zrobić factory reset. Potem sprawdzić czy masz instrukcję obsługi po polsku Menue-?(e-manual)- ok jak jest po polsku to reszta po wybraniu kraju i języka też powinna być po polsku.
    kabakero
    Level 8  
    Tylko tak jak mowie chce wrocic do poprzedniego menu robilem juz factory reset i dalej byl 5005 .. Uwazam ze jak ustawie wartosc jaka byla na poczatku ( po wyjsciu z fabryki) to menu tzw info co leci na danym kanale bedzie PL z polskim znakami.. teraz ... ustawilem 5003 niby tak jak fabrycznie bylo .. i szuka kanalow zobaczymy co wymysli ;/

Chyba ze jakies inne czynnosci trzeba zrobic zeby bylo dobrze .. bo w kazdym menu gdzie pyta o jezyk dalem PL ...

Dodano po 15 [minuty]:

Dobra Ustawilem model na 5003 ... I wszystko smiga generalnie :d elegancko :D
    Dziekuje za pomoc .. mozna zamknac :d