Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzeszczą głośniki wieży Technics SE-CH505a podłączone do telewizora Panasonic!

01 Lut 2014 16:19 3099 4
  • Poziom 2  
    Problem wygląda następująco:
    Mam telewizor Panasonic TX-P37X10Y, a także starą (około dwudziestoletnią) wieżę Technics Stereo Amplifier SE-CH505a. Ostatnio zacząłem często używać wieży i muszę powiedzieć, że radio i odtwarzanie płyt CD działa bez zarzutów- dźwięk jest czysty i dobrze oddaje basy. Z tego powodu wydaje mi się, że z wieżą i głośnikami wszystko jest w porządku. Dzisiaj chciałem podłączyć tą wieżę do telewizora, który też działa dobrze i bez zakłóceń. W tym celu użyłem starego kabla 3x Cinch-3x Cinch. Do telewizora podłączyłem do wyjścia "Audio Out", a do wieży próbowałem w "dcc rec(out)", "dcc play(in)" i "phono" -dźwięk był tylko w tym ostatnim. (Trzecią część przewodu(żółtą) zostawiłem wolną). W efekcie po włączeniu telewizora, z obu głośników wydobył się dźwięk o poprawnej głośności ale za to mocno zagłuszony szumami. Próbowałem przełączać funkcje na wieży ale nie wiele to zmieniało. Cały czas było słychać rozmowy i muzykę ale było to zniekształcone. Do dyspozycji mam także kabel euro-2x cinch i euro-4x cinch, użyłem obu, ale efekt był prawie taki sam. Zastanawiam się czy winę za to ponosi wieża, telewizor czy może kable, które są stare i raczej nie sprawne. Proszę o opinie na ten temat.
    Trzeszczą głośniki wieży Technics SE-CH505a podłączone do telewizora Panasonic! Trzeszczą głośniki wieży Technics SE-CH505a podłączone do telewizora Panasonic!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wejście "Phono" jest niewłaściwe. Właściwe jest wejście DCC Play (IN) i przełączenie wieży na pobieranie sygnału z tego wejścia.

GM
  • Poziom 2  
    Dzisiaj znowu próbowałem i wynik wyglądał następująco:
    Kiedy włączyłem wieżę przestawiłem ją na tryb "phono". Następnie włożyłem do wyjścia "phono" kable cinch i nie podłączając drugiego końca do telewizora można było usłyszeć buczenie w głośnikach. Potem przełączyłem wieżę na tryb "dcc" i buczenie ustało. Kiedy wyjąłem kable z wyjścia "phono" i włożyłem do "dcc", obojętnie czy "in" czy "out", nie było słychać buczenia- kompletna cisza.
    Próbowałem też podłączyć drugi koniec do telewizora, ale efekt był taki sam jak wczoraj: dźwięk był tylko w "phono"-bardzo zakłócony, a w "dcc" "in" i "out" nie było kompletnie nic słychać. Wydaje mi się, że problemem jest tu wieża. Być może wyjście-wejście "dcc" w wieży w ogóle nie działa. Jeśli tak jest, to czy da się to jakoś naprawić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Zrobiłem jak kazał kolega powyżej- sprawdziłem kabel i okazało się, że działa. Następnie podłączyłem do telewizora i nagle wszystko zaczęło grać bez zakłóceń. Wydaje mi się, że przełącznik-selektor się odblokował lub rozruszał, bo wcześniej robiłem tak samo i nie działało. Ale najważniejsze, że wszystko jest już ok. Dzięki za pomoc!