Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwany kabel zasilacza do laptopa hp.

01 Lut 2014 17:17 3093 20
  • Poziom 10  
    Witam. Problem wystąpił po przerwaniu kabla do laptopa hp rmn hstnn-f02c. Konkretnie chodzi o to, że kolory kabla są zupełnie inne w miejscu przerwania. Po jednej stronie biały, czerwony i zielony, a po drugiej biały, niebieski i czarny... Jak je połączyć, aby znów można było naładować lapka? Dzięki z góry za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Panowie, nie posiadam żadnych mierników więc jakiekolwiek pomiary na chwilę obecną odpadają. Wstawiam fotkę usterki. Tak wygląda przewód w miejscu zerwania. Sorry za jakość fotki, nie posiadam aparatu z lampą :)
  • Poziom 10  
    Nie będę pisał przecież powieści na temat "jak to uszkodziłem zasilacz".. Po prostu nie ogarniam tego, czemu są inne kolory kabelków. Czemu to ma służyć, itd.. Jak wykonać trik z baterią i diodą?

Dodano po 3 [minuty]:

Napiszcie jeśli wiecie jak rozwiązać mój problem. Nie będę miał teraz dostępu do internetu, ale sprawdzę jutro Wasze posty. Dzięki łebskie ludziska :)
  • Poziom 43  
    chester1985 napisał:
    Po prostu nie ogarniam tego, czemu są inne kolory kabelków.

Ja też nie ogarniam. Zapewne kabel był sztukowany innym albo chcesz go innym nadsztukować. Nie ma fizycznej możliwości aby "na długości" miał inny kolor :D
  • Poziom 18  
    Ten kabel to nie od AC czasami(L, N, GND)?
    Tak w ogóle to ja nie rozumiem tego, chinole lutowali kable w różnych kolorach czy jak?
  • Poziom 22  
    Hmmm, patrząc logicznie, to często biały jest stosowany zamiennie do plusa. Spróbuj połączyć to tak:
    czarny z lewego kabla do białego z prawego;
    biały z lewego do czerwonego z prawego;
    niebieski z lewego do zielonego z prawego.
  • Poziom 18  
    Ja bym był ostrożny bo w zasilaczach do laptopa uziemienie jest połączone do gnd wyjściowego, innymi słowy jak źle się podłączy to 230VAC pójdzie na lapka.
  • Poziom 22  
    @Doctore., pogratulować mi tylko pozostaje wiedzy. Gdyby się źle podłączyło, to żadne 230VAC by nie poszło na laptopa, bo, po pierwsze, wówczas impuls by został uziemiony, po drugie, istnieje takie coś jak transformator, który separuje laptopa od niebezpiecznych napięć. Od siebie dodam, że u mnie w domu są trzy laptopy i żaden w zasilaczu nie ma bolca uziemiającego.
  • Poziom 18  
    Nie wiem co jest w laptopie, ale co ma być uziemione jak kolo podłączy kabel od uziemienia do np. L w zasilaczu, a L zapoda na miejsce uziemienia które jest podłączone do "minusa" wyjściowego.
    I to ja tobie gratuluje wiedzy, bo mam wrażenie jak bym mówił o elektryce/elektronice do muzyka albo polonisty.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Więc sprawa zasilacza wygląda teraz tak. Udało mi się połączyć kabelki (poczytałem, poszperałem w necie) ale dioda ładowania nie świeci. Mruga natomiast mała biała dioda na przycisku, którym włącza się lapka. Co to oznacza? Czy laptop sygnalizuje tym jakiś błąd?
  • Poziom 10  
    A więc - biały z niebieskim
    biały z czerwonym
    czarny z zielonym
    Wiecie co sygnalizuje migająca biała dioda na przycisku od włączania laptopa? Szukam, ale jakoś nigdzie na ten temat znaleźć nie mogę..

Dodano po 5 [minuty]:

Tak to wygląda
  • Poziom 18  
    Kolega niech zrobi zdjęcie całości, czyli urwanego kabla z wtyczkami i zasilaczem.