Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka MastercookZBI-0656 IT - Coś trzasnęło i drzwi opadają bez hamowania

@ri 01 Lut 2014 17:19 3186 7
  • #1 01 Lut 2014 17:19
    @ri
    Poziom 8  

Witam, jak w temacie coś przy otwieraniu drzwi strzeliło, i drzwi od zmywarki opadają (nie trzymają się, tak jakby jakaś sprężyna pękła) miał ktoś podobny problem , jeżeli tak to proszę o poradę, pozdrawiam.

2 7
  • #2 01 Lut 2014 17:28
    pawlik722
    Poziom 20  

Rozebrać i powiedzieć co sie urwało, wróżek na forum brak.

-1
  • #3 01 Lut 2014 17:37
    @ri
    Poziom 8  

Jak rozebrać ?, co odkręcić?, nie jestem wróżką, dlatego proszę o poradę.

1
  • #4 01 Lut 2014 17:42
    Stachu0204
    Poziom 15  

Zdjąć boczne blachy, i obejrzeć co się stało przy zawiasach.
    Najczęściej pęka linka (jedna bądź dwie) lubią się przy tym uszkodzić plastikowe prowadnice. Rzadziej pęka sprężyna, ale też. Generalnie trzeba obejrzeć, czy po trzaśnięciu nic nie narobiło marasu wewnątrz zmywarki.

2
  • #5 01 Lut 2014 17:53
    @ri
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

0
  • #6 31 Lip 2014 21:26
    nieswiadek
    Poziom 1  

Mastercook ZBI 073 IT
    Dzisiaj zmierzyłem się z tym problemem. Nagłe trzaśnięcie i drzwi opadły - po opadnięciu nie można ich było całkowicie domknąć.
    Zdemontowałem boczne blachy i frontowe zabezpieczenie pod drzwiami (taki plastik na zatrzaskach.
    Okazało się że pękł sznurek łączący sprężynę zamykającą drzwi. Konstrukcja mechanizmu banalnie prosta ale był jeden szkopuł! Sznurki są tak zatopione w plastikach że całość wydaje się być jednorazowa. Znalazłem jednak rozwiązanie - miejsca wtopienia sznurków da się rozwiercić - najlepiej wiertłem do drewna - początkowo rozmiar 1,5 mm a potem 3,5 mm (trzeba uważać bo łatwo jest rozwiercić na boki). W Castoramie kupiłem sznur rozruchowy do kosiarek 3,5 mm za bagatela 2 zł za metr :) Włożyłem sznur w wywiercone otwory i zabezpieczyłem za pomocą węzełków. Założyłem i działa :) Koszt naprawy 2 zł - w serwisie - robocizna 100zł i sprężyna z uchwytami i sznurkiem 150 zł

4
  • #8 12 Wrz 2014 16:02
    Peperelektroda
    Poziom 1  

w serwisach brak części Fagor wiec to jest super rozwiązanie

0