Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka MastercookZBI-0656 IT - Coś trzasnęło i drzwi opadają bez hamowania

@ri 01 Feb 2014 17:19 4389 7
 • #1
  @ri
  Level 10  
  Witam, jak w temacie coś przy otwieraniu drzwi strzeliło, i drzwi od zmywarki opadają (nie trzymają się, tak jakby jakaś sprężyna pękła) miał ktoś podobny problem , jeżeli tak to proszę o poradę, pozdrawiam.
 • #3
  @ri
  Level 10  
  Jak rozebrać ?, co odkręcić?, nie jestem wróżką, dlatego proszę o poradę.
 • #4
  Stachu0204
  Level 15  
  Zdjąć boczne blachy, i obejrzeć co się stało przy zawiasach.
  Najczęściej pęka linka (jedna bądź dwie) lubią się przy tym uszkodzić plastikowe prowadnice. Rzadziej pęka sprężyna, ale też. Generalnie trzeba obejrzeć, czy po trzaśnięciu nic nie narobiło marasu wewnątrz zmywarki.
 • #5
  @ri
  Level 10  
  Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
 • #6
  nieswiadek
  Level 1  
  Mastercook ZBI 073 IT
  Dzisiaj zmierzyłem się z tym problemem. Nagłe trzaśnięcie i drzwi opadły - po opadnięciu nie można ich było całkowicie domknąć.
  Zdemontowałem boczne blachy i frontowe zabezpieczenie pod drzwiami (taki plastik na zatrzaskach.
  Okazało się że pękł sznurek łączący sprężynę zamykającą drzwi. Konstrukcja mechanizmu banalnie prosta ale był jeden szkopuł! Sznurki są tak zatopione w plastikach że całość wydaje się być jednorazowa. Znalazłem jednak rozwiązanie - miejsca wtopienia sznurków da się rozwiercić - najlepiej wiertłem do drewna - początkowo rozmiar 1,5 mm a potem 3,5 mm (trzeba uważać bo łatwo jest rozwiercić na boki). W Castoramie kupiłem sznur rozruchowy do kosiarek 3,5 mm za bagatela 2 zł za metr :) Włożyłem sznur w wywiercone otwory i zabezpieczyłem za pomocą węzełków. Założyłem i działa :) Koszt naprawy 2 zł - w serwisie - robocizna 100zł i sprężyna z uchwytami i sznurkiem 150 zł
 • #8
  Peperelektroda
  Level 1  
  w serwisach brak części Fagor wiec to jest super rozwiązanie