Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Conica Sinthesi 25 - Przewód zasysania powietrza w systemie rozdzielonym

Cylpeps35 01 Lut 2014 18:30 1263 3
  • #1 01 Lut 2014 18:30
    Cylpeps35
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam kocioł Conica Sinthesi 25 S e.s.i. Turbo. System odprowadzenia spalin rozdzielony, fi 80. Pierwotnie pobór powietrza odbywał się z otoczenia kotła, przez króciec wlotowy zakończony kolankiem. Przed sezonem grzewczym doprowadziłem powietrze z zewnątrz budynku, rurą fi 80, dł. ok. 1m, stal nierdzewna, nieocieplona. Podczas silnych mrozów kocioł nie odpalił płomienia ponieważ (prawdopodobnie?) zablokowany skroplinami został wężyk łączący presostat z przewodem spalin. Serwisant oczyścił wężyk i od tej pory jest ok. Moje pytania:
    1. Czy faktycznie silne ochłodzenie otoczenia wężyka przez zasysane powietrze może być przyczyną wykraplania aż takiego aby go zablokować? Czy po prostu był brudny?
    2. Czy w ogóle mroźne powietrze dostające się do kotła może być problemem dla jego funkcjonowania? Ochładza zapewne znacznie napęd wentylatora spalin i presostat.
    3. Przy okazji: czy ma znaczenie spadek rury zasysającej powietrze? W niej nie powinno być skroplin szkodzących kotłowi.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

0 3
  • #2 01 Lut 2014 19:19
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ad.1- tak
    Ad.2- tak
    Ad.3 - odsyłam do instrukcji kotła. Tam wszystko jest opisane...

0
  • #3 01 Lut 2014 20:25
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Cylpeps35 napisał:
    Ochładza zapewne znacznie napęd wentylatora spalin i presostat.
    Nie chodzi o temperaturę tylko o wilgoć/wodę.
    Cylpeps35 napisał:
    czy ma znaczenie spadek rury zasysającej powietrze? W niej nie powinno być skroplin szkodzących kotłowi.
    A tak na logikę to jak ma być? Skierować wodę do kotła?

0
  • #4 01 Lut 2014 21:16
    Cylpeps35
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ale drąże temat dalej:

serwisant73:
    Skoro ad.1 i ad. 2 - tak, to jak sobie radzić z problemem? rura ssąca jest krótka, powietrze nie zdąży się ogrzać przed wlotem do kotła. Ocieplić sam wężyk? Ad. 3 - w instrukcji jest informacja o kierunku nachylenia poziomego odcinka rury spalinowej, nie ma mowy o rurze wlotowej.
    -west:
    nie wiem czy jest zagrożenie ze strony wilgoci/wody ponieważ mroźne powietrze napotyka na cieplejsze elementy wewnątrz kotła (napęd wentylatora i presostat, co nie sprzyja skraplaniu)

0
  Szukaj w 5mln produktów