Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626 GW - Pilot do zamka centralnego

slisman 01 Feb 2014 18:57 6246 4
    slisman
    Level 8  
    Witam,
    od jakiegoś czasu nie działa mi pilot do zamka centralnego w mazdzie 626 GW(DiTD 1999r - przedlitowa). Zimą stało się to dużo bardziej uciążliwe. Tak więc czas coś z tym zrobić.

Przeglądając allegro zauważyłem , że jest mało części zamiennych (instalacja fabryczna firmy Naldec, pilot wygląda tak: Mazda 626 GW - Pilot do zamka centralnego )

Jest opcja kupić całą instalację w internecie i zamontować, ale wydaje mi się to bez sensu, podczas gdy instalacja jest sprawa, a tylko pilot nie działa.
    Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość kupienia innego pilota, działającego na takiej samej częstotliwości i doprogramowania go?

Pozdrawiam
    rico37p
    Level 28  
    To chyba nie jest oryginalny pilot od Mazdy ,to chyba jest dokładka.Sprawdż czy działają mikrowyłączniki pod tymi przyciskami.
    slisman
    Level 8  
    Wydaje mi się, że jest oryginalny.

W niektórych instalacja była firmy Visteon, w niektórych Naldec. No ale mogę się mylić.

A mikrowyłączniki pod przyciskami nie działają, próbowałem naprawić guziczki, czyściłem też styki .
    rico37p
    Level 28  
    To trzeba rozebrać i wymienić ,albo oddać komuś kto potrafi to zrobić.
    grzegorzflegel
    Level 2  
    witam spróbuj tej kombinacji może pilot rozkodował się
    Programowanie spróbuj tego
    - niezbędne są wszystkie piloty
    - wyjąć kluczyk z zapłonu
    - zamknąć wszystkie drzwi
    - otworzyć drzwi kierowcy
    - następujące czynności powtórzyć w ciągu 24 sekund:
    * kluczyk w wyłączniku zapłonu obrócić 3 razy w położenie ON i następnie ponownie w położenie LOCK
    * wyciągnąć kluczyk
    * trzykrotnie nacisnąć wyłącznik oświetlenia wewnętrznego w drzwiach kierowcy w słupku
    - wciskasz 2xguzik na każdym pilocie
    * drzwi powinny się zablokować i odblokować
    * jeśli tak nie jest odczekać 40 sekund i powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy"
    - dwukrotnie nacisnąć przycisk zablokowania lub odblokowania na każdym z pilotów
    - każdorazowo po użyciu pilota drzwi muszą się zablokować i odblokować
    - jeżeli nie wykonać czynności:
    * jednokrotnie nacisnąć wyłącznik lampki oświetlenia w drzwiach kierowcy
    * drzwi muszą się zablokować i odblokować dwukrotnie
    * powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy"