Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo Z710, procesor i5,

01 Lut 2014 21:29 7791 16
  • Poziom 10  
    Witam po raz kolejny, nowy laptop lenovo z win 8. Miałem dość tej 8, więc zainstalowałem 7, tylko teraz przy łączeniu z siecią laptop się wyłącza, najpierw zapala sie niebieski ekran i białe napisy, potem można uruchomić normalnie lub w trybie awaryjnym itd. Przez kabel podłączony do rutera wszystko działa,
    Jeżeli macie jakiś pomysł, proszę o pomoc
  • Poziom 20  
    Witam

Jaki kod błędu STOP z niebieskiego ekranu?

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 10  
    Niebieski ekran wyskakuje tylko na chwilę 3s, nie widze kodu błędu, potem pojawia się ekran uruchomienia, TRYB AWARYJNY
    NORMALNIE
    Z WIERSZEM POLECENIA, itd
    laptop bez łączenia z siecią działa normalnie
    dodaje zdjęcie zrobione aparatem, korzystam z drugiego laptopa
    Po uruchomieniu systemu wyskakuje
    SYSTEM WINDOWS ODZYSKAŁ S[RAWNOŚĆ
    dodaje też fotkę
  • Poziom 10  
    Wyłączyłem restart komputera i mogę teraz zobaczyć kod błędu, który jest taki :

stop 0x000000D1 (0x0000000000000020, 0x0000000000000002, 0x0000000000000001, 0xFFFFF880049647C1

czekam na pomysły, po ponownym uruchomieniu wyświetla mi sie :
    Nazwa zdarzenia problemu : Bluescreen
  • Poziom 26  
    Witam
    Posiadam taki sam sprzęt i występował podobny problem z Win7 -64bit profesjonal .Po kilku minutach od włączenia (nie miałem jeszcze wszystkich sterowników,na stronie producenta podane do 7 nie obsługują WiFi) wywalało mi bluescreen.
    Win miałem wiadomo skąd :D Restarty co kilka minut,ściągnąłem nie kombinowaną wersje -instalacja i jest OK jak ręką odjął :D :D, potem tylko aktywacja ;) .Problem mam jeszcze z przyciskiem od WiFi(ten z samolotem)nie reaguje ,a WiFi po zainstalowaniu sterowników ze strony producenta karty sieciowej działa prawidłowo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    sterowniki ze strony producenta jak najbardziej obsługują kartę wi-fi w win 7 64-bit
    Dodam ci screen jak to wygląda po instalce 7 i sterownika ze strony producenta.

Ja wróciłem do 8 i wszystko działa, ale po tyg znowu nie wytrzymałem.
    Instalka 7 i problem ten sam ....RESTART SYSTEMU ITD....
    Jadę do kolegi i u niego mój laptop śmiga idealnie !!
    Problem był między ROUTER a KARTĄ WIFI, zrobiłem RESET ROUTERA i po problemie
    Na razie śmiga i jestem zadowolony z tego laptopa na 7 osiągami
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam
    Obsługują ,nie obsługują .Twoją tak(Atheros) mojej nie(intel) bo mam inną , u mnie system nie widział karty WiFi. Restarty nie były winą sterowników tylko spapranego Windowsa :) . Jak zainstalowałem dobry jest OK
    Jak wygląda sprawa przycisku z samolotem (do obsługi WiFi i Bluetooth) u mnie nie ma żadnej reakcji i nie mam żadnego pomysłu jak to ugryźć :cry: .Co u Ciebie tyle nie rozpoznanych urządzeń? lenovo Z710, procesor i5,
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    przycisk z samolotem-brak reakcji
    przycisk ONEKEY RECOVERY- brak reakcji
    prawdopodobnie chodzą tylko na win 8.
    dlatego tyle urządzeń nie rozpoznanych, ponieważ to jest po instalce i tylko ze sterownikami do karty wifi
  • Poziom 26  
    Witam
    Nie sądzę ,że tylko pod Win 8 . Raczej jest to kwestia jakiegoś dodatku lub sposobu instalacji .Działa na pewno na oryginalnych preinstalowanych systemach tak jak i klawisz recovery. Dzwoniłem do Lenovo ale oni mają wylane jak kupiłeś bez systemu.
    Pewnie ktoś to ma (ja nie :cry:) i mógłby zapodać recovery dysku systemowego ;).
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Długo się nie na cieszyłem, problem powrócił, znowu restarty systemu.
    Co ciekawe, że jak wyłączam router, laptop odpala się normalnie, załączam router i wszystko śmiga. Jednak przy włączonym routerze laptop się nie odpala,cały czas się restartuje. Może ma ktoś jakieś pomysły ?
    oczywiście tylko na win 7, tak się dzieje
  • Poziom 26  
    marcin556 napisał:
    Długo się nie na cieszyłem, problem powrócił, znowu restarty systemu.
    Co ciekawe, że jak wyłączam router, laptop odpala się normalnie, załączam router i wszystko śmiga. Jednak przy włączonym routerze laptop się nie odpala,cały czas się restartuje. Może ma ktoś jakieś pomysły ?
    oczywiście tylko na win 7, tak się dzieje

Witam
    Nie wiem skąd masz Windę .Ściągnij nie kombinowanego najlepiej żeby był 64 do wyboru wersja(ja wybrałem Ultimate) .Instalujesz .Potem sterowniki(wcześniej pobrane odpowiednie do systemu) w kolejności
    1 chipset
    2 energy menagment
    3 intel video
    4 Nvidia
    5 sieci i dalej dowolna kolejność
    Winda zainstalowana jako trial (widać to w panelu sterowania ,system) .Ręcznie dajesz żeby wyszukał i pobierał aktualizacje (trochę to trwa ,kilka restartów związanych z aktualizacjami) Jak już będziesz miał brak ważnych aktualizacji zapodajesz WITAMINKĘ i cieszysz się oryginałem.
    Ważna kolejność instalacji sterowników i po każdym wymagającym restartu OK
    Jak coś to pisz na PW(w wiadomej kwestii)
    Tak dopytam czy jakimś programem do sterowników robiłeś skanowanie i pokazuje Ci ,że masz taką a nie inną konfigurację?
    U mnie śmiga bez żadnych problemów uruchamianie 15 sekund(jeśli nie mam ustawionego hasła ,z hasłem +5 sekund na wpisanie) łącznie z WiFi, oprogramowaniem do CC3 do Brothera i połączeniem z drukarka sieciową WiFi (gotowość drukowania ,skanowania)
    Nie działa przycisk recovery (to oczywiste) i samolot -w k...ce :!: .
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Panowie odkopie temat :P
    Mam problem w moim Lenovo Z710 na I7, a mianowicie z WiFI
    mam karte N760 (INTEL) , WIN 7 Prof 64 Bit. Router T-PLINK WR740N.
    Problem polega na tym ze zanika co jakiś czas internet , i po około 30-50 s wraca.
    Na pasku zadań sygnał spada o jedną beleczkę, nawet jak router jest 5 cm obok , na kablu problemów z internetem nie ma . Myślałem że mam problemy ze sterownikami lecz sprzedawca podesłał mi stery i dalej to samo. Przeinstalowałem system bo może coś wcześniej namieszałem lecz to samo... restart routera nie pomógł . Macie jakieś pomysły czy tylko gwarancja ?
  • Poziom 26  
    gdyl napisał:
    Panowie odkopie temat :P
    Mam problem w moim Lenovo Z710 na I7, a mianowicie z WiFI
    mam karte N760 (INTEL) , WIN 7 Prof 64 Bit. Router T-PLINK WR740N.
    Problem polega na tym ze zanika co jakiś czas internet , i po około 30-50 s wraca.
    Na pasku zadań sygnał spada o jedną beleczkę, nawet jak router jest 5 cm obok , na kablu problemów z internetem nie ma . Myślałem że mam problemy ze sterownikami lecz sprzedawca podesłał mi stery i dalej to samo. Przeinstalowałem system bo może coś wcześniej namieszałem lecz to samo... restart routera nie pomógł . Macie jakieś pomysły czy tylko gwarancja ?

Witam
    Czy na innej sieci to samo?SPRAWDŹ Jaką masz wersję sterowników?
    Tu podawałem 100% działające
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2762209&highlight=

ale na razie egofiles nie działa :cry: więc jak coś to pisz na PW
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    moim zdaniem nie ważne jakie stery zainstalujesz, tego problemu nie pozbędziesz się za pomocą sterowników, ja mam tem sam problem z routerem TP LINK, i nie mogę tego rozgryźć , mianowicie przed odpaleniem laptopa wyłączam router, potem uruchamiam i wszystko gra, na innych sieciach bez problemu
  • Poziom 11  
    dziś kupiłem D-LINK DIR-605L N300. I tu był inny problem, prętkość internetu na WIFI czasami spadała od 0,41 mb/s a czasami normalnie do 60 mb/s ( tylko ten wolniejszy transfer trwa nieco dłużej bo aż do 2-3 min) ale znikł problem z zasięgiem ( nie spadał) , co do sterowników juz wszystkich możliwych próbowałem:(, Jutro zadzwonie znowu do Lenovo i zobaczym co oni ocenia z tym tematem.
  • Poziom 10  
    Kupiłeś nowy router, więc spróbuj na nowo zainstalować system, tylko ze sterownikami trzymaj się wyżej wymienionej kolejności, a jeżeli o wsparcie lenovo, to bieda z nędzą. Powodzenia
  • Poziom 11  
    jak tylko uda mi się rozwiązać ten problem to go opisze jak to zrobiłem :) dziękuję za pomoc