Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PI 6509 LN - Jaka moc sprzętu?

01 Lut 2014 23:39 1953 11
  • Poziom 7  
    Witam,

Jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej oraz piekarnika - najprawdopodobniej oba podłączone do tego samego gniazdka z osobnym B20 i ogólnym zabezpieczeniu 25A.

Myślałem o zestawie
    Piekarnik Amica EBI 8562 AA
    Indukcja AMICA PI 6509 LN (ewentualnie coś mocniejszego)

Moje pytanie do expertów ;):

pytanie czy to zadziała ?
    a jaką moc (sprzetową) mogę sobie pozwolić?

Indukcja 3,7W, 4,7W a może 7,2W ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Energetycy
    Najpierw kup gniazdo jednofazowe na 20 A, później resztę.
  • Admin Elektroenergetyka
    Mziolekk napisał:
    Witam,

Jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej oraz piekarnika - najprawdopodobniej oba podłączone do tego samego gniazdka z osobnym B20 i ogólnym zabezpieczeniu 25A.

Myślałem o zestawie
    Piekarnik Amica EBI 8562 AA
    Indukcja AMICA PI 6509 LN (ewentualnie coś mocniejszego)

Moje pytanie do expertów ;):

pytanie czy to zadziała ?
    a jaką moc (sprzetową) mogę sobie pozwolić?

Indukcja 3,7W, 4,7W a może 7,2W ?

Przy zabezpieczeniu przedlicznikowym jednofazowym 25A, czyli +/- 5kW - niewiele. To standardowy przydział mocy dla mieszkania z CO miejskim i gazem. Zapomnij o "normalnej" indukcji.
    Celowo piszę w cudzysłowie, gdyż moc 3,7W lub 7,2W to raczej kuchenka zabawkowa dla lalek zasilana z baterii :D
    Chcesz mieć indukcje to wystąp o nowy przydział mocy oraz instalację trzy fazową.

Gniazdo zabezpieczone B20? To jakiś żart. Płytę podłącza się na stałe. S303 lub S302 B16 wystarczy.
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Zapomnij o "normalnej" indukcji.
    Celowo piszę w cudzysłowie, gdyż moc 3,7W lub 7,2W to raczej kuchenka zabawkowa dla lalek zasilana z baterii :D

Niestety, taką będę musiał się na początek zadowolić. Przypuszczam, że dla mnie to i tak będzie rarytas w porównaniu do gazu z którego korzystałem całe życie. Pytanie tylko czy kupić indukcje z większa mocą np. 4,7KW (bo chyba więcej nie pójdzie) a piekarnik podłączyć pod inne gniazdko B16 ?
    A jaki przekrój przewodu zamierzasz zastosować przy instalacji jednofazowej do tej indukcji?
    Co z mocą innych odbiorników w mieszkaniu? WLZ i dostarczana moc do lokalu to nie jest worek bez dana.
    Ciekaw jestem jak wygląda WLZ lub linia zasilająca rozdzielnicę mieszkaniową - o tym nic nie wspomniałeś. Zaraz okaże się, że wielka płyta i aluminium lub stara przedwojenna kamienica i parciana "czwórka".
  • Poziom 7  
    Blok kilkuletni z instalacja niestety gazową z której chce zrezygnować. Nie znam się na tym kompletnie więc pytam :) jak sprawdzić przekrój kabla ? gniazdka w pokojach mają osobne bezpieczniki B16 na 3-4 gniazdka w pokoju. W kuchni o której mowa, jest podobnie tzn. są 3 gniazdka pod B16 i jedno opisane w skrzynce jako wypust kuchni elektr. B20. -> Do tego gniazdka była dotychczas podłączona płyta gazowa (zapalarka) i piekarnik o mocy 6.9kW. Mówię co mam, ale nie wiem jak to efektywnie wykorzystać. Proszę o doradzenie :). Teraz to miejsce chce wpakować indukcje i nowy piekarnik.
  • Moderator Energetycy
    To w końcu jakie jest zabezpieczenie przedlicznikowe ?
    Piekarnik 6,9 kW to pobiera 30 A jednofazowo.
    Mziolekk napisał:
    Blok kilkuletni z instalacja niestety gazową z której chce zrezygnować. Nie znam się na tym kompletnie więc pytam :) jak sprawdzić przekrój kabla ? gniazdka w pokojach mają osobne bezpieczniki B16 na 3-4 gniazdka w pokoju. W kuchni o której mowa, jest podobnie tzn. są 3 gniazdka pod B16 i jedno opisane w skrzynce jako wypust kuchni elektr. B20. -> Do tego gniazdka była dotychczas podłączona płyta gazowa (zapalarka) i piekarnik o mocy 6.9kW. Mówię co mam, ale nie wiem jak to efektywnie wykorzystać. Proszę o doradzenie :). Teraz to miejsce chce wpakować indukcje i nowy piekarnik.

Potrzebny elektryk, który dokona wizji lokalnej na miejscu. Dobry elektryk, nie przysłowiowy Pan Kazio od wszystkiego.
    Z tą wiedzą, którą powziąłem czytając Twoje posty, nadal utrzymuję zdanie - wybij sobie z głowy indukcje. Nie ten przydział mocy, nie taka instalacja.

Do samej kuchni powinny być doprowadzone co najmniej trzy lub cztery obwody:
    płyta, piekarnik, zmywarka i gn. ogólne.
  • Poziom 7  
    Schrack 25-2-003 to chyba 25A ?

Dodano po 4 [minuty]:

Łukasz-O napisał:

Do samej kuchni powinny być doprowadzone co najmniej trzy lub cztery obwody:
    płyta, piekarnik, zmywarka i gn. ogólne.

Dotychczas to działało i nie było problemu na 2 obwodach. w 1/1 obwodu gniazdku lodowka ze zmywarka, 1/2 gniazdko tv 1/3 gniazdko sporadycznie odkurzacz itp. drugi obwód piekarnik i płyt gaz. Nigdy nie wywaliło bezpieczników itp.
  • Moderator Energetycy
    Kolega nam tu pisze o różnicówce, a ja pytałem o coś innego.
    Ehh. Potrzebny elektryk.
    Ja zastanawiam się nad czymś innym. Po kiego grzyba kolega Mziolekk zawraca nam głowę, skoro i tak wie lepiej.
    Przypominam, że znamy do bólu przypadki pytających i zarazem wszechwiedzących.
  • Poziom 7  
    dobra, faktycznie dajmy sobie spokój :) ja się na tym nie znam więc wezwę jakiegoś elektryka.

dzięki za "chęci"
    pozdrawiam