Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombi Vw Passat B5 fl 2001 Brak podświetlenia pulpitu i zepsuta klapa bagażnika

Mako3991 01 Lut 2014 23:43 2631 3
  • #1 01 Lut 2014 23:43
    Mako3991
    Poziom 7  

Witam, ostatnio kupiłem VW Passata B5 fl rok 2001. Mam kilka pytań, co do rzeczy o których nic nie wiem, a mianowicie:
    Pierwsza sprawa właściciel nic nie wspominał na temat komputera, w miejscu gdzie on powinnien być nic się nie wyświetla oprócz czarnego prostokątnego pola, czy to znaczy że ten samochód nie ma komputera, czy że jest on spalony.
    Druga sprawa to tylna klapa. Samochód ma centralny zamek( radiowy), gdy otwieram samochód wszystko się otwiera, jednak kiedy chce otworzyć bagażnik, nie mogę tego zrobić sam. Jedna osoba musi przycisnąć przycisk w drzwiach kierowcy, a druga pociągnąć za bagażnik. Dodam że z pilota nie działa. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? Da się to jakoś naprawić?Jest to bardzo kłopotliwe gdyż gdy jestem sam nie mogę otworzyć bagażnika. Jedynie za pomocą kluczyka da się to zrobić. Jak ostatnio sprawdzałem ktoś coś kombinował przy przewodach bo są pozamieniane kolorami, niebieski jest połaczony z brązowym a brązowy z niebieskim. Gdzie mogę kupić elektryczne otwieranie klapy, chodzi mi o ten przycisk co jest nad tablica z tyłu między światłami podświetlającymi tablice.
    Trzecia kwestia to światła przeciwmgłowe. Na włączniku do świateł jest symbol halogenów jednak z przodu w atrapie nie mam takowych, a z tyłu również ich nie widze, czy ten symbol był robiony we wszystkich wersjach, jak by jakiemuś użytkownikowi się uwidziało założyć światła czy jak?
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)

0 3
  • #2 02 Lut 2014 09:06
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Sprawa pierwsza, pokaż zdjęcie swoich zegarów, może być ze nie ma wyświetlacza na środku.

Z centralnym w klapie trzeba zajrzeć i zobaczyć, widocznie siłownik się blokuje i zamyka ponownie.

Co do włącznika świateł. Masz 2 symbole czy jeden po lewej stronie ?
    Przełącznik wysuwa się o jeden krok czy 2 ?

0
  • #3 02 Lut 2014 13:54
    Staszek49
    Poziom 34  

Jeśli po lewej stronie (u dołu) włącznik ma tylko 1 symbol św. p. mgielnych, to dotyczy on tylko światła p. mgielnego tylnego. To światło jest obowiązkowe (chyba uczyłeś się na kursie) i na pewno masz je w tylnych lampach. Sprawdź je, działa po włączeniu świateł mijania i "wyciągnięciu" pokrętła włącznika. W razie potrzeby zmień żarówki.

0
  • #4 02 Lut 2014 15:30
    Mako3991
    Poziom 7  

Co do tych świateł, owszem jest tylko jeden symbol, ale nie wiem jak to się włącza. Jest możliwość wciśniecia, ale nie zauważyłem że można go wyciągnąć do siebie. Gdzie jest takowy siłownik w tej klapie z tyłu?
    Jeżeli chodzi o wyświetlacz to mam dwa prostokątne wyświetlacze po lewej i po prawej stronie zegarów na środku są wszystkie symbole i jest jakby pionowy wyświetlacz jednak jest czarny i nie wiem. Jak dam rade wrzucę zdjęcia wieczorem.

0