Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Śląska, wydział MT - wybór studiów

Sahcio 02 Lut 2014 00:03 1074 0
  • #1 02 Lut 2014 00:03
    Sahcio
    Poziom 2  

Cześć,
    jestem tegorocznym maturzystą i co raz bardziej zaczynam odczuwać presję wyboru tego jedynego kierunku który chcę studiować. Przeglądając różne oferty, opisy zawęziłem mój wybór do dwóch kierunków Automatyki i Robotyki albo Mechaniki i Budowy maszyn na wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Pojawił się jednak mały problem, bo albo to ja nie potrafię szukać, albo tego na stronach wydziałów po prostu nie ma: zależy mi na dokładnym przeanalizowaniu i porównaniu planów obu tych kierunków. Znalazłem jedynie plan zajęć dla studentów, ale same nazwy przedmiotów dużo mi nie mówią.

I stąd pomysł napisania wątku na forum: może znajdą się osoby które są studentami bądź absolwentami tych kierunków i są w stanie mi przybliżyć to co DOKŁADNIE przewidują te studia. Bo piękne opisy na stronie uczelni mnie nie przekonują.

Zdaję na maturze matematykę rozszerzoną i fizykę na podstawach. Bardzo dobrze się czuję w matematyce, fizykę raczej rozumiem, chociaż w praktyce bywa średnio (rozwiązywania zadań i te sprawy). Z natury jestem osobą "praktyczną". Dobrze się czując robiąc rzeczy manualne, zresztą wolę to od "teoretyzowania". Potrafię zrobić całkiem sporo rzeczy samemu (np. jakieś duperele w domu związane z remontami, elektryką, hydrauliką, taka typowa "złota rączka"), jeśli czegoś nie potrafię to czytam, szukam i po prostu staram się tego nauczyć. Z informatyką nie mam raczej problemów, samemu zajmuję się trochę tworzeniem stron, w szkole mam podstawy programowania w c++, także języki programowania nie są mi obce. Jednakże wiem to już teraz, że jest to coś "nie dla mnie". Nie przepadam za siedzeniem i stricte klepaniem kodu, dlatego odrzuciłem wydział AEiI, na którym podobno jest sporo programowania. A jak jest z AiR'em na MT?

Dzięki z góry dla wszystkich, którzy podejmą temat! :)

0 0
  • EuroPro