Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 47ls5600 - Czy TV przepuści dźwięk cyfrowy na SPDIf OUT ?

k735123 02 Lut 2014 02:11 1764 16
  • #1 02 Lut 2014 02:11
    k735123
    Poziom 11  

Witam,
    PC podpięty jest do TV LG 47ls5600 przez HDMI (obraz i dźwięk). Czy TV przepuści dźwięk wchodzący po HDMI na SPDIF OUT ?

0 16
  • #2 02 Lut 2014 02:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

k735123 napisał:
    Czy TV przepuści dźwięk wchodzący po HDMI na SPDIF OUT ?

A co na ten temat mówi manual od tv,
    jedyna rada, podłączyć i sprawdzić.

0
  • #3 02 Lut 2014 08:13
    intenso
    Poziom 38  

Przepuści tylko że zwykle stero,ja podłączyłem komputer bezpośrednio pod amplituner żeby nie tracić dźwięku 5.1.

0
  • #4 02 Lut 2014 22:06
    k735123
    Poziom 11  

[quote="KOCUREK1970"]

k735123 napisał:

jedyna rada, podłączyć i sprawdzić.

Rozważam zakup aplitunera cyfrowego, obecny jest analogowy - dlatego sprawdzić nie mogę.
    Wiem natomiast, że opcje analogowego toru dźwiękowego są marne:
    - dźwięk analogowy, wychodzący po scart z tego TV pochodzi wyłącznie z tunera analogowego
    - podłączenie się pod wyjście słuchawkowe jest nieco lepszą opcją niż scart ale i tak lipa, gdyż w momencie wykrycia słuchawek odłączają się głośniki telewizyjne

0
  • #5 03 Lut 2014 08:31
    grubs
    Poziom 32  

intenso napisał:
    Przepuści tylko że zwykle stero,ja podłączyłem komputer bezpośrednio pod amplituner żeby nie tracić dźwięku 5.1.

Nie byłbym taki pewien.
    Na miejscu kolegi bym się upewnił na infolinii LG czy otrzyma DD 5.1. przy podłączaniu urządzeń zewnętrznych.

0
  • #6 03 Lut 2014 14:44
    anmedia
    Poziom 39  

grubs napisał:
    Na miejscu kolegi bym się upewnił na infolinii LG czy otrzyma DD 5.1

Hahaha, kolega chyba zartuje. Na infolini wiedza tylko tyle ile jest na stronie www,, podejrzewam ze zainteresowany po przeczytaniu instrukcji bedzie wiedzial wiecej niz "specjalisci" z LG ;)

grubs napisał:
    Nie byłbym taki pewien.

Ten temat wraca jak bumerang, ale wiele osob potwierdza ze urzadzenia podpiete poprzez HDMI na wyjsciu optycznym podawany jest sygnal 2.0. Co innego z pendrive, tutaj zalezy od modelu TV, ale wiekszosc przepuszcza sygnal przestrzenny. Co innego ARC.

0
  • #7 03 Lut 2014 15:33
    k735123
    Poziom 11  

Dla mnie bez znaczenia 2.0 czy 5.1.
    Jeszcze jedna kwestia:TV ma jeszcze wejście opisane jako AUDIO IN (RGB/DVI). Służy zapewne do wprowadzenia dźwięku cyfrowego ale nie wiem czy optycznie czy elektrycznie?

0
  • #8 03 Lut 2014 17:30
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli jest ci obojętne czy dźwięk będzie leciał z 2 czy z 5 głośników to ok.
    To audio in to nie jest gniazdo dźwięku cyfrowego tylko analogowe wejście mini jack. Możesz przez nie podłączyć dźwięk z wyjścia słuchawkowego lub głośnikowego z karty dźwiękowej.
    Używa się go do podłączenia dźwięku korzystając z graficznego wyjścia DVI karty graficznej nie przesyłającego dźwięku cyfrowego.

0
  • #9 03 Lut 2014 20:48
    intenso
    Poziom 38  

grubs napisał:
    intenso napisał:

Nie byłbym taki pewien.
    Na miejscu kolegi bym się upewnił na infolinii LG czy otrzyma DD 5.1. przy podłączaniu urządzeń zewnętrznych.

Ale ja jestem pewien

0
  • #10 04 Lut 2014 14:33
    Sl4V4
    Poziom 17  

anmedia napisał:

Hahaha, kolega chyba zartuje. Na infolini wiedza tylko tyle ile jest na stronie www,, podejrzewam ze zainteresowany po przeczytaniu instrukcji bedzie wiedzial wiecej niz "specjalisci" z LG ;)

No chyba jednak nie ;) Uwierz mi, że wiedzą sporo ;) Tylko nie wszystko mogą przekazywać. Niestety polityka firmy LG ;)

A z instrukcji użytkownik w tej chwili nie wiele się dowie ;) Chyba tylko to, jak rozpakować i jak zmontować TV ;)

0
  • #11 04 Lut 2014 19:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Sl4V4 napisał:
    A z instrukcji użytkownik w tej chwili nie wiele się dowie Chyba tylko to, jak rozpakować i jak zmontować TV

Masz rację, obecne instrukcje obsługi danego sprzętu, nie mają nic wspólnego z informowaniem klienta, co, jak, gdzie w jaki sposób się robi, co się gdzie znajduje, jakie tak naprawdę funkcje ma dany tv.
    Na 20 pierwszych stronach masz tylko info o twoim bezpieczeństwie w kontakcie z danym produktem (dziwne, bo granat może zabić człowieka, a jak się z nim obchodzić, można powiedzieć JEDNYM zdaniem), potem masz dalszą część straszenia użytkownika, potem info komu zapłaciłeś kasę za kupiony tv, i praktycznie tyle.

0
  • #12 04 Lut 2014 20:06
    grubs
    Poziom 32  

intenso napisał:
    grubs napisał:
    intenso napisał:

Nie byłbym taki pewien.

Ale ja jestem pewien

Zdradź nam na jakiej podstawie. To chyba nie tajemnica.
    To forum techniczne więc powiedz na czym opierasz tą pewność proszę.

0
  • #13 04 Lut 2014 21:29
    intenso
    Poziom 38  

na własnym doświadczeniu i dlatego kupiłem amplituner z wejściami HDMI

0
  • #14 04 Lut 2014 23:51
    k735123
    Poziom 11  

Panowie/Panie nie róbcie OT. Instrukcje są lakoniczne ale jest elektroda.pl.

0
  • #15 05 Lut 2014 09:11
    grubs
    Poziom 32  

Cóż w jakiś sposób to jest zgodne z tematem. Sory za off top ale ktoś później z tego korzysta i podawanie informacji błędnych może komuś zaszkodzić.
    Jeżeli kolega pozwoli to jeszcze jedno pytanie do kolegi intenso.
    Rozumiem że pisząc, że opierasz swoją pewność na własnym doświadczeniu czyli posiadasz dokładnie ten model TV i to sprawdziłeś lub posiadasz dokumentację tego TV która to stwierdza. Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za to co piszesz i możesz kogoś wprowadzić w błąd i narazić na koszty.

0
  • #16 05 Lut 2014 20:22
    intenso
    Poziom 38  

grubs napisał:
    Cóż w jakiś sposób to jest zgodne z tematem. Sory za off top ale ktoś później z tego korzysta i podawanie informacji błędnych może komuś zaszkodzić.
    Jeżeli kolega pozwoli to jeszcze jedno pytanie do kolegi intenso.
    Rozumiem że pisząc, że opierasz swoją pewność na własnym doświadczeniu czyli posiadasz dokładnie ten model TV i to sprawdziłeś lub posiadasz dokumentację tego TV która to stwierdza. Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za to co piszesz i możesz kogoś wprowadzić w błąd i narazić na koszty.

Wiem że biorę odpowiedzialności za to co pisze.
    Mam każdy model tv,każdy model amplitunera,każdy model bluray-a,każdy rodzaj podzespołów do komputera i każdy model laptopa.Po to żeby takim ludziom jak TY udowadniać coś co jest prawdą bo jak nie zobaczą to nie uwierzą.
    Przestań szukać dziury w całym i nabijać sobie posłów,bo Twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu.

0
  • #17 06 Lut 2014 07:51
    grubs
    Poziom 32  

To nie ja nabijam tylko Ty bo zamiast odpowiedzieć normalnie jak człowiek skąd masz tą pewność przy pierwszym pytaniu to piszesz jakieś enigmatyczne odpowiedzi. Co tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że tej pewności nie masz a piszesz to na podstawie przypuszczeń "bo większość TV tak ma"
    Nadmienię że po konsultacji ze wsparciem LG nie potwierdzają tego co piszesz i mówią że w tym TV możemy na wyjściu optycznym otrzymać dźwięk 5.1 podłączając zewnętrzne urządzenia przez HDMI i kończę dyskusję w tym temacie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo