Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

renault laguna II DCI - wymiana czujnika temperatury cieczy ch這dz帷ej

tctomasz 02 Lut 2014 10:45 8388 8
  • #1 02 Lut 2014 10:45
    tctomasz
    Poziom 6  

Mam do wymiany czujnik temperatury p造nu ch這dz帷ego w renault laguna II 1,9dci 74kw...silnik bardzo d逝go chodzi na ssaniu i wy陰cza ssanie dopiero przy pe軟ym nagrzaniu silnika...a temperatura silnika dochodzi do 80 stopni a nie do 90 stopni. Komputer przy te軼ie zegar闚 wyrzuci mi ten b陰d na ekranie... Termostat by wymieniany kilka miesiecy temu na nowy...
    Mam zatem pro軸...porad嬈ie mi jak wymieni ten czujnik...w serwisie dowiedzia貫m si 瞠 on podobno jest zamontowany przy termostacie w miejscu gdzie rura z wod wchodzi do g這wicy...nie wiem czy mog wymieni to sam czy lepiej jecha do mechanika, nie chcia豚ym czego zepsu...

0 8
  • #2 02 Lut 2014 11:35
    heretapawel
    Poziom 23  

Jaki b陰d wyrzuci ci komputer na ekranie?W czasie mroz闚 d逝gi czas pracy na ssaniu to normalne w tych autach,te jestem u篡tkownikiem tego g闚na.

0
  • #3 02 Lut 2014 12:07
    tctomasz
    Poziom 6  

dzi瘯i za zainteresowanie....ot騜 po te軼ie zegar闚 komputer wyrzuci mi co takiego: E__h Wiem e to E jest podobno symbolem czujnika temperatury cieczy ch這dz帷ej a h to z kolei symbol czujnik poziomu oleju w silniku...podobno...
    St康 te my郵 瞠by wymieni ten czujnik przy termostacie i zapyta貫m czy jest to trudne...
    A wcze郾iej nie mia貫m takiego problemu i ssanie wy陰cza這 si bardzo szybko i normalnie....

Dodano po 10 [minuty]:

A...te masz dci kolego? JA Ci powiem, 瞠 od jakich trzech miesi璚y auto jest systematycznie raz na tydzie u mechanik闚 ale jest to zas逝ga osoby kt鏎ej po篡czy貫m auto na ponad rok bo by貫m w Austrii....
    Auto by這 ca趾owicie zdewastowane i zepsute by這 prawie wszystko, musia貫m nawet ostatnio uszczelnia ca造 motor bo la z wa趾a rozrz康u co kosztowa這 1000z...ale silnik odpala bez mrugni璚ia, haha...i to jest chyba jedyny pozytyw. Teraz ju po kilku miesi帷ach pracy i kilku tysi帷ach wydanych na mechanik闚 auto jest w stanie niez造m a pozosta造 mi ju tylko do zrobienia te czujniki i kt鏎a poduszka jest do wymiany pod silnkiem bo kiedy silnik jest zimny to niemi這siernie przenosi drgania na desk rozdzielcz i nie da si tym jecha...to tyle tematem wyja郾ie....dzi, kiedy ju tyle kasy utopi貫m w to auto jest mi troch szkoda ale b璠 je pewnie sprzedawa za jakie dwa miesi帷e...i kupie audi a3 albo seata ibiz...koniecznie benzyn, haha. Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Lut 2014 15:10
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Zresetuj zegary i po paru dniach sprawd ponownie

0
  • #5 02 Lut 2014 19:37
    tctomasz
    Poziom 6  

Zresetowa貫m zegary....dzi瘯i za podpowied...za par dni odezw si je郵i problem nie ust徙i.
    A moje pytanie jest takie...czy jest du穎 problemu z wymian tego czujnika cieczy ch這dz帷ej i na co trzeba przy tej wymianie ewentualnie uwa瘸? No bo zastanawiam si nad tym 瞠by go wymieni w豉snor璚znie a nie jestem mechanikiem,hihi.
    Pozdrawiam i dzi瘯uj...

1
  • #6 02 Lut 2014 21:56
    milejow
    Poziom 42  

Zegary nie wywal na ekranie b喚du czujnika temperatury bo informacja o temperaturze leci po CANie. Wska幡ik temperatury pracuje prawid這wo, diagnostyka komputerowa zrobiona?

0
  • #7 02 Lut 2014 23:11
    tctomasz
    Poziom 6  

Po tym jak zrobi貫m test zegar闚 wyskoczy這 mi : E__h na wy鈍ietlaczu...przeczyta貫m w necie na temat tych symboli i wysz這 mi, 瞠 to te czujniki....ale dzi瘯i, podjad jeszcze na diagnostyk zanim zabior si za wymian....poza tym silnik bardzo d逝go chodzi na ssaniu, a do pe軟ego nagrzania, to chyba jednak troch za d逝go...

0
  • Pomocny post
    #8 30 Kwi 2014 03:16
    audax
    Poziom 12  

Te silniki bardzo powoli si dogrzewaj. Sprawd dzia豉nie grza貫k nurkowych, kt鏎e sa odpowiedzialne za dogrzewanie wody dla ogrzewania. Jak szybko masz ciep這 w autku? Czujnik temperatury na termostacie jest dwuobwodowy i wystarczy sprawdzi wskazanie odczytywane przez ECU silnika i przez budziki. Je瞠li jest r騜nica to masz uszkodzony czujnik temperatury. Wymiana banalnie prosta tylko trudny dost瘼. ζtwiej odkr璚i obudow termostatu i na zewn徠rz wymienia czujnik...

3
  • #9 29 Maj 2016 23:11
    tctomasz
    Poziom 6  

Przepraszam za tak d逝g zw這k w tym temacie...sprzeda貫m t lagun i chyba nie uda這 mi si rozwi您a tego problemu...nie pami皻am ju. Dzi瘯uj jednak za pomoc i dalej jestem zwi您any z mark Renault ☺

0