Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO FDP24A-1 - Dziwny zachowanie lodówko-zamraż.

02 Lut 2014 11:06 2397 2
 • Poziom 2  
  Witam. To mój pierwszy post na tej stronie, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli strzelę gafę. Posiadam lodówko-zamraż. ARDO FDP24A-1. Kilka dni temu, przestała chłodzić chłodziarka i zamrażać zamrażarka. Światło w lodówce działało. Poczytałem na "elektrodzie", rozmroziłem lodówkę, wyjąłem termostat, założyłem do z powrotem. Lodówka zaczęła działać, ale w dziwny sposób. Niby mrozi i chłodzi (nie mam urządzeń do pomiaru temperatury, ale wydaje się, że jest poprawna) ale pracuje głośno, jakby ciągłe buczenie agregatu, który mocno sie nagrzewa i chyba nie wyłącza. Po uruchomieniu lodówki, przy otwarciu drzwi, kilka razy słychać było "syczenie" jakby ulatniającego się gazu z miejsca gdzie umieszczona jest kapilara. Jeszcze jedno. Posłuchałem jednego "magika", który polecił, żebym pokręcił śrubami przy termostacie. Tak pokręciłem, że jedna wyleciała ze spręzyny i za skarby świata nie mogę jej umieścić tam ponownie:/ Czy może być to powodem dziewnej pracy lodówki?? Proszę o pomoc. ARDO FDP24A-1 - Dziwny zachowanie lodówko-zamraż.

  Umieściłem fotkę termostatu z miejscem, gdzie powinna byc ta nieszczęscna śrubka:/
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Termostat masz do wymiany, bo nie jesteś w stanie już go prawidłowo skalibrować (do tego trzeba mieć już jakieś doświadczenie). Jeśli nie masz w domu żadnego termometru, to jak chcesz sprawdzić czy lodówko-zamrażarka prawidłowo pracuje?
  Załóż nowy termostat, termometr do lodówki i wtedy będzie już coś wiadomo.
  Agregat ma prawo się nagrzewać, skoro nie wyłącza go zabezpieczenie termiczne, to wszystko jest w normie.
  To "syczenie", które słyszysz, to rozprężanie się czynnika.
  Daj znać jak będziesz miał pomiary temperatur.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź. W związku z tym, że sprzęt był już wiekowy, po namyśle postanowiłem zainwestować w nową lodówkę, więc wątek do zamknięcia.