Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win XP - Brak dostepu do danych w Win XP ( blokada dysku C ) z winy Win 7

kolysarz 02 Lut 2014 12:19 801 0
    kolysarz
    Poziom 11  
    Witam,

Sytuacja wyglada w skrocie tak. Mam dysk na ktorym postawilem Win XP z systemu korzystalem przez ok 2 lata. Po tym okresie przyszla pora na Win 7 Ultimate z ktorego korzystam do dzis. Windowsa XP z pierwszego dysku nie usuwalem ze wzgledu na to ze mam tam kilka potrzebnych rzeczy, programow, danych itp a i zawsze w razie awarii Win 7 moge skorzystac z XP ustawiajac tylko boot. Postanowilem przeniesc dysk z Win XP do innego komputera ktory chcialem uruchomic. Wszystko odpalilo sie poprawnie zainstalowalo rowniez dobrze i pojawil sie problem gdy chcialem wejsc na dysk C. Wyswietla sie komunikat "access denied". Dokladny komunikat "C:/ is not accessible Access is denied". Nie moge korzystac z dysku C wcale, zas pozostale partycje ok.
    Na C nie widac zadnych danych, pulpit wyswietla sie tylko z koszem i standardowa tapeta Win XP. Wyglada to tak jakby Win 7 zablokowal mi Win XP. Jak go teraz odblokowac? Mozna odblokowac dysk C z poziomu Win XP? Nie chcialbym teraz znowu sie motac z przenoszenie. dyskou twardego i jego montazem.
    Zaznacze ze oba systemy to wersje Box i w pelni oryginalne nie przypisane do zadnego sprzetu.