Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłącza mi internet, D-Link DIR-615

02 Lut 2014 13:08 3708 20
  • Poziom 9  
    Witam. Mój router to D-Link DIR-615. Internet mam "po kablu", router znajduje się na komputerze. Oprócz tego jedna osoba w domu używa Wi-Fi. Problem jest następujący podczas gry w jakąkolwiek grę otrzymuję DC (disconnect), po prostu wyrzuca mnie z serwera gry czy to na komputerze czy na lapku [czyt. kabel, wifi]. Nie wiem co jest tego przyczyną i jest to co najmniej denerwujące. Dawniej miałem internet do 10Mb/s od innego dostawcy. To co mam teraz to internet do 60mb/s z Astanet. Teraz ten co mam jest to światłowód. Wcześniej był z Orange czyli "przez telefon". Wtedy nie było takiego problemu. Problem pojawił się teraz. Potrafi ktoś tutaj pomóc/zaradzić?
  • Poziom 33  
    Na początek aktualizacja oprogramowania Link .
  • Poziom 12  
    Jaki modem masz podłączony do routera ?
  • Poziom 9  
    Mam oto taki problem, chciałem zaktualizować tego routera ale nie widzę jednej opcji a mianowicie "Hardware version"
    Ona powinna być tu, a jej nie ma. Można to jakoś inaczej sprawdzić? Pisze dopeiro teraz bo jeszcze miałem kilka problemów po drodze.
  • Poziom 33  
    Na spodzie routera (obudowa) nie ma wersji sprzętowej ?
  • Poziom 9  
    Rzeczywiście, tam znalazłem. Teraz jak chce zuploadować plik to mam taki błąd "The chosen file is not a valid firmware image file.". Czy aby to oprogramowanie zaktualizować trzeba zresetować router i potem wszystko od nowa wprowadzać? Jest jakaś możliwość zapisu danychi potem po aktualizacji załadować poprzednie ustawienia?
  • Poziom 33  
    Archiwum rozpakowałeś ?
    na 100% właściwy soft ?
  • Poziom 9  
    No oczywiście, że wypakowałem. Mój router to D5 i pobrałem ftp://ftp.dlink.eu/Products/dir/dir-615/drive...evd_414WWb02_ALL_en_20130430_instructions.zip
    Nie wiem czy to coś ma do rzeczy, ale w ogóle nie mam takiej zakładki jak TOOLS, można zobaczyć na poprzednim screenie zamieszczonym przezemnie
    Aha i zauważyłem, że na tej stronie http://support.dlink.com/ProductInfo.aspx?m=DIR-615 nie ma aktualizacji dla mojego routera, te stronke znalazłem w zakładce Firmware Update.
  • Poziom 9  
    D-link DIR 615. Może ktoś pomóc? Da radę? H/W Ver.: D5 F/W Ver.: 1.01VG
    Jak to zaktualizować? (tak krok po kroku). Sam próbowałem, to nie można, chciałem całkowicie od nowa ustawić routera to nie było neta, musiałem wgrać poprzednie ustawienia. Dostawca z Asta-net. Zrywa mi na LAN-ie jak i na Wi-Fi.
  • Poziom 9  
    Niestety, dalej ten sam błąd...
    "Wrong Firmware Image
    The chosen file is not a valid firmware image file."

Czy jest taka możliwość, że ja coś źle robię?
  • Poziom 39  
    Możliwe, że niewłaściwie odczytałeś wersję sprzętową, możliwe że nie wskazujesz właściwego pliku do załadowania - musi się nazywać DIR615D3_FW414WWb02.bin (najnowszy).
    Spróbuj trzymając wciśnięty przycisk Reset włączyć zasilanie, po 10 sek puść przycisk i wtedy ponownie wybierz w/w plik do załadowania.
  • Poziom 24  
    router byl kupiony w polsce w sklepie?
    wyglada ze soft Ver.: 1.01VG do dir-615 z softem jest wydany przez Virgin i ma brandowane firmware. to moze byc problemem przy wgrywaniu oryginalu od d-linka.

http://forums.dlink.com/index.php?topic=54052.0
    http://community.virginmedia.com/t5/Wireless-...-preventing-Static-IP-assignment/td-p/1816368

wersja D5 nie jest wspierana przez dd-wrt wiec to tez ospada. poszukaj moze open-wrt go wspiera. albo szukaj na stronie Virgin nowego firmware albo po prostu napisz do nich e-maila.

pozdr
    v
  • Poziom 9  
    Oczywiście, że w polsce kupowałem. Dzięki bardzo. Teraz już bardziej wiem gdzie szukać, mam nadzieję że coś znajdę w wolnym czasie bo aktualnie nie mam czasu. A tego maila to pisać do Virgin czy do D-linka ?
  • Poziom 24  
    w sklepie? jako nowke sztuke nie smigana? dziwne. w ogolnodostepnej sprzedazy router z brandowanym firmwarem?
    jak masz jeszcze papiery na zakup to wal do sprzedawcy albo zglos rzecz do d-linka. jak masz tylko router to pisz z prosba o nowy firmware do virgin.

pozdr
    v
  • Poziom 9  
    Pisałem do D-linka i mi odpowiedzieli. Zaktualizowałem Firmwarea (Link), lecz dalej mi ścina neta. Jak na razie nie odpowadają. Dostałem od nich taki oto załącznik...
    a moja sprawa wygląda tak...
    Więc nie za bardzo mogę się "pobawić" z ich poradami. Ktoś ma jakieś pomysły.
  • Poziom 24  
    po pierwsze sciagniete firmware od dlinka zalacz (o ile nie ma przeciwskazan od nich) do postu. przyda sie innym w twojej sytuacji.
    sprawdz inssiderem (program wystepuje tez w wersji portable -bez instalacji) jak mocne i na jakich kanalach masz sieci wokol. mozesz tez ustawic AUTO ale nie zawsze jest to dobre rozwiazanie. mozna tez ograniczyc Transmission rate do G - powinno byc stabilniej.

czy probowales na d-linkowy soft wgrac najnowsze firmware dostepne ze strony dlinka? moze teraz pojdzie. jakie w ogole ma oznacznie soft, ktorego teraz uzywasz?

pozdr
    v
  • Poziom 9  
    Link dodałem w poprzednim poście. W opcji transmission rate mogę wybrać tę jedyną opcję i żadnej innej, specjalnie rozwinąłem to na ss'ie. Jak na razie nie próbowałem wygrywać na tego update'a nic. Zmieniło mi wersję Firmwarea z 1.01VG na 1.02. Programu nie pomgę odpalić i nie będę mógł. Mam takiego PC'ta że mogę mieć Win XP SP2, bo na SP3 wszystko mi nie działa a komp też ma swoje lata.
    Chodzi mi głownie o to aby nie przerywało na kablu, na Wi-Fi może ścinać, ale już żeby po kablu płynnie szło.
    @edit
    Znalałem te opcje, po prostu wszystko nie było w 1 miejscu tylko w innym... Reszta opcji jest w ADVANCED -> Advanced Wireless

Zależy mi na tym aby nie zrywało mi połączenia na LAN. Ktoś wie jak to ustawić? Nie chce mi się bawić w Wi-Fi. Interesuje mnie sam LAN. Aby po kablu nie zanikało połączenie.
  • Poziom 24  
    szeki napisał:
    Link dodałem w poprzednim poście.

i juz go nie ma. wlasnie dlatego pisalem o zalaczeniu firmware (zalacznik) do postu. na elektrodzie mial szanse przetrwac i sie przydac.

Cytat:
    ...W opcji transmission rate mogę wybrać tę jedyną opcję i żadnej innej, specjalnie rozwinąłem to na ss'ie. Jak na razie nie próbowałem wygrywać na tego update'a nic. Zmieniło mi wersję Firmwarea z 1.01VG na 1.02...

podejrzewam ze nie bedziesz mogl zaktualizowac do org d-linka, bo nadal masz soft od Virgin. ale musisz sprobowac.

Cytat:
    ...Programu nie pomgę odpalić i nie będę mógł. Mam takiego PC'ta że mogę mieć Win XP SP2, bo na SP3 wszystko mi nie działa a komp też ma swoje lata.

insider portable pojdzie. u mnie bezproblemowo startuje na dellu d410 z xp sp2. tu http://dodane.pl/file/162885/Inssider_Portable.zip masz link do tego co sam uzywam.

Cytat:
    ...Chodzi mi głownie o to aby nie przerywało na kablu, na Wi-Fi może ścinać, ale już żeby po kablu płynnie szło.

przejrzalem caly watek i jest kilka spraw do wyjasnienia:
    - czy problemy masz od samego poczatku po zmianie operatora? czy pojawily sie pozniej?
    - czy zglaszales sprawe do dostawcy internetu? moze szwankuje cos po ich stronie?
    - skoro internet dostajesz po kablu to podlacz komp bezposrednio z pominieciem routera. ciekaw jestem czy nadal bedzie cie wywalac.
    - nie da sie wykluczyc ze router masz uszkodzony. moglo mu sie stac cokolwiek, od wycieku elektrolitu na plycie po padajacy / nie wyrabiajacy sie zasilacz. i nie musi to byc zwiazane ze zmiana dostawcy.
    - jak sprawdzisz net bez routera, to sprawdz na innym routerze. pozycz, wynajmij, popros serwis dostawcy neta. wazne zeby cos wykluczyc.
    - mozesz w ogole wylaczyc wifi w routerze i wtedy sprawdzic. zdziwilbym sie zeby d-link sie nie wyrabial z obsluga ale przy uszkodzonym moze byc wszystko.

napisz jak wyszlo sprawdzanie

pozdr
    v
  • Poziom 12  
    Pobierz program WinMTR

Testuj np. do 8.8.8.8 albo wp.pl z routerem i bez. Wstaw wyniki.
    Zobaczymy czy jest to wina routera czy modemu.
  • Poziom 9  
    Ostatecznie router został oddany do fachowca i okazało się, że jest popsuty, wymieniłem go na inny model.