Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Viera TH-46PZ80EA wyszukaniwanie kanałów dvb-t

02 Lut 2014 14:04 10560 18
  • Poziom 8  
    Witam, kupiłem plazmę Panasonic Viera TH-46PZ80EA ale nie mogę znaleźć kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, zmieniłem w ustawieniach kraj na Czechy i pojawiła się opcja szukania wyżej wymienionego sygnału, ale tv znajduje tylko kanały kodowane, żadnych darmowych. Dodam również, że znalazłem w internecie, iż w moim miejscu zamieszkania powinienem szukać na kanale 39 przy częstotliwości 618 Mhz i przy tych ustawieniach mam jakość sygnału 10/10 a siłe 6/10. Proszę o jakieś porady, pomysły, cokolwiek co może być pomocne.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    cokolwiek co może być pomocne.

Nam by bardzo pomogło:
    Co, jak, z czego podłączone, jaka antena, instalacja z czego się składa, z jakiego nadajnika korzystasz, gdzie mieszkasz, blok, czy własny dom, jaki dokładnie kabel, jego nazwa, czy są jakieś przeszkody terenowe przed budynkiem, zasilacz jest, płytka antenowa, co to dokładnie jest...?.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    antena zewnętrzna kierunkowa, przeszkód na drodze raczej nie, mieszkam jakieś 2 km od nadajnika, podłączone kablem koncentrycznym, przewód podłączony do płytki antenowej, ale nie ma zasilacza. Mieszkam w domu jednorodzinnym, antena zawieszona na wysokości 1 piętra, na ścianie. Nadajniki, z których mógłbym korzystać znajdują się w małej wiosce nie daleko mnie o nazwie Okole oraz w Trzeciewcu.
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    antena zewnętrzna kierunkowa

A dokładnie, co to jest?.
    omen0209 napisał:
    mieszkam jakieś 2 km od nadajnika

Petarda.
    Przy takiej odległości, działa to na widelcu!, lub antenie siatkowej, nie ma tam miejsca dla anteny kierunkowej!.
    omen0209 napisał:
    przewód podłączony do płytki antenowej

Ale, to jest symetryzator, czy wzmacniacz antenowy, a:
    omen0209 napisał:
    nie ma zasilacza

Ale kiedyś był?.
    omen0209 napisał:
    Mieszkam w domu jednorodzinnym, antena zawieszona na wysokości 1 piętra, na ścianie. Nadajniki, z których mógłbym korzystać znajdują się w małej wiosce nie daleko mnie o nazwie Okole oraz w Trzeciewcu

Antena PASYWNA siatkowa, powinna załatwić sprawę, do tego symetryzator antenowy w puszkę w antenę, dobre, metalowe końcówki do tv i musi działać.
  • Poziom 8  
    Antena wygląda tak: http://allegro.pl/antena-dvb-t-atx-55-80-km-symetryzator-6847-i3865286709.html

Zasilacz był ale pękła płytka od zasilacza i antena jest wtyczką podłączona bezpośrednio do tv.
    Dodam jeszcze, że na drugiej antenie (siatkowej) , która odbiera sygnał dvbt przez dekoder problem również występuje. Moja antena ustawiona jest na okole (2km od domu) a druga antena na Trzeciewiec (nie mam pojęcie gdzie to jest :D )
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    Antena wygląda tak:

A przeczytałeś co nawet na tej aukcji napisali (choć to też bzdura!):
    "DO 80KM Z NADAJNIKA O MOCY 100KW ERP, ZYSK 14 dB".
    Tą anteną chciałeś chyba sprawdzić, czy na Księżycu Rosjanie czegoś nie zostawili........,
    2 km od nadajnika antena kierunkowa......? - "ło Matko Bosko Czynstochowsko"...
    omen0209 napisał:
    Zasilacz był ale pękła płytka od zasilacza i antena jest wtyczką podłączona bezpośrednio do tv.

Czyli zasilacz jako taki został, ale nie podłączony do prądu - BŁĄD i to bardzo duży,
    jeśli zasilacza się nie stosuje, obowiązkowo należy go zdemontować i założyć normalną wtyczkę.
    Przy takiej mocy nadajników, bliskości do nich, wystarczy taka antena:
    http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_symetryzatorem_A0050.htm
    rozgałęźnik na dwa tv, zwykła wtyczka i to musi działać, ba, może się okazać, że nawet tłumik kanałowy trzeba będzie założyć.
  • Poziom 8  
    antena została jeszcze z odbioru analogowego, a że mam nadajnik 2 km od domu dowiedziałem się z internetu przedwczoraj jak sprawdzałem częstotliwość na jakiej powinienem odbierać w mojej okolicy.
    ale zastanawia mnie czemu na antenie, z której dekoder dvbt odbiera sygnał telewizyjny mój telewizor odbiera jedynie parę kodowanych programów. Wystarczy nawet podłączyć sam kabel nie podłączony do anteny i odbiera dokładnie te same kanały kodowane co po podłączeniu do anteny.
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    mój telewizor odbiera jedynie parę kodowanych programów

A jak te kanały dokładnie wyszukujesz, ręcznie, czy automatycznie, poza tym, głowica w samym tv ma inna czułość niż głowica w dekoderze zewnętrznym.
  • Poziom 8  
    http://www.sat-charts.eu/nadajnik,39KoronowoOkole.html wszystkie co tu są na liście poza tymi niekodowanymi jak tvp1,2, polsat, tvpuls i tv4. Wyszukuję kanały automatycznie lub ręcznie, efekt ciągle ten sam. Telewizor odbiera sygnał tylko kodowany i tylko na kanale 39.

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MW1xNzEmNTJrM3Y= tutaj jeszcze inne nadajniki, które znalazłem w okolicy.

Dodano po 3 [minuty]:

i jeszcze jedna sprawa, tv pokazuje napis "wyszukiwanie DVB" zamiast DVB-T, nie wiem, czy to po prostu inne nazewnictwo czy ma to jakieś znaczenie.
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    Telewizor odbiera sygnał tylko kodowany i tylko na kanale 39.

I tutaj jest wszystko prawidłowo, to mux 4 CP!.
    omen0209 napisał:
    tutaj jeszcze inne nadajniki, które znalazłem w okolicy.

To musisz teraz antenę skierować na ten, z którego będzie najlepszy sygnał, i wyszukać kanały ręcznie!.
  • Poziom 8  
    kupiłem dziś nową wtyczkkę antenową oraz symetyzator do puszki anteny, siła oraz jakość sygnału wzrosły dwukrotnie ale ciągle wyszukuje tylko te same kodowane kanały co wcześniej, pomimo dobrej jakości i siły sygnału na innych częstotliwościach nie znajduje nic, wciąż widzi tylko kanał 39.
  • Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:

Przy takiej odległości, działa to na widelcu!, lub antenie siatkowej, nie ma tam miejsca dla anteny kierunkowej!.
    A antena siatkowa to niby nie jest kierunkową? Nie pisz bzdur tylko dlatego, że to taki dział.
    A winny, jak w większości, autor, jego wiedza i ten śmieszny dział.
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    pomimo dobrej jakości i siły sygnału na innych częstotliwościach nie znajduje nic, wciąż widzi tylko kanał 39

Zresetuj tv do ustawień fabrycznych i niczego nie zmieniaj w jego ustawieniach, zainstaluj kanały ponownie ręcznie, z częstotliwościami podanymi w linku, który sam podałeś.
    Programujesz mux 1, 2, 3, omijasz mux 4.
    LeDy napisał:
    A antena siatkowa to niby nie jest kierunkową? Nie pisz bzdur tylko dlatego, że to taki dział.

Gdybyś chłopie potrafił czytać ze zrozumieniem, to byś wpadł na to, że pisząc o antenie kierunkowej piszę o antenie już posiadanej przez usera.
  • Poziom 8  
    ustawienia fabryczne nie pomagają, gdy wyszukuję kanały automatycznie to na kanale 32 i 36 wyszukiwanie się na chwilę zatrzymuje, jakby już miało coś znaleźć ale jakby brakowało mocy sygnały i rusza dalej po chwili, myślę, że spróbuje przestawić antenę w inne miejsce, może coś pomoże.
  • Poziom 43  
    omen0209 napisał:
    gdy wyszukuję kanały automatycznie

Ale Ty masz to zrobić ręcznie!.
  • Poziom 8  
    Ręcznie też brak efektów.
    Wyszukuję czasem automatycznie a czasem ręcznie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wybacz, że to napiszę, ale wezwij kogoś, kto się na tym zna, ma miernik i wiedzę, inaczej, to tylko nasza pisanina, strata czasu dla wszystkich, a efekt i tak zerowy.
  • Poziom 8  
    no ok, ale i tak dzięki za próbę pomocy i zaangażowanie.
  • Poziom 43  
    A, że tak zapytam z ciekawości, czepiasz się szczegółów, czy coś wnosisz do dyskusji?.