Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Trend zatrzymuje się na napisie Samsung

Radek225 02 Lut 2014 14:35 16587 15
  • #1 02 Lut 2014 14:35
    Radek225
    Poziom 17  

Witam

Jak w temacie trafił do mnie beznadziejny przypadek. Nie znam przeszłości telefonu, jednak jest on w stanie idealnym, i nic nie wskazuje na to, by pływał, czy upadł. Telefon się włącza, pokazuje się napis "Samsung Galaxy Trend S7560" i tyle. Nie można wejść w tryb recovery, jedynie w tryb download. Komputer go widzi, Odin też. Po bezbłędnym wgraniu softu (telefon i ODIN nie wyrzuca żadnych błędów) komórka się włącza i zatrzymuje się nadal na napisie "Samsung". Wgrywałem mu najprzeróżniejsze ROMy. Jednoplikowe, 4 plikowe z zaznaczoną opcją "repartition", na Windowsie XP i 7, na różnych wersjach ODINa. W kółko jest to samo. Ma ktoś może jakąś radę, czy może ja robię coś źle?

1 15
  • #2 02 Lut 2014 14:43
    pacholik

Poziom 20  

Jeżeli po wgraniu romu jest dalej tak samo to szukałbym usterki HW.

Pozdrawiam

0
  • #3 02 Lut 2014 16:03
    Radek225
    Poziom 17  

A jakieś szczegóły? Mogła paść pamięć NAND, czy sugerowałbyś bardziej jakąś kulkę pod układem?

0
  • #4 02 Lut 2014 16:51
    gonti
    Poziom 17  

Nie naprawisz. oddaj do serwisu autoryzowanego przecież ma gwarancję.

1
  • #5 02 Lut 2014 17:01
    Radek225
    Poziom 17  

Dobra, to załatw mi dowód zakupu :). Żartuję. Telefon został przywieziony zza granicy, bez baterii. Myślisz, że gdybym miał dowód zakupu, męczyłbym się sam za pomocą Odina i NS-PRO?

0
  • #6 05 Lut 2014 10:28
    Parker25
    Poziom 15  

Być może pomogło by wgranie full flash przez jtag ewentualnie bezposrednio do emmc (easy z3x jtag,gpg emmc, medusa, ort, riff, któryś z tych boxów ma chyba taką możliwość trudniej chyba będzie znaleźć zawartość)

0
  • #7 18 Lut 2014 22:43
    Dino17
    Poziom 10  

Witajcie. Mam dokładnie taki sam przypadek. S7560 zbrickowany na logo. U mnie jest taki problem, że ten tel miał uszkodzony digitizer. Brick stał się po jego wymianie. Problem jednak jest w tym, że po założeniu starego dotyku jest dokładnie to samo. Przed wymianą tel na bank chodził. Miał soft z orange, a nie mogę nigdzie takiego znaleźć.

0
  • #8 19 Lut 2014 10:55
    conrad9210
    Poziom 18  

witajcie, również proponował bym najpierw zrobić JTAG. Postawić boota a później w download i softa odinem.

1
  • #9 19 Lut 2014 12:02
    Fallouciarz
    Poziom 19  

@ Dino17 telefon dostał bricka czy jedynie bootloopa? To są 2 różne pojęcia, grzebałeś w sofcie?

0
  • #10 23 Kwi 2014 11:25
    misiekyo
    Poziom 15  

Witam.
    Wtrące się bo mam ten sam problem.
    Mam na chwilę obecną 2 telefoniki:
    - po delikatnym zawilgoceniu wisi na LOGO;
    - zbita szybka, reszta ok włącza się;
    I po licznych kombinacjach zauważyłem że jest to wina LCD, bo:
    - gdy przekładam dotyk z zawilgoconego do zbitego - jest ok.
    - gdy przekładam LCD ze zbitego do zalanego - jest ok.
    - gdy przekładam LCD z zawilgoconego do zbita szybka - wisi na LOGO.

Oglądałem LCD pod mikroskopem, odświeżyłem luty, itp., itd. - wszystko oprócz rozbierania żeby zobaczyć ledy podświetlenia i nic nie widzę ;/.
    Ale na pewno jest to wina LCD w moim przypadku!

Jeżeli ma ktoś możliwość niech potwierdzi moją tezę.

W tym po zawilgoceniu robiłem czyszczenie, sprawdziłem całą płytę pod mikroskopem (delikatne zawilgocenie to było), nowy soft przyjęło, na drugim LCD zrobiłem wipa - i dalej na tym LCD po zawilgoceniu wisi na LOGO.

2
  • #11 24 Kwi 2014 12:42
    conrad9210
    Poziom 18  

Skoro sam sprawdziłeś metodą prób i błędów, że winny jest lcd to co więcej chcesz osiągnąć ? wymień lcd i po problemie.

0
  • #12 24 Kwi 2014 13:22
    misiekyo
    Poziom 15  

Chciałbym wiedzieć czy w waszych przypadkach też winę ponosi LCD, czy może soft, płyta główna.

Jeżeli jest to wina LCD, to ja jestem taki że potrzebuje wiedzieć co dokładnie uszkadza się na LCD, czemu działa a nie pozwala płycie głównej wystartować.
    U mnie LCD jest w idealnym stanie - będę musiał sprawdzić wszystkie ścieżki.

Czemu mam iść najkrótszą drogą i narażać klientów na zbędne koszta?
    Szczególnie jak okaże się że to drobnostka.

0
  • #13 24 Kwi 2014 15:46
    mobista
    Poziom 35  

W moim przypadku zawsze pomagała tylko wymiana płyty ; ( full po jtag tez nic nie dawal

0
  • #14 02 Maj 2014 11:08
    Gsm_michal
    Poziom 25  

miałem takiego gada:) chińskie dotyki czasem mają tak że telefon ich nie wykrywa:) drogą dedukcji doszedłem do tego że jeśli telefon nie wykrywa dotyku wisi na logo. nawet na sprawnym wypiąć dotyk i telefon będzie wisiał na logo. temat z lutego ale myślę że kiedyś komuś to pomoże:)
    pozdrawiam
    Michał

3
  • #15 26 Cze 2014 17:05
    bubek2500
    Poziom 12  

Potwierdzam wyświetlacz nie wyczuwał u mnie dotyku i stał na logo samsung, po prawidłowym wpięciu telefon uruchomił się poprawnie.

5
  • #16 27 Cze 2014 10:25
    topstar
    Poziom 18  

Standardowa usterka , przy zlym dotyku. Zauważylem że zamienniki dotyki działają tylko i wyłącznie jak sa na chipie MELFAS, na innych efekt jak opisany przez autora tematu.

0
  Szukaj w 5mln produktów