Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria USB Passthrough, testy -

Deron 02 Lut 2014 14:46 1104 0
 • #1 02 Lut 2014 14:46
  Deron
  Poziom 15  

  Kupiłem Baterie USB Passthrough, podłączyłem do gniazda USB laptopa i działa wyśmienicie.
  Podłączyłem do gniazda USB w telewizorze – niestety nie działa, ma chyba za małą moc.
  Podłączyłem do ładowarki samochodowej 1A i nie działa, ale działa z ładowarką 2A.
  Próbowałem wapować prosto z ładowarki sieciowej 5V – mam kilka takich od 100mA do 1000 mA i niestety nie działa, chyba potrzebuję ładowarkę 2000 mA, lub większą.
  Podłączyłem moja baterię USB Passthrough do ładowarki o napięciu 6V na 500 mA– niestety ale jest to za duże napięcie i światełko w baterii intensywnie mruga.
  Zastosowałem większy zasilacz 9V na 750 mA /transformatorowy/ oraz stabilizator napięcia /układ 7805/ - także nie można wapować, napięcie jest ok. ok. 5,2V - chyba brak mocy, ale to dalszy problem.
  Oczywiście można zrobić zasilacz sieciowy na układzie L4960, lub KIS'ia - ale szukałem innego rozwiązania.
  Ze względu na to, że na dworze jest mróz -10 C i normalna bateria szybko mi się rozładowuje zrobiłem zapasowe źródło zasilania na 4 akumulatorkach AA które umieściłem w obudowie łącząc je szeregowo. Do obudowy akumulatorków podłączyłem gniazdo USB, sprawdziłem napięcie które wynosi 5,8V. Podłączyłem Baterie USB Passthrough, ale działa tylko ok 4 godzin wapowania.
  Czyżby nowe, naładowane, markowe Sanyo 4 akumulatorki AA po 2400 mA każdy, miały za małą moc ?

  Rozwiązanie problemu:
  Wyobraźcie sobie, że skróciłem przewód od Baterii USB Passthrough o połowę tzn. z 120 cm do 60 cm i działa mi teraz na wszystkich zasilaczach USB 1A, gniazdach USB we wszystkich domowych urządzeniach oraz w gnieździe zapalniczki w którą mam włożoną /przejściówkę/ ładowarkę USB 1A.
  Doszedłem do tego w bardzo prosty sposób, bowiem do gniazda USB w laptopie podłączyłem wtyk Baterii USB Passthrough i bateria działała. Nastąpienie do gniazda USB w laptopie podłączyłem metrowy przedłużacz /wtyk USB/gniazdo USB/ a do gniazda przedłużacza włożyłem wtyk Baterii USB Passthrough i bateria niestety nie działała, co sugeruje za duży spadek mocy i zbyt dużą oporność przewodów.
  Teraz jest wszystko OK i jestem naprawdę zadowolony, bowiem na samej ładowarce od komórki 5V/750 mA także mi bateria działa
  Mam nadzieje, że inni Userzy tego Forum którzy borykają się z nowo zakupionym sprzętem znajdą w tym poście proste i jakże zadowalające rozwiązania.
  Dla jasności tematu - zakupiłem dwie Baterie USB Passthrough i miałem na tych dwóch bateriach takie same przyczyny niepowodzeń.
  Obecnie skróciłem drugi przewód w następnej baterii do 60 cm i jest także OK.

  0 0