Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja TL-WR534G - Konfiguracja switch, router

02 Lut 2014 15:33 1335 4
  • Poziom 6  
    Próbuję podzielić internet (radiówka) w domu w następujący sposób (jestem zielony).
    Potrzebuję niskiego pingu bo pogrywam w sieci, do tej pory połączenie wyglądało następująco: net do routera (TP-Link TL-WR543G) dalej kablem do PC-ta, reszta urządzeń na wifi. Dzieciak zaczął jednak też pogrywać w necie, jakieś tablety, smartfony i ping poszedł się paść, nie mogą sobie pograć.
    Wykoncypowałem więc: kabel z accces pionta do switcha (TP-Link TL-SF1005D), z niego jednym kablem do PC-ta, drugim do routera (TP-Link TL-WR543G).
    Dla routera przypisałem jeden adres IP, na PC drugi. Odpalam - komp łączy się bez problemów, jednak lapek przez wifi łączy się a po chwili je traci (lapek automatyczne uzyskiwanie IP). Restart routera i to samo, jest i po chwili nie ma.

Czy takie zestawienie ma sens? Gdzie szukać rozwiązania problemu?
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Daj schemat.
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Wyłącz DHCP w AP i zmień IP APeka na różny od routera i poza pulą DHCP routera.
  • Poziom 6  
    Do AP nie dobrałem, sprawdziłem jego IP - jest inne od routera. Sugerując się Twoim postem wyłączyłem w routerze DHCP i ... zaczęło śmigać.

Dziękuję za pomoc,